Second League Division B Gruppe 2 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 417
- Foreigners: 3 Players 0.7%
- ø-Market value: €23k
- ø-Age: 22.3
Matchday 32 11/12
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(8.) Dinamo | 0:0 | Petrot (4.) | ||
Fri
Sep 30, 2011
- 2:00 PM
|
||||
500 · Dmitri Popov | ||||
Course of play | ||||
53' | ||||
(13.) Kareli | 0:2 | SCRV (12.) | ||
Fri
Sep 30, 2011
- 3:00 PM
|
||||
250 · Artem Lyubimov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 34' | |||
0:2 | 51' | |||
(9.) FK Ist | 3:1 | Voloch (15.) | ||
Fri
Sep 30, 2011
- 3:00 PM
|
||||
300 · Maksim Kaplin | ||||
Course of play | ||||
49' | 1:0 | |||
58' | 2:0 | |||
63' | 3:0 | |||
87' | ||||
3:1 | 89' | |||
(16.) Znamya | 2:2 | Dnepr (3.) | ||
Fri
Sep 30, 2011
- 3:00 PM
|
||||
300 · Aleksey Zengler | ||||
Course of play | ||||
32' | ||||
0:1 | 65' | |||
70' | 1:1 | |||
1:2 | 71' | |||
78' | ||||
90+1' | 2:2 | |||
(11.) Sever | 0:2 | SpKost (1.) | ||
Fri
Sep 30, 2011
- 4:30 PM
|
||||
1.800 · Ivan Saraev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 51' | |||
0:2 | 68' | |||
(14.) Dinamo | 1:2 | Pskov (7.) | ||
Fri
Sep 30, 2011
- 5:00 PM
|
||||
100 · Ilya Parfentjev | ||||
Course of play | ||||
1' | 1:0 | |||
1:1 | 35' | |||
1:2 | 68' | |||
(2.) Teksti | 1:1 | Volga (6.) | ||
Fri
Sep 30, 2011
- 5:30 PM
|
||||
4.500 · Ilia Trishin | ||||
Course of play | ||||
10' | 1:0 | |||
1:1 | 73' | |||
78' | ||||
(10.) Saturn | 0:2 | Lokomo (5.) | ||
Fri
Sep 30, 2011
- 6:00 PM
|
||||
1.000 · Vitali Rushakov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 63' | |||
0:2 | 87' | |||
Table Second League Division B Gruppe 2 (-2023) 11/12
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Sp. Kostroma | 30 | 24 | 64 | |
2 | Tekstilshchik | 30 | 28 | 58 | |
3 | Dnepr Smolensk | 30 | 29 | 57 | |
4 | Petrotrest | 30 | 27 | 55 | |
5 | Lokomotiv 2 | 30 | 13 | 52 | |
6 | Pskov-747 | 30 | 3 | 50 | |
7 | Volga Tver | 30 | 16 | 49 | |
8 | Istra | 30 | 14 | 46 | |
9 | D. Vologda | 30 | 6 | 45 | |
10 | Saturn Ramenskoe | 30 | -2 | 42 | |
11 | Sever Murmansk | 30 | -12 | 36 | |
12 | Sheksna | 30 | -7 | 35 | |
13 | Karelia | 30 | -22 | 31 | |
14 | D. Kostroma | 30 | -20 | 21 | |
15 | Volochanin-Rat. | 30 | -47 | 11 | |
16 | Znamya Truda | 30 | -50 | 9 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...