Second League Division B Gruppe 4 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 9 teams
- Players: 203
- Foreigners: 1 Players 0.5%
- ø-Market value: €18k
- ø-Age: 22.0
Matchday 10 21/22
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(4.) Amkar | 1:0 | FK NSK (3.) | ||
Thu
Sep 16, 2021
- 3:30 PM
|
||||
130 · Igor Vertkov | ||||
Course of play | ||||
50' | 1:0 | |||
(8.) FK DB | 3:0 | S.Tuym (10.) | ||
Fri
Sep 17, 2021
- 11:30 AM
|
||||
275 · Dmitri Smirnov | ||||
Course of play | ||||
12' | 1:0 | |||
53' | ||||
54' | 2:0 | |||
90+2' | 3:0 | |||
(6.) Irtysh | 1:0 | TMiass (12.) | ||
Fri
Sep 17, 2021
- 3:00 PM
|
||||
1.000 · Mikhail Vorobjev | ||||
Course of play | ||||
66' | ||||
68' | 1:0 | |||
(7.) Ural 2 | 4:3 | Lada (14.) | ||
Sat
Sep 18, 2021
- 11:00 AM
|
||||
30 · Vladislav Rybakov | ||||
Course of play | ||||
3' | 1:0 | |||
28' | 2:0 | |||
37' | 3:0 | |||
3:1 | 43' | |||
3:2 | 66' | |||
3:3 | 67' | |||
85' | ||||
90+2' | 4:3 | |||
(1.) Chel | 1:3 | VU (5.) | ||
Sat
Sep 18, 2021
- 1:00 PM
|
||||
351 · Aleksey Fedotov | ||||
Course of play | ||||
13' | 1:0 | |||
1:1 | 71' | |||
76' | ||||
1:2 | 77' | |||
1:3 | 90+1' | |||
(11.) FK Ore | 0:0 | Zvezda (9.) | ||
Sat
Sep 18, 2021
- 1:00 PM
|
||||
Maksim Sutormin | ||||
Course of play | ||||
90+2' | ||||
(13.) Nosta | 1:1 | FK Tyu (2.) | ||
Sat
Sep 18, 2021
- 2:00 PM
|
||||
150 · Evgeni Galimov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 15' | |||
90+2' | 1:1 | |||
Table Second League Division B Gruppe 4 (-2023) 21/22
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Chelyabinsk | 9 | 13 | 24 | |
2 | Amkar Perm | 9 | 11 | 20 | |
3 | Tyumen | 9 | 13 | 20 | |
4 | Volga Uljanovsk | 9 | 11 | 20 | |
5 | Novosibirsk | 10 | 4 | 17 | |
6 | Irtysh Omsk | 10 | 2 | 17 | |
7 | Ural 2 | 9 | 6 | 16 | |
8 | Dinamo Barnaul | 10 | 4 | 16 | |
9 | Zvezda Perm | 9 | 0 | 11 | |
10 | Orenburg-2 | 10 | -6 | 10 | |
11 | Spartak Tuymazy | 9 | -2 | 9 | |
12 | Torpedo Miass | 9 | -10 | 5 | |
13 | Nosta | 10 | -12 | 5 | |
14 | Lada Togliatti | 9 | -20 | 2 | |
15 | Zenit Izhevsk | 9 | -14 | 0 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...