To use this site, please enable Javascript.

Matches Mar 19, 2021

matchday 26
Arm. Bielefeld Arminia Bielefeld 7:30 PM RB Leipzig RB Leipzig
 
Holstein Kiel Holstein Kiel 5:30 PM Hannover 96 Hannover 96
 
SC Paderborn SC Paderborn 07 5:30 PM Karlsruher SC Karlsruher SC
Oman Oman 5:00 PM Jordan Jordan
matchday 29 Fulham Fulham FC 8:00 PM Leeds United Leeds
matchday 28 Parma Parma Calcio 1913 7:45 PM Genoa CFC Genoa
matchday 30 OGC Nice OGC Nice 8:00 PM Olympique Marseille Marseille
matchday 23 Sochi FC Sochi 4:00 PM PFK Tambov Tambov
  Rubin Kazan Rubin Kazan 4:00 PM FK Khimki Khimki
matchday 27 Heerenveen SC Heerenveen 7:00 PM Twente Enschede FC Twente FC
matchday 31 KRC Genk KRC Genk 7:45 PM Standard Liège Standard Liège
matchday 24 KVC Westerlo KVC Westerlo 7:00 PM Royale Union Saint Gilloise Union SG
matchday 28 Novi Pazar FK Novi Pazar 11:00 PM FK Proleter Novi Sad Proleter
  Red Star Red Star Belgrade 11:00 PM FK Mladost Lucani Mladost
  Rad FK Rad 11:00 PM FK Radnik Surdulica Radnik
  Spartak FK Spartak Subotica 11:00 PM FK TSC Backa Topola FK TSC
  Metalac FK Metalac Gornji Milanovac 11:00 PM FK Napredak Krusevac Napredak
  Vojvodina FK Vojvodina Novi Sad 11:00 PM FK Indjija FK Indjija
  Macva FK Macva Sabac 11:00 PM FK Cukaricki Cukaricki
  Backa OFK Backa 11:00 PM FK Partizan Belgrade Partizan
  Radnicki Nis FK Radnicki Nis 11:00 PM FK Vozdovac Vozdovac
  Zlatibor FK Zlatibor Cajetina 11:00 PM FK Javor-Matis Ivanjica Javor-Matis
matchday 22 Piast Gliwice Piast Gliwice 5:00 PM Cracovia Cracovia
  Pogon Szczecin Pogon Szczecin 7:30 PM Lechia Gdansk Lechia Gdansk
matchday 15 Henstedt-Ulz. SV Henstedt-Ulzburg 7:00 PM SSC Phoenix Kisdorf Phoenix Kisdorf
matchday 11 Braunschweig II Eintracht Braunschweig II 6:00 PM SV Grün-Weiß Calberlah SV Calberlah
matchday 12 CF Pachuca CF Pachuca 2:00 AM Tigres UANL Tigres UANL
matchday 4 Green Gully Cav Green Gully Cavaliers - Heidelberg United Heidelberg
  Eastern Lions Eastern Lions SC - Dandenong Thunder SC Dand. Thunder
  Bentleigh Bentleigh Greens - St Albans Saints SC St Albans Saints SC
  Melbourne Knights Melbourne Knights - Hume City FC Hume City FC
  Dandenong City Dandenong City SC - Avondale Football Club Avondale FC
  Melbour. Sharks Port Melbourne Sharks - South Melbourne FC South Melbourne
  Altona Magic Soccer Club Altona Magic Soccer Club - Oakleigh Cannons Oakleigh Cannons
matchday 19 SV Kapfenberg SV Kapfenberg 5:30 PM Floridsdorfer AC FAC
  FC Liefering FC Liefering 5:30 PM FC Juniors OÖ Juniors OÖ
  SKU Amstetten SKU Amstetten 5:30 PM FC Blau-Weiss Linz Blau Weiss Linz
  SV Horn SV Horn 5:30 PM Young Violets Austria Wien Young Violets
  Grazer AK 1902 Grazer AK 1902 7:25 PM SV Lafnitz SV Lafnitz
First Round 1st leg CD La Equidad CD La Equidad Seguros SA 12:30 AM Asociación Deportivo Pasto Deportivo Pasto
  Mannucci Carlos A. Mannucci 12:30 AM FBC Melgar FBC Melgar
  Cobresal CD Cobresal 12:30 AM CD Palestino CD Palestino
matchday 3 JK Tammeka Jalgpallikool Tammeka 5:00 PM FC Flora Tallinn FC Flora
matchday 1 Drogheda United Drogheda United FC 7:45 PM Waterford FC Waterford FC
  Finn Harps Finn Harps 8:00 PM Bohemian Football Club Dublin Bohemians
  Shamrock Rovers Shamrock Rovers 8:00 PM St. Patricks Athletic St. Patricks
matchday 25 Crusaders Crusaders FC 7:45 PM Linfield FC Linfield
matchday 30 Ascoli Ascoli Calcio 8:00 PM US Cremonese Cremonese
matchday 26 Bourg-en-Bresse Bourg-en-Bresse Péronnas 01 7:00 PM FC Sète 34 FC Sète 34
  SO Cholet SO Cholet 7:00 PM Sporting Club de Lyon SC Lyon
  Le Mans FC Le Mans FC 7:00 PM US Concarneau Concarneau
  Red Star FC Red Star FC 7:00 PM US Orléans US Orléans
  Annecy FC Annecy FC 7:00 PM Stade Briochin Stade Briochin
  Quevilly Rouen Quevilly Rouen Métropole 7:00 PM US Avranches US Avranches
  FC Villefranche FC Villefranche-Beaujolais 7:00 PM FC Bastia-Borgo Bastia-Borgo
  US Boulogne US Boulogne 7:00 PM Stade Lavallois Stade Lavallois
  SC Bastia SC Bastia 7:00 PM US Créteil-Lusitanos US Créteil-L
matchday 29 Ajax U21 Ajax Amsterdam U21 7:00 PM MVV Maastricht MVV Maastricht
  Helmond Sport Helmond Sport 7:00 PM FC Utrecht U21 Utrecht U21
  FC Volendam FC Volendam 7:00 PM NAC Breda NAC Breda
  Almere City Almere City FC 7:00 PM FC Den Bosch FC Den Bosch
  TOP Oss TOP Oss 7:00 PM NEC Nijmegen NEC Nijmegen
  Go Ahead Eagles Go Ahead Eagles Deventer 7:00 PM FC Dordrecht FC Dordrecht
  PSV U21 PSV Eindhoven U21 7:00 PM AZ Alkmaar U21 AZ Alkmaar U21
  De Graafschap De Graafschap Doetinchem 7:00 PM SBV Excelsior Rotterdam Excelsior
  Telstar SC Telstar 7:00 PM Roda JC Kerkrade Roda JC
matchday 21 Alloa Athletic Alloa Athletic FC 7:45 PM Dundee FC Dundee FC
matchday 27 Altay SK Altay SK 4:00 PM Menemen Spor Menemen Spor
matchday 17 Prykarpattya PFK Prykarpattya Ivano-Frankivsk - FK Obolon Kyiv FK Obolon
  Alyans Alyans Lypova Dolyna - Nyva Ternopil Nyva Ternopil
  Veres Rivne NK Veres Rivne - FK Polissya Zhytomyr FK Polissya
  Volyn Lutsk Volyn Lutsk - VPK-Agro Magdalynivka VPK-Agro
  Avangard K. Avangard Kramatorsk - Kremin Kremenchuk Kremin
  Krystal Kherson Krystal Kherson - Agrobiznes Volochysk Agrobiznes V.
  Girnyk-Sport Girnyk-Sport Gorishni Plavni - Chornomorets Odessa Chornomorets
  Metalist 1925 Metalist 1925 Kharkiv - MFK Mykolaiv MFK Mykolaiv
matchday 26 FC Chiasso FC Chiasso 6:00 PM FC Thun FC Thun
  FC Schaffhausen FC Schaffhausen 6:00 PM FC Winterthur FC Winterthur
 
Grasshoppers Grasshopper Club Zurich 7:00 PM FC Aarau FC Aarau
  NE Xamax Neuchâtel Xamax FCS 7:00 PM FC Stade-Lausanne-Ouchy Stade-Lausanne
matchday 22 Esbjerg fB Esbjerg fB 6:00 PM Hobro IK Hobro IK
  FC Fredericia FC Fredericia 6:00 PM Vendsyssel FF Vendsyssel FF
  Silkeborg IF Silkeborg IF 6:00 PM BK Fremad Amager Fremad Amager
  Kolding IF Kolding IF 6:00 PM Viborg FF Viborg FF
  Skive IK Skive IK 6:00 PM FC Helsingör FC Helsingör
  Hvidovre IF Hvidovre IF 6:00 PM HB Köge HB Köge
  Graficar Graficar Belgrad 11:00 PM FK Radnicki 1923 Kragujevac Radnicki K.
  Zelez. Pancevo Zeleznicar Pancevo 11:00 PM FK Loznica FK Loznica
  Radnicki Srem FK Radnicki Sremska Mitrovica 11:00 PM OFK Zarkovo Zarkovo
  Jagodina GFK Jagodina 11:00 PM FK Kolubara Lazarevac Kolubara
  Dinamo Vranje FK Dinamo Vranje 11:00 PM FK Radnicki Pirot Radnicki Pirot
  Sloga Kraljevo FK Sloga Kraljevo 11:00 PM FK Borac 1926 Cacak Borac Cacak
  Dobanovci FK Buducnost Dobanovci 11:00 PM FK Trayal Kruševac Trayal
  IMT Belgrad FK IMT Belgrad 11:00 PM FK Kabel Novi Sad Kabel Novi Sad
  Dubocica FK Dubocica Leskovac 11:00 PM FK Zemun FK Zemun
matchday 21 P. Niepolomice Puszcza Niepolomice 12:00 PM Radomiak Radom Radomiak
  Odra Opole Odra Opole 1:00 PM Sandecja Nowy Sacz Sandecja
matchday 22 Tottenham U23 Tottenham Hotspur U23 12:00 PM Manchester United U23 Man Utd U23
  Norwich U23 Norwich City U23 1:00 PM Newcastle United U23 Newcastle U23
  Fulham U23 Fulham FC U23 1:00 PM Burnley FC U23 Burnley U23
  Blackburn U23 Blackburn Rovers U23 2:00 PM Brighton & Hove Albion U23 Brighton U23
  Aston Villa U23 Aston Villa U23 7:00 PM Stoke City U23 Stoke U23
  West Ham U23 West Ham United U23 7:00 PM Leicester City U23 Leicester U23
matchday 29 Hapoel Raanana Hapoel Raanana - Hapoel Nof HaGalil H. Nof HaGalil
  Hapoel Afula Hapoel Afula - SC Kfar Qasem SC Kfar Qasem
  M. Ahi Nazareth Maccabi Ahi Nazareth - Hapoel Acre Hapoel Acre
  Hap. Jerusalem Hapoel Jerusalem - Hapoel Ramat Gan H. Ramat Gan
  H. Umm al-Fahm Hapoel Umm al-Fahm - Hapoel Petah Tikva H. Petah Tikva
  H Rishon leZion Hapoel Rishon leZion - Hapoel Ikhsal Hapoel Ikhsal
  B TLV Bat Yam Beitar Tel Aviv Bat Yam - Hapoel Kfar Shalem Hap Kfar Shalem
  Ramat haSharon Hapoel Ramat haSharon - Sektzia Ness Ziona Ness Ziona
matchday 18 Allerheiligen SV Allerheiligen - FC Gleisdorf 09 FC Gleisdorf 09
  SC Kalsdorf SC Kalsdorf 6:00 PM Union Gurten Gurten
  Deutschlandsbg. Deutschlandsberger SC 6:00 PM SC Weiz SC Weiz
  SV Ried II SV Ried II 6:00 PM SV Spittal/Drau Spittal/Drau
  Vöcklamarkt Union Vöcklamarkt 6:00 PM TuS Bad Gleichenberg Bad Gleichenb.
matchday 6 Tauro FC Tauro FC 11:00 PM San Francisco FC San Francisco
  Atl. Chiriquí Atlético Chiriquí 11:00 PM FC Alianza FC Alianza
  Plaza Amador CD Plaza Amador 11:00 PM Veraguas CD Veraguas CD
matchday 14 FC Gamlitz FC GamlitzFC Weinland Gamlitz 6:00 PM SV Lafnitz II Lafnitz II
  SV Rottenmann SV Rottenmann 6:00 PM ASK Voitsberg Voitsberg
  Ilz Ilzer SV 6:00 PM SV Lebring Lebring
  Gnas USV Gnas 6:00 PM USV Mettersdorf Mettersdorf
  Bruck/Mur SC Bruck/Mur 6:00 PM TUS Heiligenkreuz am Waasen Heiligenkreuz
  Fürstenfeld SK Fürstenfeld 6:00 PM SV Frauental Frauental
  DSV Leoben Donawitzer SV Leoben 6:00 PM SV Wildon Wildon
  Liezen SC Liezen 6:00 PM ESV St. Michael ESV St. Michael
matchday 15 SK St. Johann SK St. Johann 11:00 PM SV Innsbruck SV Innsbruck
  Union Innsbruck Union Innsbruck 11:00 PM FC Söll FC Söll
  Zirl FC Zirl 11:00 PM FC Volders FC Volders
  Natters FC Natters 11:00 PM SK Ebbs Ebbs
  SV Zams SV Zams 11:00 PM SV Kirchbichl Kirchbichl
  Kundl SC Kundl 11:00 PM SC Mils Mils
  Silz/Mötz SPG Silz/Mötz 11:00 PM SV Kematen Kematen
  Völs Völser SV 11:00 PM SV Fügen Fügen
Group A Mexico U23 Mexico U23 12:30 AM Dominican Republic U23 Dominican U23
Group B Honduras U23 Honduras U23 8:30 PM Haiti U23 Haiti U23
  Canada U23 Canada U23 11:00 PM El Salvador U23 El Salvador U23
matchday 2 Liepaja FK Liepaja 3:00 PM Riga FC Riga
  Valmiera Valmiera FC 3:00 PM FC Noah Jurmala Noah Jurmala
matchday 10 Kitchee Kitchee 12:00 PM Eastern SC Eastern
matchday 4 Binh Dinh FC Binh Dinh FC 10:00 AM S.H.B. Da Nang FC S.H.B. Da Nang
  D.N.H. Nam Dinh DUOC NAM HA Nam Dinh FC 11:00 AM VIETTEL FC VIETTEL FC
  HCM City Ho Chi Minh City FC 12:15 PM Sai Gon FC Sai Gon FC
matchday 3 B71 Sandoy B71 Sandoy - B36 Tórshavn II B36 II
  Skála Skála IF - KÍ Klaksvík II KÍ II
  EB/S II EB/Streymur II - AB Argir AB Argir
  ÍF Fuglafjördur ÍF Fuglafjördur 11:00 PM 07 Vestur 07 Vestur
  B36 Tórshavn B36 Tórshavn 11:00 PM B68 Toftir B68 Toftir
  NSÍ Runavík NSÍ Runavík 11:00 PM EB/Streymur EB/Streymur
  TB Tvøroyri TB Tvøroyri 11:00 PM KÍ Klaksvík KÍ Klaksvík
matchday 16 Juventus U19 Juventus Primavera 11:00 PM Atalanta Primavera Atalanta U19
  Sampdoria U19 Sampdoria Primavera 11:00 PM Inter Milan Primavera Inter U19
matchday 21 Reggiana U19 Reggiana Primavera 11:00 PM Monza Primavera Monza U19
matchday 20 Stellenbosch FC Stellenbosch FC 3:00 PM SuperSport United SuperSport Utd.

Select date

Player birthdays

  • Hakim Ziyech
    Date of birth: Mar 19, 1993  Morocco
    Position: Right Winger
    Market value: 45.00 m €
    Chelsea FC
    Age: 28 years

Coach birthdays