Second League Division B Gruppe 2 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 416
- Foreigners: 3 Players 0.7%
- ø-Market value: €15k
- ø-Age: 22.3
Matchday 16 22/23
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
Luki-E | 2:0 | Zenit2 | ||
Fri
Oct 14, 2022
- 2:00 PM
|
||||
350 · Aleksey Fedotov | ||||
Course of play | ||||
23' | 1:0 | |||
48' | 2:0 | |||
55' | ||||
Electr | 2:1 | D.(eL) | ||
Fri
Oct 14, 2022
- 6:00 PM
|
||||
300 · Evgeni Rubtsov | ||||
Course of play | ||||
18' | 1:0 | |||
60' | 2:0 | |||
2:1 | 90+1' | |||
Teksti | 2:0 | Tver | ||
Sat
Oct 15, 2022
- 1:00 PM
|
||||
1.112 · Maksim Chembulatov | ||||
Course of play | ||||
24' | 1:0 | |||
50' | 2:0 | |||
Dynamo | 1:1 | KhimD | ||
Sat
Oct 15, 2022
- 2:00 PM
|
||||
53 · Vitaly Moldovan | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 52' | |||
76' | 1:1 | |||
Murom | 1:0 | D.Vlgd | ||
Sat
Oct 15, 2022
- 3:00 PM
|
||||
800 · Mikhail Cheremnykh | ||||
Course of play | ||||
12' | 1:0 | |||
48' | ||||
B-BFU | 4:1 | Enisey | ||
Sat
Oct 15, 2022
- 4:30 PM
|
||||
147 · Roman Marnavskiy | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 2' | |||
20' | 1:1 | |||
31' | 2:1 | |||
48' | 3:1 | |||
90+1' | 4:1 | |||
ZnmTrd | 1:1 | S.Kost | ||
Sat
Oct 15, 2022
- 4:30 PM
|
||||
200 · Taras Shevchenko | ||||
Course of play | ||||
27' | ||||
0:1 | 74' | |||
90+7' | 1:1 | |||
Lening | 3:1 | YSpb | ||
Sat
Oct 15, 2022
- 5:00 PM
|
||||
761 · Maksim Sutormin | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 4' | |||
45' | 1:1 | |||
58' | 2:1 | |||
75' | ||||
88' | 3:1 | |||
Zv.SPb | 2:1 | R-M M | ||
Sat
Oct 15, 2022
- 6:00 PM
|
||||
91 · Andrey Prokopov | ||||
Course of play | ||||
24' | 1:0 | |||
68' | 2:0 | |||
2:1 | 72' | |||
Cherta | 2:1 | TorM 2 | ||
Sun
Oct 16, 2022
- 2:00 PM
|
||||
117 · Pavel Lysenko | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 8' | |||
29' | 1:1 | |||
59' | ||||
90+2' | 2:1 | |||
Table Second League Division B Gruppe 2 (-2023) 22/23
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Murom | 15 | 22 | 14 | |
2 | Tekstilshchik | 14 | 20 | 10 | |
3 | Leningradets | 14 | 28 | 9 | |
4 | Baltika-BFU | 14 | 6 | 6 | |
5 | Enisey 2 | 15 | 12 | 5 | |
6 | Dinamo-Vologda | 15 | -4 | 4 | |
7 | S. Kostroma | 15 | -1 | 4 | |
8 | Zorkiy | 14 | 8 | 1 | |
9 | Torpedo Vlad. | 14 | -5 | 1 | |
10 | Zvezda S-Pb | 14 | 12 | 1 | |
11 | Chertanovo | 15 | 3 | 0 | |
12 | Energia V. Luki | 15 | -10 | -1 |
Table Second League Division B Gruppe 2 (-2023) 22/23
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | DinSPb | 15 | 2 | 12 | |
2 | Zenit 2 S-Pb | 15 | -3 | 11 | |
3 | FC Tver | 15 | -2 | 8 | |
4 | Electron | 15 | -24 | 7 | |
5 | Dynamo 2 | 15 | -5 | 6 | |
6 | Khimik Dzer. | 14 | 1 | 6 | |
7 | Rodina-M Moscow | 15 | -23 | 6 | |
8 | Znamya Truda OZ | 14 | -18 | 3 | |
9 | Yadro Spb | 14 | -8 | 2 | |
10 | Torpedo 2 | 14 | -11 | 0 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...