1. Landesliga Niederösterreich
Austria
League level:
Fourth Tier
- Number of teams: 16 teams
- Players: 390
- Foreigners: 52 Players 13.3%
- ø-Market value: €1k
- ø-Age: 24.8
Complete 1. Landesliga Niederösterreich schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/1/087:30 PM | ||||||
(13.) Stockerau | 0:1 | Leobendorf (6.) | ||||
(9.) 1. SC Sollenau | 1:1 | FC Mistelbach (10.) | ||||
(14.) Langenrohr | 1:3 | Gaflenz (2.) | ||||
(5.) Ardagger | 2:1 | Kremser SC (11.) | ||||
(15.) Götzendorf | 0:2 | SC Ortmann (3.) | ||||
Sat 8/2/086:00 PM | ||||||
(4.) SC Retz | 2:1 | Herzogenburg (12.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(8.) Vösendorf | 2:2 | Kottingbrunn (7.) | ||||
Sun 8/3/085:30 PM | ||||||
(16.) Haitzendorf | 0:4 | Schrems (1.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/8/087:30 PM | ||||||
(15.) Stockerau | 1:3 | 1. SC Sollenau (4.) | ||||
(7.) SC Ortmann | 2:4 | SC Retz (2.) | ||||
(6.) FC Mistelbach | 1:0 | Langenrohr (14.) | ||||
(13.) Kremser SC | 0:1 | Götzendorf (11.) | ||||
Sat 8/9/085:30 PM | ||||||
(8.) Leobendorf | 2:3 | Schrems (1.) | ||||
(9.) Herzogenburg | 1:0 | Haitzendorf (16.) | ||||
(5.) Gaflenz | 1:1 | Vösendorf (12.) | ||||
Sun 8/10/085:30 PM | ||||||
(3.) Kottingbrunn | 3:1 | Ardagger (10.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 8/12/086:00 PM | ||||||
(2.) SC Retz | 4:2 | Kremser SC (15.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(7.) 1. SC Sollenau | 0:1 | Leobendorf (4.) | ||||
Thu 8/14/087:30 PM | ||||||
(16.) Langenrohr | 2:5 | Stockerau (11.) | ||||
Fri 8/15/087:30 PM | ||||||
(9.) Götzendorf | 3:3 | Kottingbrunn (5.) | ||||
Sat 8/16/085:30 PM | ||||||
(14.) Haitzendorf | 1:1 | SC Ortmann (8.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(6.) Vösendorf | 2:0 | FC Mistelbach (10.) | ||||
Sun 8/17/086:00 PM | ||||||
(1.) Schrems | 4:0 | Herzogenburg (13.) | ||||
Tue 8/19/088:00 PM | ||||||
(12.) Ardagger | 1:2 | Gaflenz (3.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/22/087:30 PM | ||||||
(7.) Stockerau | 3:1 | Vösendorf (9.) | ||||
(15.) Kremser SC | 0:1 | Haitzendorf (14.) | ||||
(4.) Kottingbrunn | 2:0 | SC Retz (3.) | ||||
(11.) FC Mistelbach | 0:1 | Ardagger (8.) | ||||
(12.) SC Ortmann | 1:4 | Schrems (1.) | ||||
Sat 8/23/085:30 PM | ||||||
(6.) Leobendorf | 1:1 | Herzogenburg (13.) | ||||
Sun 8/24/085:30 PM | ||||||
(5.) 1. SC Sollenau | 3:2 | Langenrohr (16.) | ||||
(2.) Gaflenz | 2:1 | Götzendorf (10.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/29/087:30 PM | ||||||
(15.) Langenrohr | 1:2 | Leobendorf (5.) | ||||
(1.) Schrems | 3:0 | Kremser SC (16.) | ||||
(7.) Ardagger | 3:0 | Stockerau (10.) | ||||
(8.) Götzendorf | 3:2 | FC Mistelbach (12.) | ||||
(11.) Vösendorf | 1:2 | 1. SC Sollenau (4.) | ||||
Sat 8/30/085:30 PM | ||||||
(9.) Herzogenburg | 3:0 | SC Ortmann (13.) | ||||
(6.) SC Retz | 1:2 | Gaflenz (2.) | ||||
Sun 8/31/084:30 PM | ||||||
(14.) Haitzendorf | 0:2 | Kottingbrunn (3.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/5/087:30 PM | ||||||
(7.) Stockerau | 2:0 | Götzendorf (10.) | ||||
(4.) 1. SC Sollenau | 2:1 | Ardagger (8.) | ||||
(16.) Langenrohr | 1:2 | Vösendorf (9.) | ||||
(15.) Kremser SC | 4:0 | Herzogenburg (11.) | ||||
(3.) Kottingbrunn | 4:0 | Schrems (2.) | ||||
(12.) FC Mistelbach | 0:3 | SC Retz (6.) | ||||
Sat 9/6/084:30 PM | ||||||
(1.) Gaflenz | 2:1 | Haitzendorf (13.) | ||||
Sun 9/7/084:30 PM | ||||||
(5.) Leobendorf | 2:0 | SC Ortmann (14.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/12/087:30 PM | ||||||
(3.) Schrems | 0:3 | Gaflenz (1.) | ||||
(14.) SC Ortmann | 1:1 | Kremser SC (15.) | ||||
Sat 9/13/084:30 PM | ||||||
(9.) Vösendorf | 1:1 | Leobendorf (5.) | ||||
(4.) SC Retz | 1:0 | Stockerau (8.) | ||||
(11.) Herzogenburg | 0:3 | Kottingbrunn (2.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(7.) Götzendorf | 5:2 | 1. SC Sollenau (6.) | ||||
Sun 9/14/084:30 PM | ||||||
(10.) Ardagger | 2:4 | Langenrohr (16.) | ||||
(13.) Haitzendorf | 1:1 | FC Mistelbach (12.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/19/087:30 PM | ||||||
(10.) Stockerau | 0:2 | Haitzendorf (11.) | ||||
(5.) 1. SC Sollenau | 2:0 | SC Retz (6.) | ||||
(13.) Langenrohr | 1:0 | Götzendorf (8.) | ||||
(1.) Kottingbrunn | 2:0 | SC Ortmann (15.) | ||||
(14.) FC Mistelbach | 2:2 | Schrems (4.) | ||||
Sat 9/20/084:00 PM | ||||||
(9.) Vösendorf | 1:2 | Ardagger (7.) | ||||
Sun 9/21/084:00 PM | ||||||
(2.) Gaflenz | 2:2 | Herzogenburg (12.) | ||||
(3.) Leobendorf | 3:0 | Kremser SC (16.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/26/087:30 PM | ||||||
(15.) Kremser SC | 4:4 | Kottingbrunn (2.) | ||||
(7.) Götzendorf | 1:0 | Vösendorf (9.) | ||||
(3.) Schrems | 3:1 | Stockerau (10.) | ||||
(16.) SC Ortmann | 1:4 | Gaflenz (1.) | ||||
(8.) Ardagger | 0:0 | Leobendorf (6.) | ||||
Sat 9/27/084:00 PM | ||||||
(5.) SC Retz | 4:0 | Langenrohr (14.) | ||||
(13.) Herzogenburg | 1:2 | FC Mistelbach (11.) | ||||
Sun 9/28/084:00 PM | ||||||
(12.) Haitzendorf | 1:3 | 1. SC Sollenau (4.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/3/087:30 PM | ||||||
(12.) Stockerau | 0:3 | Herzogenburg (10.) | ||||
(3.) 1. SC Sollenau | 4:1 | Schrems (4.) | ||||
(13.) Langenrohr | 3:1 | Haitzendorf (14.) | ||||
(8.) Ardagger | 0:0 | Götzendorf (7.) | ||||
Sat 10/4/083:30 PM | ||||||
(5.) Leobendorf | 1:1 | Kottingbrunn (2.) | ||||
(1.) Gaflenz | 2:0 | Kremser SC (16.) | ||||
(9.) Vösendorf | 1:0 | SC Retz (6.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(11.) FC Mistelbach | 1:1 | SC Ortmann (15.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/10/087:30 PM | ||||||
(8.) Götzendorf | 2:2 | Leobendorf (4.) | ||||
(14.) SC Ortmann | 2:1 | Stockerau (13.) | ||||
(15.) Kremser SC | 2:0 | FC Mistelbach (12.) | ||||
(2.) Kottingbrunn | 1:4 | Gaflenz (1.) | ||||
(5.) Schrems | 2:3 | Langenrohr (11.) | ||||
Sat 10/11/083:30 PM | ||||||
(6.) SC Retz | 0:1 | Ardagger (7.) | ||||
(10.) Herzogenburg | 1:0 | 1. SC Sollenau (3.) | ||||
Sun 10/12/083:30 PM | ||||||
(16.) Haitzendorf | 0:1 | Vösendorf (9.) |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/17/087:30 PM | ||||||
(12.) FC Mistelbach | 0:0 | Kottingbrunn (3.) | ||||
(2.) 1. SC Sollenau | 3:0 | SC Ortmann (15.) | ||||
(10.) Langenrohr | 4:3 | Herzogenburg (11.) | ||||
(13.) Stockerau | 0:0 | Kremser SC (14.) | ||||
Sat 10/18/083:00 PM | ||||||
(4.) Leobendorf | 1:0 | Gaflenz (1.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(9.) Vösendorf | 0:1 | Schrems (5.) | ||||
Sun 10/19/084:00 PM | ||||||
(7.) Götzendorf | 3:0 | SC Retz (8.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(6.) Ardagger | 2:0 | Haitzendorf (16.) |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/24/087:30 PM | ||||||
(16.) SC Ortmann | 0:2 | Langenrohr (9.) | ||||
(14.) Kremser SC | 1:1 | 1. SC Sollenau (3.) | ||||
(5.) Schrems | 1:0 | Ardagger (6.) | ||||
(2.) Kottingbrunn | 2:1 | Stockerau (15.) | ||||
Sat 10/25/083:00 PM | ||||||
(1.) Gaflenz | 5:0 | FC Mistelbach (13.) | ||||
(10.) Herzogenburg | 2:0 | Vösendorf (11.) | ||||
Sun 10/26/082:00 PM | ||||||
(12.) Haitzendorf | 4:0 | Götzendorf (8.) | ||||
(4.) Leobendorf | 2:0 | SC Retz (7.) |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/31/087:30 PM | ||||||
(16.) Stockerau | 2:2 | Gaflenz (1.) | ||||
(2.) 1. SC Sollenau | 4:1 | Kottingbrunn (4.) | ||||
(11.) Vösendorf | 2:3 | SC Ortmann (14.) | ||||
(6.) Ardagger | 3:2 | Herzogenburg (10.) | ||||
Sat 11/1/082:00 PM | ||||||
(7.) SC Retz | 0:0 | Haitzendorf (12.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(13.) FC Mistelbach | 2:2 | Leobendorf (3.) | ||||
Sun 11/2/0810:30 AM | ||||||
(9.) Langenrohr | 1:1 | Kremser SC (15.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(8.) Götzendorf | 2:2 | Schrems (5.) |
15.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 11/7/087:30 PM | ||||||
(5.) Schrems | 1:1 | SC Retz (8.) | ||||
(13.) SC Ortmann | 2:2 | Ardagger (6.) | ||||
(15.) Kremser SC | 0:1 | Vösendorf (10.) | ||||
(4.) Kottingbrunn | 2:0 | Langenrohr (9.) | ||||
Sat 11/8/082:00 PM | ||||||
(1.) Gaflenz | 2:2 | 1. SC Sollenau (2.) | ||||
(11.) Herzogenburg | 1:3 | Götzendorf (7.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(12.) FC Mistelbach | 2:1 | Stockerau (16.) | ||||
Sun 11/9/082:00 PM | ||||||
(14.) Haitzendorf | 0:3 | Leobendorf (3.) |
16.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 6/10/098:00 PM | ||||||
(13.) SC Ortmann | 1:1 | Götzendorf (8.) | ||||
(5.) Schrems | 4:2 | Haitzendorf (15.) | ||||
Thu 6/11/096:00 PM | ||||||
(1.) Gaflenz | 0:2 | Langenrohr (9.) | ||||
(3.) Kottingbrunn | 3:1 | Vösendorf (10.) | ||||
(4.) Leobendorf | 1:1 | Stockerau (14.) | ||||
(11.) Herzogenburg | 2:4 | SC Retz (7.) | ||||
(16.) Kremser SC | 4:5 | Ardagger (6.) | ||||
(12.) FC Mistelbach | 1:4 | 1. SC Sollenau (2.) |
17.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/6/097:30 PM | ||||||
(9.) Langenrohr | 0:4 | FC Mistelbach (11.) | ||||
(1.) 1. SC Sollenau | 2:2 | Stockerau (15.) | ||||
Sun 3/8/093:00 PM | ||||||
(13.) Haitzendorf | 3:0 | Herzogenburg (12.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(7.) Götzendorf | 1:0 | Kremser SC (16.) | ||||
Mon 4/13/094:30 PM | ||||||
(8.) SC Retz | 1:1 | SC Ortmann (14.) | ||||
(10.) Vösendorf | 3:0 | Gaflenz (2.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(6.) Ardagger | 2:1 | Kottingbrunn (4.) | ||||
Tue 4/21/098:00 PM | ||||||
(3.) Schrems | 2:0 | Leobendorf (5.) |
18.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/13/097:30 PM | ||||||
(5.) Kottingbrunn | 2:2 | Götzendorf (7.) | ||||
(16.) Stockerau | 0:2 | Langenrohr (8.) | ||||
(11.) FC Mistelbach | 1:1 | Vösendorf (10.) | ||||
(15.) Kremser SC | 2:1 | SC Retz (9.) | ||||
Sat 3/14/093:00 PM | ||||||
(12.) Herzogenburg | 0:3 | Schrems (2.) | ||||
Mon 4/13/094:30 PM | ||||||
(4.) Leobendorf | 3:1 | 1. SC Sollenau (3.) | ||||
Tue 4/21/097:30 PM | ||||||
(14.) SC Ortmann | 0:0 | Haitzendorf (13.) | ||||
Fri 5/1/094:30 PM | ||||||
(1.) Gaflenz | 3:1 | Ardagger (6.) |
19.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/21/093:30 PM | ||||||
(13.) Herzogenburg | 2:2 | Leobendorf (4.) | ||||
(9.) SC Retz | 1:2 | Kottingbrunn (3.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(10.) Vösendorf | 0:1 | Stockerau (14.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(8.) Götzendorf | 0:1 | Gaflenz (1.) | ||||
Sun 3/22/093:30 PM | ||||||
(12.) Haitzendorf | 2:1 | Kremser SC (16.) | ||||
(6.) Ardagger | 0:1 | FC Mistelbach (11.) | ||||
Tue 4/28/098:00 PM | ||||||
(7.) Langenrohr | 4:1 | 1. SC Sollenau (5.) | ||||
Tue 5/12/098:00 PM | ||||||
(2.) Schrems | 2:0 | SC Ortmann (15.) |
20.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/27/097:30 PM | ||||||
(16.) Kremser SC | 0:2 | Schrems (2.) | ||||
(4.) 1. SC Sollenau | 1:0 | Vösendorf (11.) | ||||
(14.) Stockerau | 0:0 | Ardagger (6.) | ||||
(9.) FC Mistelbach | 5:1 | Götzendorf (8.) | ||||
(5.) Kottingbrunn | 0:4 | Haitzendorf (12.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(15.) SC Ortmann | 1:1 | Herzogenburg (13.) | ||||
Sun 3/29/094:30 PM | ||||||
(3.) Leobendorf | 2:0 | Langenrohr (7.) | ||||
Thu 5/21/095:30 PM | ||||||
(1.) Gaflenz | 3:0 | SC Retz (10.) |
21.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/3/097:30 PM | ||||||
(15.) SC Ortmann | 0:2 | Leobendorf (3.) | ||||
(2.) Schrems | 4:4 | Kottingbrunn (5.) | ||||
(7.) Götzendorf | 3:1 | Stockerau (14.) | ||||
Sat 4/4/094:30 PM | ||||||
(13.) Herzogenburg | 2:2 | Kremser SC (16.) | ||||
(10.) SC Retz | 1:1 | FC Mistelbach (9.) | ||||
(11.) Vösendorf | 3:1 | Langenrohr (8.) | ||||
Sun 4/5/094:30 PM | ||||||
(12.) Haitzendorf | 0:2 | Gaflenz (1.) | ||||
(6.) Ardagger | 3:3 | 1. SC Sollenau (4.) |
22.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/10/097:30 PM | ||||||
(16.) Kremser SC | 0:0 | SC Ortmann (15.) | ||||
(9.) Langenrohr | 0:0 | Ardagger (6.) | ||||
(3.) 1. SC Sollenau | 4:1 | Götzendorf (7.) | ||||
(14.) Stockerau | 0:0 | SC Retz (11.) | ||||
(8.) FC Mistelbach | 3:0 | Haitzendorf (12.) | ||||
(5.) Kottingbrunn | 2:0 | Herzogenburg (13.) | ||||
Sat 4/11/094:30 PM | ||||||
(4.) Leobendorf | 0:2 | Vösendorf (10.) | ||||
(1.) Gaflenz | 0:1 | Schrems (2.) |
23.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/17/097:30 PM | ||||||
(14.) Kremser SC | 1:0 | Leobendorf (5.) | ||||
(6.) Ardagger | 2:2 | Vösendorf (9.) | ||||
(16.) SC Ortmann | 1:2 | Kottingbrunn (3.) | ||||
(2.) Schrems | 0:2 | FC Mistelbach (8.) | ||||
(7.) Götzendorf | 1:0 | Langenrohr (10.) | ||||
Sat 4/18/094:30 PM | ||||||
(11.) SC Retz | 2:2 | 1. SC Sollenau (4.) | ||||
(12.) Haitzendorf | 1:1 | Stockerau (15.) | ||||
(13.) Herzogenburg | 1:3 | Gaflenz (1.) |
24.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/24/097:30 PM | ||||||
(3.) Kottingbrunn | 5:2 | Kremser SC (14.) | ||||
(9.) Langenrohr | 5:0 | SC Retz (11.) | ||||
(4.) 1. SC Sollenau | 2:2 | Haitzendorf (12.) | ||||
(15.) Stockerau | 1:2 | Schrems (2.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(7.) FC Mistelbach | 1:0 | Herzogenburg (13.) | ||||
Sat 4/25/094:30 PM | ||||||
(10.) Vösendorf | 1:1 | Götzendorf (8.) | ||||
(1.) Gaflenz | 4:1 | SC Ortmann (16.) | ||||
Sun 4/26/094:30 PM | ||||||
(5.) Leobendorf | 1:1 | Ardagger (6.) |
25.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 4/21/097:30 PM | ||||||
(14.) Kremser SC | 0:1 | Gaflenz (1.) | ||||
Thu 4/30/097:30 PM | ||||||
(4.) Kottingbrunn | 1:2 | Leobendorf (5.) | ||||
Fri 5/1/096:00 PM | ||||||
(16.) SC Ortmann | 0:0 | FC Mistelbach (7.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(2.) Schrems | 0:2 | 1. SC Sollenau (3.) | ||||
Sat 5/2/094:30 PM | ||||||
(11.) SC Retz | 2:0 | Vösendorf (10.) | ||||
(13.) Herzogenburg | 2:1 | Stockerau (15.) | ||||
Sun 5/3/094:30 PM | ||||||
(8.) Götzendorf | 0:0 | Ardagger (6.) | ||||
(12.) Haitzendorf | 1:1 | Langenrohr (9.) |
26.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/8/097:30 PM | ||||||
(6.) FC Mistelbach | 1:1 | Kremser SC (15.) | ||||
(8.) Ardagger | 0:3 | SC Retz (10.) | ||||
(7.) Langenrohr | 5:2 | Schrems (4.) | ||||
(2.) 1. SC Sollenau | 2:0 | Herzogenburg (13.) | ||||
(14.) Stockerau | 2:1 | SC Ortmann (16.) | ||||
Sat 5/9/094:30 PM | ||||||
(11.) Vösendorf | 1:1 | Haitzendorf (12.) | ||||
Sun 5/10/093:30 PM | ||||||
(1.) Gaflenz | 1:4 | Kottingbrunn (3.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(5.) Leobendorf | 3:1 | Götzendorf (9.) |
27.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/15/096:00 PM | ||||||
(13.) Herzogenburg | 3:1 | Langenrohr (9.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(3.) Kottingbrunn | 2:0 | FC Mistelbach (8.) | ||||
(16.) SC Ortmann | 0:5 | 1. SC Sollenau (2.) | ||||
(4.) Schrems | 2:3 | Vösendorf (10.) | ||||
(14.) Kremser SC | 3:2 | Stockerau (15.) | ||||
Sat 5/16/094:30 PM | ||||||
(1.) Gaflenz | 2:0 | Leobendorf (5.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(11.) SC Retz | 1:2 | Götzendorf (7.) | ||||
Sun 5/17/094:30 PM | ||||||
(12.) Haitzendorf | 0:1 | Ardagger (6.) |
28.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 5/20/097:30 PM | ||||||
(14.) Stockerau | 1:0 | Kottingbrunn (3.) | ||||
(2.) 1. SC Sollenau | 1:1 | Kremser SC (15.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(10.) Vösendorf | 4:1 | Herzogenburg (13.) | ||||
Fri 5/22/097:30 PM | ||||||
(9.) Götzendorf | 0:1 | Haitzendorf (12.) | ||||
(7.) Ardagger | 1:1 | Schrems (4.) | ||||
(8.) Langenrohr | 3:1 | SC Ortmann (16.) | ||||
Sat 5/23/096:00 PM | ||||||
(11.) SC Retz | 3:0 | Leobendorf (5.) | ||||
Sun 5/24/091:30 PM | ||||||
(6.) FC Mistelbach | 3:1 | Gaflenz (1.) |
29.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/29/096:30 PM | ||||||
(5.) Leobendorf | 1:1 | FC Mistelbach (7.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(16.) SC Ortmann | 0:1 | Vösendorf (8.) | ||||
(4.) Schrems | 2:1 | Götzendorf (10.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(15.) Kremser SC | 0:2 | Langenrohr (6.) | ||||
Sat 5/30/095:00 PM | ||||||
(12.) Haitzendorf | 6:1 | SC Retz (11.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(2.) Kottingbrunn | 2:1 | 1. SC Sollenau (3.) | ||||
Sun 6/7/095:00 PM | ||||||
(1.) Gaflenz | 1:0 | Stockerau (14.) | ||||
Mon 6/8/096:30 PM | ||||||
(13.) Herzogenburg | 4:1 | Ardagger (9.) |
30.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 6/5/097:30 PM | ||||||
(2.) 1. SC Sollenau | 3:1 | Gaflenz (1.) | ||||
(14.) Stockerau | 3:2 | FC Mistelbach (9.) | ||||
(10.) Götzendorf | 3:1 | Herzogenburg (13.) | ||||
(8.) Ardagger | 2:0 | SC Ortmann (16.) | ||||
Sat 6/6/095:30 PM | ||||||
(6.) Vösendorf | 3:0 | Kremser SC (15.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(11.) SC Retz | 1:0 | Schrems (4.) | ||||
Sun 6/7/0910:30 AM | ||||||
(7.) Langenrohr | 1:1 | Kottingbrunn (3.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(5.) Leobendorf | 2:1 | Haitzendorf (12.) |