2. Division A (Phase 1)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 20 teams
- Players: 523
- Foreigners: 11 Players 2.1%
- ø-Market value: €115k
- ø-Age: 24.3
- Most valuable player: Aleksandr Koksharov €500k
Matchday 7 23/24
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
Amkar | 0:0 | Rod.-2 | ||
Sun
Aug 27, 2023
- 10:00 AM
|
||||
2.000 · Maksim Chembulatov |
FK NSK | 3:1 | Cherta | ||
Sun
Aug 27, 2023
- 12:00 PM
|
||||
3.600 · Igor Nizovtsev | ||||
Course of play | ||||
14' | 1:0 | |||
16' | 2:0 | |||
40' | 3:0 | |||
3:1 | 83' | |||
Irtysh | 1:2 | Krasn2 | ||
Sun
Aug 27, 2023
- 1:00 PM
|
||||
2.150 · Vladimir Falov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 17' | |||
22' | 1:1 | |||
1:2 | 29' | |||
Ufa | 0:1 | VU | ||
Sun
Aug 27, 2023
- 2:00 PM
|
||||
1.587 · German Kovalenko | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 87' | |||
Chel | 2:1 | Salyut | ||
Sun
Aug 27, 2023
- 2:00 PM
|
||||
651 · Konstantin Averyanov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 12' | |||
73' | 1:1 | |||
79' | 2:1 | |||
Teksti | 4:1 | Forte | ||
Sun
Aug 27, 2023
- 3:00 PM
|
||||
1.655 · Maksim Skorochkin | ||||
Course of play | ||||
4' | 1:0 | |||
8' | 2:0 | |||
40' | 3:0 | |||
3:1 | 76' | |||
90+2' | 4:1 | |||
Murom | 2:1 | S.Kost | ||
Sun
Aug 27, 2023
- 3:00 PM
|
||||
1.750 · Andrey Zubov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 39' | |||
51' | 1:1 | |||
64' | 2:1 | |||
LIP | 0:2 | AVGD | ||
Sun
Aug 27, 2023
- 4:00 PM
|
||||
1.300 · Yaroslav Khromey | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 45' | |||
50' | ||||
0:2 | 90+1' | |||
Rotor | 1:1 | Bryans | ||
Sun
Aug 27, 2023
- 5:00 PM
|
||||
15.834 · Stanislav Matveev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 69' | |||
73' | 1:1 | |||
Chaika | 5:0 | Veles | ||
Sun
Aug 27, 2023
- 6:00 PM
|
||||
920 · Vladislav Tselovalnikov | ||||
Course of play | ||||
9' | 1:0 | |||
33' | 2:0 | |||
54' | 3:0 | |||
66' | 4:0 | |||
80' | 5:0 | |||
Table 2. Division A (Phase 1) 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Krasnodar 2 | 7 | 3 | 13 | |
2 | Chaika Pes. | 7 | 6 | 12 | |
3 | Irtysh Omsk | 7 | 2 | 11 | |
4 | Dinamo Bryansk | 7 | 1 | 11 | |
5 | Volga Uljanovsk | 7 | -1 | 9 | |
6 | Murom | 7 | -2 | 9 | |
7 | Rotor Volgograd | 7 | -1 | 7 | |
8 | Veles Moscow | 7 | -5 | 7 | |
9 | Ufa | 7 | -1 | 6 | |
10 | S. Kostroma | 7 | -2 | 6 |
Table 2. Division A (Phase 1) 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Novosibirsk | 7 | 6 | 17 | |
2 | Rodina 2 Moscow | 7 | 2 | 14 | |
3 | Avangard Kursk | 7 | 6 | 13 | |
4 | Amkar Perm | 7 | 2 | 10 | |
5 | Tekstilshchik | 7 | 0 | 10 | |
6 | Chelyabinsk | 7 | -1 | 8 | |
7 | M. Lipetsk | 7 | -3 | 8 | |
8 | Chertanovo | 7 | -4 | 5 | |
9 | Forte Taganrog | 7 | -6 | 5 | |
10 | Salyut Belgorod | 7 | -2 | 4 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...