Second League Division B Gruppe 2 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 422
- Foreigners: 3 Players 0.7%
- ø-Market value: €23k
- ø-Age: 22.2
Matchday 25 22/23
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
Enisey | 1:5 | Cherta | ||
Thu
Apr 13, 2023
- 2:00 PM
|
||||
178 · Mikhail Vorobjev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 10' | |||
0:2 | 41' | |||
51' | 1:2 | |||
1:3 | 65' | |||
1:4 | 86' | |||
1:5 | 90' | |||
TorM 2 | 3:1 | YSpb | ||
Sat
Apr 15, 2023
- 1:00 PM
|
||||
302 · Maksim Skorochkin | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 5' | |||
8' | 1:1 | |||
48' | 2:1 | |||
90' | ||||
90+2' | 3:1 | |||
Luki-E | 0:2 | D.Vlgd | ||
Sat
Apr 15, 2023
- 2:00 PM
|
||||
178 · Anton Sidorin | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 7' | |||
0:2 | 15' | |||
B-BFU | 0:2 | S.Kost | ||
Sat
Apr 15, 2023
- 2:00 PM
|
||||
150 · Danil Tkachenko | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 51' | |||
0:2 | 56' | |||
Zorkiy | 1:1 | T.Vlad | ||
Sat
Apr 15, 2023
- 3:00 PM
|
||||
950 · Roman Trukhanovich | ||||
Course of play | ||||
8' | 1:0 | |||
1:1 | 36' | |||
90+1' | ||||
Lening | 1:0 | Teksti | ||
Sat
Apr 15, 2023
- 5:00 PM
|
||||
1.640 · Mikhail Cheremnykh | ||||
Course of play | ||||
66' | 1:0 | |||
Zv.SPb | 2:3 | Murom | ||
Sun
Apr 16, 2023
- 1:15 PM
|
||||
183 · Maksim Perezva | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 11' | |||
0:2 | 25' | |||
57' | 1:2 | |||
1:3 | 70' | |||
73' | 2:3 | |||
D.(eL) | 2:1 | ZnmTrd | ||
Sun
Apr 16, 2023
- 2:00 PM
|
||||
307 · Ilya Bugrov | ||||
Course of play | ||||
70' | 1:0 | |||
1:1 | 84' | |||
90+3' | 2:1 | |||
R-M M | 0:0 | Tver | ||
Sun
Apr 16, 2023
- 2:00 PM
|
||||
70 · Vitali Evdokimov |
Zenit2 | 1:1 | Dynamo | ||
Sun
Apr 16, 2023
- 2:00 PM
|
||||
995 · Oleg Snegirev | ||||
Course of play | ||||
58' | 1:0 | |||
1:1 | 87' | |||
90+4' | ||||
Electr | 1:3 | KhimD | ||
Mon
Apr 17, 2023
- 1:00 PM
|
||||
55 · Aleksandr Anufriev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 5' | |||
14' | 1:1 | |||
1:2 | 38' | |||
1:3 | 41' | |||
Table Second League Division B Gruppe 2 (-2023) 22/23
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Leningradets | 23 | 41 | 32 | |
2 | Tekstilshchik | 23 | 28 | 26 | |
3 | Murom | 23 | 22 | 25 | |
4 | S. Kostroma | 23 | 9 | 24 | |
5 | Chertanovo | 23 | 20 | 20 | |
6 | Zvezda S-Pb | 23 | 20 | 19 | |
7 | Torpedo Vlad. | 23 | -5 | 15 | |
8 | Dinamo-Vologda | 23 | -10 | 15 | |
9 | Zorkiy | 23 | 8 | 14 | |
10 | Baltika-BFU | 23 | 0 | 12 | |
11 | Enisey 2 | 23 | 5 | 11 | |
12 | Energia V. Luki | 23 | -12 | 6 |
Table Second League Division B Gruppe 2 (-2023) 22/23
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | DinSPb | 23 | 3 | 24 | |
2 | Zenit 2 S-Pb | 23 | 0 | 20 | |
3 | FC Tver | 23 | -1 | 18 | |
4 | Khimik Dzer. | 23 | -2 | 18 | |
5 | Dynamo 2 | 23 | 2 | 17 | |
6 | Torpedo 2 | 23 | -6 | 16 | |
7 | Znamya Truda OZ | 23 | -22 | 11 | |
8 | Electron | 23 | -53 | 10 | |
9 | Rodina-M Moscow | 23 | -33 | 9 | |
10 | Yadro Spb | 23 | -14 | 7 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...