Eliteliga Vorarlberg (-2023)
Austria
League level:
Third Tier
- Number of teams: 0 teams
- Players: 0
- Foreigners: 0 Players %
- ø-Market value: -
Complete Eliteliga Vorarlberg (-2023) schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 7/23/225:00 PM | ||||||
(5.) Rankweil | 1:0 | Admira Dornbirn (10.) | ||||
(2.) Röthis | 3:1 | Lauterach (11.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(4.) SW Bregenz | 2:1 | Wolfurt (9.) | ||||
(6.) Altach Juniors | 1:1 | SC Göfis (7.) | ||||
(1.) FC Egg | 4:1 | Dornbirner SV (12.) | ||||
Sun 7/24/225:00 PM | ||||||
(3.) Rotenberg | 3:2 | Hohenems (8.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 7/29/226:00 PM | ||||||
(7.) Lauterach | 2:1 | Hohenems (9.) | ||||
Sat 7/30/224:00 PM | ||||||
(8.) SC Göfis | 2:2 | Rankweil (5.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(10.) Wolfurt | 1:3 | Altach Juniors (4.) | ||||
(6.) Röthis | 0:2 | SW Bregenz (3.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(12.) Dornbirner SV | 0:2 | Rotenberg (2.) | ||||
(11.) Admira Dornbirn | 1:3 | FC Egg (1.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/5/226:30 PM | ||||||
(8.) Hohenems | 3:1 | Dornbirner SV (12.) | ||||
Sat 8/6/225:00 PM | ||||||
(3.) Rotenberg | 2:1 | Admira Dornbirn (11.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(1.) FC Egg | 3:2 | SC Göfis (9.) | ||||
(2.) SW Bregenz | 3:0 | Lauterach (7.) | ||||
Sun 8/7/223:00 PM | ||||||
(4.) Altach Juniors | 1:1 | Röthis (6.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(5.) Rankweil | 1:1 | Wolfurt (10.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 8/10/226:30 PM | ||||||
(10.) SC Göfis | 2:2 | Rotenberg (2.) | ||||
(8.) Wolfurt | 5:1 | FC Egg (3.) | ||||
(11.) Admira Dornbirn | 1:1 | Hohenems (9.) | ||||
(4.) Röthis | 2:1 | Rankweil (6.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(1.) SW Bregenz | 3:1 | Altach Juniors (5.) | ||||
(7.) Lauterach | 0:0 | Dornbirner SV (12.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/13/224:30 PM | ||||||
(2.) Rotenberg | 3:2 | Wolfurt (9.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(7.) Altach Juniors | 4:5 | Lauterach (5.) | ||||
(12.) Dornbirner SV | 0:1 | Admira Dornbirn (10.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(6.) Hohenems | 5:2 | SC Göfis (11.) | ||||
Sun 8/14/2211:00 AM | ||||||
(3.) FC Egg | 3:1 | Röthis (4.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(8.) Rankweil | 2:5 | SW Bregenz (1.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/20/224:00 PM | ||||||
(12.) SC Göfis | 2:3 | Dornbirner SV (11.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(1.) SW Bregenz | 5:1 | FC Egg (3.) | ||||
Sun 8/21/223:00 PM | ||||||
(5.) Altach Juniors | 3:2 | Rankweil (9.) | ||||
Wed 8/31/226:00 PM | ||||||
(7.) Röthis | 2:3 | Rotenberg (2.) | ||||
(6.) Wolfurt | 4:0 | Hohenems (8.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(4.) Lauterach | 2:2 | Admira Dornbirn (10.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 8/23/226:30 PM | ||||||
(6.) Hohenems | 4:0 | Röthis (8.) | ||||
(7.) Dornbirner SV | 5:1 | Wolfurt (9.) | ||||
(12.) Admira Dornbirn | 2:3 | SC Göfis (10.) | ||||
Wed 8/24/226:00 PM | ||||||
(2.) Rotenberg | 0:4 | SW Bregenz (1.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(11.) Rankweil | 1:2 | Lauterach (4.) | ||||
(3.) FC Egg | 2:5 | Altach Juniors (5.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/27/225:00 PM | ||||||
(5.) Lauterach | 2:2 | SC Göfis (11.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(3.) Altach Juniors | 2:0 | Rotenberg (2.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(1.) SW Bregenz | 0:2 | Hohenems (4.) | ||||
Sun 8/28/224:00 PM | ||||||
(8.) Röthis | 3:3 | Dornbirner SV (7.) | ||||
(10.) Wolfurt | 1:1 | Admira Dornbirn (12.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(9.) Rankweil | 5:0 | FC Egg (6.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/2/226:00 PM | ||||||
(2.) Rotenberg | 3:2 | Rankweil (11.) | ||||
Sat 9/3/225:00 PM | ||||||
(8.) Admira Dornbirn | 2:1 | Röthis (9.) | ||||
(12.) SC Göfis | 3:4 | Wolfurt (7.) | ||||
Sun 9/4/2210:30 AM | ||||||
(5.) Hohenems | 1:4 | Altach Juniors (3.) | ||||
(10.) Dornbirner SV | 0:3 | SW Bregenz (1.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(6.) FC Egg | 3:4 | Lauterach (4.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/10/224:00 PM | ||||||
(1.) SW Bregenz | 2:0 | Admira Dornbirn (10.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(5.) FC Egg | 3:1 | Rotenberg (3.) | ||||
(4.) Lauterach | 3:2 | Wolfurt (8.) | ||||
Sun 9/11/223:00 PM | ||||||
(2.) Altach Juniors | 3:0 | Dornbirner SV (12.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(11.) Röthis | 1:2 | SC Göfis (9.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(7.) Rankweil | 3:1 | Hohenems (6.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/16/225:30 PM | ||||||
(10.) Admira Dornbirn | 1:2 | Altach Juniors (2.) | ||||
Sat 9/17/225:00 PM | ||||||
(9.) SC Göfis | 1:4 | SW Bregenz (1.) | ||||
Sun 9/18/2210:30 AM | ||||||
(12.) Dornbirner SV | 1:4 | Rankweil (7.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(5.) Hohenems | 6:2 | FC Egg (6.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(8.) Wolfurt | 1:1 | Röthis (11.) | ||||
7:15 PM | ||||||
(3.) Rotenberg | 0:0 | Lauterach (4.) |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/24/223:00 PM | ||||||
(9.) SC Göfis | 5:3 | Altach Juniors (2.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(11.) Admira Dornbirn | 1:1 | Rankweil (6.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(8.) Wolfurt | 1:1 | SW Bregenz (1.) | ||||
(3.) Lauterach | 2:1 | Röthis (12.) | ||||
(5.) Hohenems | 2:1 | Rotenberg (4.) | ||||
Sun 9/25/224:00 PM | ||||||
(10.) Dornbirner SV | 2:0 | FC Egg (7.) |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/1/224:00 PM | ||||||
(1.) SW Bregenz | 2:0 | Röthis (12.) | ||||
(5.) Hohenems | 4:4 | Lauterach (3.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(7.) FC Egg | 3:1 | Admira Dornbirn (11.) | ||||
Sun 10/2/2211:00 AM | ||||||
(6.) Rankweil | 5:2 | SC Göfis (9.) | ||||
(4.) Rotenberg | 1:1 | Dornbirner SV (10.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(2.) Altach Juniors | 2:1 | Wolfurt (8.) |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/8/224:00 PM | ||||||
(11.) Dornbirner SV | 3:4 | Hohenems (5.) | ||||
(12.) Admira Dornbirn | 1:2 | Rotenberg (3.) | ||||
(4.) Lauterach | 1:3 | SW Bregenz (1.) | ||||
Sun 10/9/2211:00 AM | ||||||
(9.) SC Göfis | 3:1 | FC Egg (7.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(10.) Röthis | 2:0 | Altach Juniors (2.) | ||||
(8.) Wolfurt | 3:2 | Rankweil (6.) |
15.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/15/224:00 PM | ||||||
(2.) Altach Juniors | 1:2 | SW Bregenz (1.) | ||||
(6.) FC Egg | 1:1 | Wolfurt (8.) | ||||
(4.) Rotenberg | 2:2 | SC Göfis (9.) | ||||
(3.) Hohenems | 3:2 | Admira Dornbirn (12.) | ||||
(11.) Dornbirner SV | 1:1 | Lauterach (5.) | ||||
Sun 10/16/224:00 PM | ||||||
(7.) Rankweil | 1:2 | Röthis (10.) |
16.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/22/223:30 PM | ||||||
(12.) Admira Dornbirn | 0:1 | Dornbirner SV (11.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(1.) SW Bregenz | 6:0 | Rankweil (9.) | ||||
(10.) SC Göfis | 1:1 | Hohenems (3.) | ||||
(2.) Lauterach | 2:1 | Altach Juniors (4.) | ||||
Sun 10/23/223:30 PM | ||||||
(6.) Wolfurt | 1:0 | Rotenberg (5.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(8.) Röthis | 1:0 | FC Egg (7.) |
17.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/29/223:00 PM | ||||||
(5.) Rotenberg | 0:3 | Röthis (7.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(12.) Admira Dornbirn | 2:3 | Lauterach (2.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(3.) Hohenems | 4:0 | Wolfurt (8.) | ||||
Sun 10/30/2210:30 AM | ||||||
(11.) Dornbirner SV | 1:1 | SC Göfis (9.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(10.) Rankweil | 1:3 | Altach Juniors (4.) | ||||
(6.) FC Egg | 3:2 | SW Bregenz (1.) |
18.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/5/222:00 PM | ||||||
(7.) Röthis | 0:1 | Hohenems (2.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(10.) SC Göfis | 1:6 | Admira Dornbirn (12.) | ||||
(3.) Altach Juniors | 4:2 | FC Egg (6.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(4.) Lauterach | 3:4 | Rankweil (9.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(1.) SW Bregenz | 3:0 | Rotenberg (5.) | ||||
Sun 11/6/222:30 PM | ||||||
(8.) Wolfurt | 2:2 | Dornbirner SV (11.) |
19.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/12/222:00 PM | ||||||
(7.) FC Egg | 1:3 | Rankweil (6.) | ||||
(5.) Rotenberg | 1:0 | Altach Juniors (3.) | ||||
(11.) Dornbirner SV | 0:0 | Röthis (8.) | ||||
(12.) Admira Dornbirn | 3:1 | Wolfurt (9.) | ||||
(10.) SC Göfis | 2:2 | Lauterach (4.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(2.) Hohenems | 5:1 | SW Bregenz (1.) |
20.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/17/237:00 PM | ||||||
(4.) Altach Juniors | 0:5 | Hohenems (2.) | ||||
Sat 3/18/233:00 PM | ||||||
(3.) Lauterach | 2:0 | FC Egg (9.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(1.) SW Bregenz | 4:2 | Dornbirner SV (11.) | ||||
Sun 3/19/233:00 PM | ||||||
(7.) Röthis | 1:0 | Admira Dornbirn (12.) | ||||
(6.) Rankweil | 1:0 | Rotenberg (5.) | ||||
(8.) Wolfurt | 2:0 | SC Göfis (10.) |
21.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/25/233:00 PM | ||||||
(2.) Hohenems | 5:0 | Rankweil (7.) | ||||
(12.) Admira Dornbirn | 0:4 | SW Bregenz (1.) | ||||
(11.) SC Göfis | 0:2 | Röthis (5.) | ||||
(6.) Rotenberg | 1:2 | FC Egg (8.) | ||||
(10.) Dornbirner SV | 4:0 | Altach Juniors (4.) | ||||
Sun 3/26/233:00 PM | ||||||
(9.) Wolfurt | 0:2 | Lauterach (3.) |
22.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/1/234:00 PM | ||||||
(1.) SW Bregenz | 3:0 | SC Göfis (11.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(3.) Lauterach | 1:1 | Rotenberg (6.) | ||||
(8.) FC Egg | 0:3 | Hohenems (2.) | ||||
Sun 4/2/232:00 PM | ||||||
(4.) Altach Juniors | 2:0 | Admira Dornbirn (12.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(5.) Röthis | 2:0 | Wolfurt (10.) | ||||
(7.) Rankweil | 1:3 | Dornbirner SV (9.) |