3 Liga - Group III
Poland
League level:
Fourth Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 472
- Foreigners: 34 Players 7.2%
- ø-Market value: €2k
- ø-Age: 23.3
Matchday 10 23/24
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(18.) Raków | 0:1 | Warta (12.) | ||
Sat
Sep 30, 2023
- 12:00 PM
|
||||
Tomasz Lewandowski | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 53' | |||
(1.) Rekord | 3:0 | Unia T (16.) | ||
Sat
Sep 30, 2023
- 3:30 PM
|
||||
Maciej Gorski | ||||
Course of play | ||||
7' | 1:0 | |||
27' | 2:0 | |||
36' | 3:0 | |||
(5.) Lechia | 2:2 | Odra B (14.) | ||
Sat
Sep 30, 2023
- 4:00 PM
|
||||
Dawid Matyszczak | ||||
Course of play | ||||
26' | 1:0 | |||
1:1 | 43' | |||
1:2 | 87' | |||
90+2' | 2:2 | |||
(15.) Stilon | 1:1 | LKS Go (7.) | ||
Sat
Sep 30, 2023
- 4:00 PM
|
||||
Bartlomiej Zywert | ||||
Course of play | ||||
71' | 1:0 | |||
1:1 | 79' | |||
(8.) Karkon | 2:0 | LZS (17.) | ||
Sat
Sep 30, 2023
- 4:00 PM
|
||||
Michalina Diakow | ||||
Course of play | ||||
14' | 1:0 | |||
71' | 2:0 | |||
(4.) Pniowe | 3:2 | Gornik (6.) | ||
Sat
Sep 30, 2023
- 4:00 PM
|
||||
Maciej Kuropatwa | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 14' | |||
17' | 1:1 | |||
50' | 2:1 | |||
84' | 3:1 | |||
3:2 | 88' | |||
(13.) Carina | 1:4 | Sleza (10.) | ||
Sat
Sep 30, 2023
- 4:00 PM
|
||||
Mateusz Patla | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 14' | |||
0:2 | 24' | |||
0:3 | 42' | |||
0:4 | 67' | |||
82' | 1:4 | |||
(3.) MKS Kl | 0:2 | Gornik (9.) | ||
Sat
Sep 30, 2023
- 6:00 PM
|
||||
Eliasz Pawlak | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 12' | |||
0:2 | 57' | |||
(2.) Sl. II | 2:2 | Gwarek (11.) | ||
Sun
Oct 1, 2023
- 4:00 PM
|
||||
Krystian Stenzinger | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 43' | |||
0:2 | 59' | |||
67' | 1:2 | |||
80' | ||||
84' | 2:2 | |||
88' | ||||
Table 3 Liga - Group III 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Rekord B-B | 10 | 16 | 26 | |
2 | Sl. Wroclaw II | 10 | 14 | 23 | |
3 | Pniowek P. | 10 | 7 | 18 | |
4 | MKS Kluczbork | 10 | 3 | 17 | |
5 | Jelenia Gora | 10 | 3 | 16 | |
6 | Zielona Gora | 10 | 2 | 16 | |
7 | Goczalkowice | 10 | 2 | 15 | |
8 | Gornik Polk. | 10 | -1 | 15 | |
9 | Sleza Wroclaw | 10 | 3 | 14 | |
10 | Gornik II | 10 | 2 | 14 | |
11 | Warta Gorzow | 10 | -5 | 13 | |
12 | Gwarek T.G. | 10 | -3 | 12 | |
13 | Odra Bytom | 10 | -4 | 10 | |
14 | Carina Gubin | 10 | -4 | 9 | |
15 | Stilon | 10 | -4 | 9 | |
16 | Unia Turza | 10 | -8 | 8 | |
17 | LZS Starowice | 10 | -16 | 6 | |
18 | Raków II | 10 | -7 | 5 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...