To use this site, please enable Javascript.

Matches Mar 13, 2021

matchday 25
VfL Wolfsburg VfL Wolfsburg 5:0 FC Schalke 04 FC Schalke 04
 
Union Berlin 1.FC Union Berlin 2:1 1. FC Köln 1. FC Köln
 
Werder Bremen SV Werder Bremen 1:3 Bayern Munich FC Bayern
 
1.FSV Mainz 05 1.FSV Mainz 05 1:0 SC Freiburg SC Freiburg
 
Bor. Dortmund Borussia Dortmund 2:0 Hertha BSC Hertha BSC
 
SV Darmstadt 98 SV Darmstadt 98 4:1 FC Erzgebirge Aue Erzgebirge Aue
 
SV Sandhausen SV Sandhausen 0:0 Fortuna Düsseldorf F. Düsseldorf
matchday 28
Dynamo Dresden SG Dynamo Dresden 1:1 1.FC Saarbrücken Saarbrücken
 
FC Bayern II FC Bayern Munich II 0:2 1.FC Magdeburg 1.FC Magdeburg
 
Viktoria Köln FC Viktoria Köln 3:1 MSV Duisburg MSV Duisburg
 
Wehen Wiesbaden SV Wehen Wiesbaden 1:2 FC Ingolstadt 04 FC Ingolstadt
 
Hallescher FC Hallescher FC 0:4 TSV 1860 Munich 1860 Munich
Kenya Kenya 1:0 South Sudan South Sudan
matchday 28 Leeds Leeds United 0:0 Chelsea FC Chelsea
 
Crystal Palace Crystal Palace 1:0 West Bromwich Albion West Brom
 
Everton Everton FC 1:2 Burnley FC Burnley
  Fulham Fulham FC 0:3 Manchester City Man City
matchday 27 Alavés Deportivo Alavés 1:1 Cádiz CF Cádiz CF
 
Real Madrid Real Madrid 2:1 Elche CF Elche CF
  CA Osasuna CA Osasuna 0:0 Real Valladolid CF Real Valladolid
  Getafe Getafe CF 0:0 Atlético Madrid Atlético Madrid
matchday 3 EC Vitória Esporte Clube Vitória 1:0 Esporte Clube Bahia EC Bahia
  AA Altos Associacao Atlética de Altos (PI) 0:0 Ceará Sporting Club Ceará SC
  Fortaleza Fortaleza Esporte Clube 1:1 Treze Futebol Clube (PB) Treze FC
  ABC FC ABC Futebol Clube (RN) 1:1 Associação Desportiva Confiança (SE) Confiança-SE
  Botafogo Botafogo Futebol Clube (PB) 1:1 Sampaio Corrêa Futebol Clube (MA) Sampaio Corrêa
matchday 27 Sassuolo US Sassuolo 3:2 Hellas Verona Hellas Verona
  Benevento Benevento Calcio 1:4 ACF Fiorentina Fiorentina
  Genoa Genoa CFC 1:1 Udinese Calcio Udinese Calcio
matchday 29 SCO Angers SCO Angers 0:1 AS Saint-Étienne Saint-Étienne
  Marseille Olympique Marseille 3:1 Stade Brest 29 Stade Brest 29
matchday 24 HSV Hoek HSV Hoek postponed Excelsior '31 Rijssen Excelsior '31
  Ajax Amateurs Ajax Amateurs postponed BVV Barendrecht Barendrecht
  SteDoCo VV SteDoCo postponed Sparta Nijkerk Sparta Nijkerk
  FC Lisse FC Lisse postponed VV DOVO Veenendaal DOVO
  VVOG VVOG Harderwijk postponed ODIN '59 Heemskerk ODIN '59
  Sportlust '46 Sportlust '46 postponed VV Staphorst Staphorst
  ACV Assen ACV Assen postponed VV Goes VV Goes
  Ter Leede VV Ter Leede postponed Harkemase Boys Harkemase Boys
  VVSB VVSB Noordwijkerhout postponed DVS '33 Ermelo DVS '33
matchday 21
RB Salzburg Red Bull Salzburg 3:1 FC Admira Wacker Mödling Admira Wacker
matchday 22 Ural Ural Yekaterinburg 1:0 Rotor Volgograd Rotor Volgograd
  Arsenal Tula Arsenal Tula 2:1 CSKA Moscow CSKA Moscow
  Zenit S-Pb Zenit St. Petersburg 4:0 Akhmat Grozny Akhmat Grozny
  Dynamo Moscow Dynamo Moscow 1:2 Spartak Moscow Spartak Moscow
matchday 17 Ak.Spartak U16 Akademia Spartak Moskau U16 2:2 SShOR Zenit St. Petersburg U16 SShOR Zenit U16
  UOR-5 U16 Master-Saturn Egorjevsk U16 4:3 Akademia FK Rostov U16 FK Rostov U16
  Krasnodar U16 Akademia FK Krasnodar U16 4:1 Akademia Dinamo Moskau U16 Ak. Dinamo U16
  Strogino U16 DYuSSh Strogino Moskau U16 3:1 FShM Moskau U16 FShM U16
  Ak. Zenit U16 Akademia Zenit St. Petersburg U16 3:2 Akademia ZSKA Moskau U16 Ak.ZSKA U16
  Ak. Rubin U16 Akademia Rubin Kazan U16 0:1 Y. Konoplev Football Akademia U16 Konoplev U16
  Ak.Loko U16 Akademia Lokomotiv Moskau U16 2:1 Akademia Chertanovo Moskau U16 Ak.Cherta U16
  Akademia FCSM Akademia Spartak Moscow 2:3 SShOR Zenit St. Petersburg SShOR Zenit
  UOR-5 U17 Master-Saturn Egorjevsk U17 2:0 FK Rostov Academy Akademia Rostov
  Akad. Krasnodar Akademia FK Krasnodar 0:1 Akademia Dynamo Moscow Akademia Dynamo
  DYuSSh Strogino DYuSSh Strogino Moskau 2:1 FShM Moskau FShM Moskau
  Akademia Rubin Akademia Rubin Kazan 2:2 Y. Konoplev Football Academy U17 Ak.Konoplev U17
  Akademia Zenit Akademia Zenit St. Petersburg 7:0 Akademia CSKA Moscow Akademia CSKA
  Akademia Loko Akademia Lokomotiv Moskau 0:2 Akademia Chertanovo Moscow Akad Chertanovo
  Loko Moscow II Lokomotiv Moscow II 0:1 CSKA Moscow II CSKA Moscow II
  Rotor Vg. II Rotor Volgograd II 0:5 FK Rostov II Rostov II
matchday 27 Ac. Clinceni Academica Clinceni 0:1 FC Voluntari FC Voluntari
  FC Hermannstadt FC Hermannstadt 0:0 FC Viitorul Constanța FC Viitorul
  UTA Arad UTA Arad 0:1 FCSB FCSB
matchday 25
FC Zürich FC Zürich 1:1 FC Lausanne-Sport Lausanne-Sport
 
FC Basel FC Basel 1893 4:1 FC Luzern FC Luzern
matchday 22 VV Rijsoord VV Rijsoord postponed FC Rijnvogels Rijnvogels
  Jodan Boys CVV de Jodan Boys postponed VV Spijkenisse Spijkenisse
  sv ARC ARC Alphen aan den Rijn postponed VV Scherpenzeel Scherpenzeel
  VV Duno VV Duno Doorwerth postponed SC Feyenoord Rotterdam SC Feyenoord
  Achilles Veen Achilles Veen postponed VV Zwaluwen Vlaardingen Zwaluwen
  Smitshoek VV Smitshoek postponed SV Poortugaal SV Poortugaal
  VV Capelle VV Capelle postponed FC 's-Gravenzande Gravenzande
  DHSC Utrecht DHSC Utrecht postponed Achilles '29 Achilles '29
matchday 26 Willem II Willem II Tilburg 3:1 SC Heerenveen Heerenveen
  ADO Den Haag ADO Den Haag 1:2 Heracles Almelo Heracles Almelo
  AZ Alkmaar AZ Alkmaar 4:1 Twente Enschede FC Twente FC
  FC Groningen FC Groningen 1:1 FC Emmen FC Emmen
  Sparta R. Sparta Rotterdam 2:0 RKC Waalwijk RKC Waalwijk
matchday 30
Sivasspor Sivasspor 1:0 Fatih Karagümrük Karagümrük
  C. Rizespor Caykur Rizespor 1:0 Hatayspor Hatayspor
  Alanyaspor Alanyaspor 4:0 Antalyaspor Antalyaspor
 
Kayserispor Kayserispor 0:3 Galatasaray SK Galatasaray
matchday 22 NSC Nijkerk NSC Nijkerk postponed Flevo Boys Emmeloord Flevo Boys
  Berkum VV Berkum postponed ONS Sneek ONS Sneek
  Buitenpost VV Buitenpost postponed RKAV Volendam RKAV Volendam
  AZSV Aalten AZSV Aalten postponed AVV Swift Swift
  Genemuiden SC Genemuiden postponed ASV De Dijk De Dijk
  SDC Putten SDC Putten postponed VV Noordscheschut Noordscheschut
  SV Urk SV Urk postponed VV DETO Twenterand DETO
  HZVV Hoogeveen HZVV Hoogeveen postponed VV Eemdijk VV Eemdijk
matchday 25 Livingston FC Livingston FC 2:1 Hamilton Academical FC Hamilton Acad.
matchday 29 Ross County Ross County FC 1:2 Hibernian FC Hibernian FC
matchday 18 FK Minaj FK Minaj 0:1 Ingulets Petrove Ingulets
  Vorskla Poltava Vorskla Poltava 0:1 SK Dnipro-1 SK Dnipro-1
matchday 14 APO Levadiakos APO Levadiakos 1:0 GS Ergotelis Ergotelis
  Diagoras Diagoras Rodou 0:1 Apollon Larisas Ap. Larisas
  AO Trikala AO Trikala 2:3 Ionikos Nikeas Ionikos Nikeas
  PAE Chania PAE Chania 1:0 AE Karaiskakis Artas AE Karaiskakis
matchday 23 Union SG Royale Union Saint Gilloise 2:1 RWD Molenbeek RWDM
matchday 25 KSV Oudenaarde KSV Oudenaarde 6:30 PM KFC Sparta Petegem Sparta Petegem
  Dikkelvenne SC Dikkelvenne 6:30 PM Racing Harelbeke KRC Harelbeke
  KSK Ronse KSK Ronse 7:00 PM KFC Merelbeke Merelbeke
  KRC Gent KRC Gent 7:00 PM KVV Zelzate Zelzate
matchday 23 SFC Opava Slezsky FC Opava 1:0 FK Pardubice FK Pardubice
  FC Zlin FC FASTAV Zlin 3:0 SK Dynamo Ceske Budejovice C. Budejovice
  Banik Ostrava FC Banik Ostrava 5:0 1.FK Pribram 1.FK Pribram
matchday 24 Real Nis U17 FK Real Nis U17 3:1 FK TSC Backa Topola U17 FK TSC U17
  Rad U17 FK Rad U17 1:2 FK Brodarac Belgrad U17 Brodarac U17
  Spartak U17 FK Spartak Subotica U17 1:6 FK Vojvodina Novi Sad U17 Vojvodina U17
  Teleoptik U17 FK Teleoptik Zemun U17 0:1 FK Kiker Kraljevo U17 Kiker U17
  Lucani U17 FK Mladost Lucani U17 1:3 FK Partizan Belgrade U17 Partizan U17
  Red Star U17 Red Star Belgrade U17 2:1 FK Radnicki Nis U17 Radnicki N U17
  Graficar U17 Graficar Belgrad U17 1:1 FK Zemun U17 Zemun U17
  Rad Belgrad U19 FK Radnicki Belgrad U19 1:2 FK Cukaricki U19 Cukaricki U19
  Spartak U19 FK Spartak Subotica U19 0:2 FK Vojvodina Novi Sad U19 Vojvodina U19
  Mladost U19 FK Mladost Lucani U19 4:2 FK Partizan Belgrade U19 Partizan U19
  Internacional FK Internacional Beograd U19 2:1 RFK Novi Sad 1921 U19 Novi Sad U19
  Red Star U19 Red Star Belgrade U19 6:1 FK Radnicki Nis U19 Radn. Nis U19
  Graficar U19 Graficar Belgrad U19 0:2 FK Radnicki 1923 Kragujevac U19 Kragujevac U19
matchday 27 Cukaricki FK Cukaricki 0:0 FK Radnicki Nis Radnicki Nis
matchday 25 NK Lokomotiva NK Lokomotiva Zagreb 0:1 NK Istra 1961 NK Istra
  HNK Gorica HNK Gorica 1:1 HNK Hajduk Split Hajduk Split
matchday 5 PK-35 U19 Pallokerho-35 U19 postponed IF Gnistan U19 IF Gnistan U19
  Reipas U19 FC Reipas Lahti U19 2:00 PM Ilves Tampere U19 Ilves U19
  TPS U19 Turun Palloseura U19 postponed FC Inter Turku U19 FC Inter U19
  Vantaan U19 Vantaan Jalkapalloseura U19 postponed Tampereen Pallo-Veikot U19 TPV U19
  Komeetat U19 Jyväskylän Komeetat U19 postponed PPJ Helsinki U19 PPJ U19
  GrIFK U19 Grankulla IFK U19 5:00 PM HJK Helsinki U19 HJK U19
  Atlantis FC U19 Atlantis FC U19 postponed FC Kontu U19 FC Kontu U19
First Round PKKU II Pallokerho Keski-Uusimaa II 12:00 PM Helsinki IFK II HIFK II
Round of 16 VPS Vaasan Palloseura 0:4 FC Honka FC Honka
  PEPO PEPO Lappeenranta 0:3 Pallokerho-35 PK-35
  IF Gnistan IF Gnistan 3:2 AET Ekenäs IF Ekenäs IF
matchday 21 Wisla Plock Wisla Plock 2:2 Rakow Czestochowa Rakow
  Lechia Gdansk Lechia Gdansk 2:0 Wisla Kraków Wisla Kraków
  Legia Warszawa Legia Warszawa 3:2 Warta Poznan Warta Poznan
  Slavia Sofia Slavia Sofia 2:1 PFC Montana PFC Montana
  Botev Plovdiv Botev Plovdiv 3:2 CSKA 1948 CSKA 1948
  Botev Vratsa POFK Botev Vratsa 1:3 Levski Sofia Levski Sofia
matchday 27 NK Aluminij NK Aluminij Kidricevo 1:0 NK Domzale NK Domzale
matchday 26 Újpest FC Újpest FC 3:0 Kisvárda FC Kisvárda
  MTK Budapest MTK Budapest 3:0 Zalaegerszegi TE FC Zalaegerszeg
  Diósgyőr Diósgyőri VTK 0:0 Budapest Honvéd FC Honvéd
matchday 1 Dunajska Streda DAC Dunajska Streda 2:0 ViOn Zlate Moravce-Vrable Zlate Moravce
  MSK Zilina MSK Zilina 2:1 Spartak Trnava Spartak Trnava
  Michalovce Zemplin Michalovce 1:1 FC Nitra FC Nitra
  Pohronie FK Pohronie 3:0 FK Senica FK Senica
  SKF Sered SKF Sered 1:0 MFK Ruzomberok Ruzomberok
matchday 14 Phoenix Kisdorf SSC Phoenix Kisdorf 2:30 PM TuS Hartenholm TuS Hartenholm
  Sereetzer SV Sereetzer SV 3:00 PM SV Eichede II SV Eichede II
  TSV Kropp TSV Kropp 1:00 PM TSV Rantrum TSV Rantrum
  Nordmark Satrup TSV Nordmark Satrup 1:30 PM TSV Friedrichsberg-Busdorf Friedrichsberg
  TuS Rotenhof TuS Rotenhof 3:00 PM MTV Tellingstedt MTV Tellingstedt
  BSC Brunsbüttel BSC Brunsbüttel 3:00 PM TuS Collegia Jübek Collegia Jübek
matchday 20 FSV Neusalza-S. FSV Neusalza-Spremberg 2:00 PM FV Dresden 06 Laubegast FV Dresden 06
  Neustadt/Spree LSV Neustadt/Spree 2:00 PM FC 1910 Lößnitz FC 1910 Lößnitz
  BSG Stahl Riesa BSG Stahl Riesa 2:00 PM SSV Markranstädt Markranstädt
  VfL Pirna-Copitz VfL Pirna-Copitz 2:00 PM VfB Empor Glauchau VfB E. Glauchau
  SG Taucha 99 SG Taucha 99 2:00 PM FSV Motor Marienberg Mo. Marienberg
  Germ. Mittweida SV Germania Mittweida 2:00 PM SV Einheit Kamenz Einheit Kamenz
  Motor Wilsdruff SG Motor Wilsdruff 2:00 PM Radebeuler BC 08 Radebeuler BC
  Großenhainer FV Großenhainer FV 1990 2:00 PM SC Freital SC Freital
  K. Markkleeberg Kickers 94 Markkleeberg 2:00 PM SG Dresden-Striesen Dresd.-Stries.
  Eintr. Niesky FV Eintracht Niesky 2:00 PM Budissa Bautzen Budissa Bautzen
  SG Rabenstein SG Handwerk Rabenstein 2:00 PM FC Blau-Weiß Leipzig BW Leipzig
matchday 21 FC Radolfzell FC Radolfzell 1:30 PM SC Durbachtal SC Durbachtal
  Kehler FV Kehler FV 07 2:30 PM SV 08 Kuppenheim SV Kuppenheim
  FC Denzlingen FC Denzlingen 2:30 PM SV Bühlertal SV Bühlertal
  SC Lahr SC Lahr 2:30 PM FC 08 Villingen II FC 08 Villingen II
  SV Endingen SV Endingen 2:30 PM Offenburger FV Offenburger FV
matchday 1 Villa Dálmine Club Villa Dálmine 0:0 Independiente Rivadavia Ind. Rivadavia
  Defensores Defensores de Belgrano 0:0 Instituto AC Córdoba Instituto AC
  CA San Telmo Club Atlético San Telmo 1:1 Club Atlético Barracas Central Barracas C.
  GyE Mendoza Gimnasia y Esgrima de Mendoza 2:0 Argentino Agropecuario Agropecuario
  Dep. Santamarin Deportivo Santamarina 2:1 Club Atlético Gimnasia y Esgrima (Jujuy) Gimnasia (J)
  Almirante Brown Club Almirante Brown 2:1 CA Estudiantes (Buenos Aires) CA Estudiantes
  All Boys CA All Boys Buenos Aires 1:3 CD Morón CD Morón
Group A Platense Club Atlético Platense 0:2 Racing Club Racing Club
  Argentinos Jrs. Asociación Atlética Argentinos Juniors 2:0 Club Deportivo Godoy Cruz Antonio Tomba Godoy Cruz
Group B Huracán Club Atlético Huracán 0:0 Club Atlético Lanús Lanús
  CA Unión Club Atlético Unión 1:1 Club de Gimnasia y Esgrima La Plata Gimnasia
  CA Talleres Club Atlético Talleres 0:1 Club Atlético Vélez Sarsfield Vélez Sarsfield
  Defensa Defensa y Justicia 4:0 Club Atlético Newell's Old Boys Newell's
matchday 11 Puebla FC Puebla FC 0:1 Atlas Guadalajara Atlas
  FC Juárez FC Juárez 1:1 UNAM Pumas UNAM Pumas
matchday 2 Guabira Club Deportivo Guabirá 3:1 Bolívar La Paz Bolívar
  Wilstermann Club Jorge Wilstermann 1:2 CA Nacional Potosí Nacional Potosí
  Palmaflor Atlético Palmaflor 1:0 Club Real Santa Cruz Real Santa Cruz
matchday 12 Deportes Tolima Deportes Tolima 3:2 Jaguares de Córdoba Jaguares FC
  Deportivo Pasto Asociación Deportivo Pasto 1:0 Alianza Petrolera Alianza Petrol.
matchday 4 Tokushima Vort. Tokushima Vortis 1:2 Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka
  Yokohama FC Yokohama FC 1:4 Cerezo Osaka Cerezo Osaka
  Shonan Bellmare Shonan Bellmare 3:1 Vegalta Sendai Vegalta Sendai
  Kashima Antlers Kashima Antlers 1:1 Sanfrecce Hiroshima Sanf. Hiroshima
  Kawasaki Front. Kawasaki Frontale 1:0 Kashiwa Reysol Kashiwa Reysol
  Vissel Kobe Vissel Kobe 0:1 Nagoya Grampus Nagoya Grampus
matchday 3 Júbilo Iwata Júbilo Iwata 3:2 Mito HollyHock Mito HollyHock
  Reno. Yamaguchi Renofa Yamaguchi 1:2 Albirex Niigata Albirex Niigata
  V-V. Nagasaki V-Varen Nagasaki 1:1 Ehime FC Ehime FC
  Sutherland Sharks Sutherland Sharks 0:2 Sydney United Sydney United
  Marc. Stallions Marconi Stallions 3:3 Rockdale City Suns Rockdale City Suns
  Sydney Olympic Sydney Olympic 1:0 APIA Leichhardt Tigers APIA Leichhardt
matchday 24 KF Tirana KF Tirana 1:2 FK Partizani FK Partizani
  KF Skënderbeu KF Skënderbeu 0:2 KF Laçi KF Laçi
  KF Teuta KF Teuta 0:0 KS Kastrioti Krujë KS Kastrioti
matchday 12 Sydney FC Sydney FC 2:1 Newcastle United Jets Newcastle
  Melbourne Melbourne Victory 1:3 Adelaide United Adelaide United
matchday 22 Olimpik U17 FK Olimpik Sarajevo U17 1:3  FK Zeljeznicar Sarajevo U17 Zeljeznicar U17
  Bijeljina U17 FK Radnik Bijeljina U17 1:1 FK Borac Banja Luka U17 Banja Luka U17
  Krupa U17 FK Krupa na Vrbasu U17 0:0 FK Mladost Doboj-Kakanj U17 FK MDK U17
  Sarajevo U17 FK Sarajevo Academy U17 2:0 NK Siroki Brijeg U17 S. Brijeg U17
  Tuzla City U17 FK Tuzla City U17 1:2 HSK Zrinjski Mostar U17 Zr. Mostar U17
matchday 15 Zr. Mostar U19 HSK Zrinjski Mostar U19 2:0 FK Mladost Doboj-Kakanj U19 FK MDK U19
matchday 22 Mladost Kakanj FK Mladost Doboj-Kakanj 1:0 FK Krupa na Vrbasu FK Krupa
  Sloboda Tuzla FK Sloboda Tuzla 1:2 FK Velez Mostar Velez Mostar
matchday 17 HNK Capljina HNK Capljina 0:1 NK GOSK Gabela GOSK Gabela
  FK Buducnost FK Buducnost Banovici 2:2 FK Gorazde FK Gorazde
  FK Rudar Kakanj FK Rudar Kakanj 0:1 FK Radnik Hadzici Radnik Hadzici
  Br. Gracanica NK Bratstvo Gracanica 1:2 HNK Orasje HNK Orasje
  Travnik NK Travnik 1:1 FK Igman Konjic Igman Konjic
  Zvijezda G. NK Zvijezda Gradacac 3:0 NK Jedinstvo Bihac J. Bihac
  Slaven Zivinice NK Slaven Zivinice 0:4 HSK Posusje HSK Posusje
matchday 2 Zalgiris Zalgiris Vilnius 2:2 Dainava Alytus Dainava
matchday 1 Energetik-BGU Energetik-BGU Minsk 3:0 FK Smorgon FK Smorgon
  Rukh Rukh Brest 1:1 FK Gomel Gomel
  Dinamo Minsk Dinamo Minsk 3:0 Torpedo-BelAZ Zhodino Torpedo Zhodino
  Soligorsk Shakhtjor Soligorsk 1:0 FK Minsk FK Minsk
matchday 17 MC Oran MC Oran 1:1 CA Bordj Bou Arreridj CABB Arreridj
  NA Hussein Dey NA Hussein Dey 1:2 Paradou AC Paradou AC
  USM Alger USM Alger 3:0 ASO Chlef ASO Chlef
  AS Aïn M'lila AS Aïn M'lila 2:1 US Biskra US Biskra
  NC Magra NC Magra 3:2 JSM Skikda JSM Skikda
  Drina Zvornik FK Drina Zvornik 2:0 FK Po­dri­nje Janja Po­dri­nje
  Kozarska Dubica FK Borac Kozarska Dubica 1:1 FK Slavija Sarajevo Slavija S.
  Zvijezda 09 FK Zvijezda 09 2:2 FK Sloga Doboj Sloga Doboj
  Leotar Trebinje FK Leotar Trebinje 1:0 FK Jedinstvo Brcko Jedinstvo Brcko
  Sutjeska Foca FK Sutjeska Foca 1:3 FK Rudar Prijedor Rudar Prijedor
  Tekstilac FK Tekstilac Derventa 2:1 FK Ljubic Prnjavor Ljubic Prnjavor
  Zeljeznicar BL FK Zeljeznicar Banja Luka 5:1 FK Sloboda Novi Grad S. Novi Grad
matchday 16 Enppi SC Enppi SC 1:1 El Masry SC El Masry
matchday 9 Nahdat Zemamra Renaissance Zemamra 1:2 Olympique Safi OC Safi
  FUS Rabat FUS Rabat 0:0 Hassania d'Agadir Hassania
matchday 18 ES Sahel Etoile Sportive du Sahel 2:0 Esperance Tunis Esperance
  Stade Tunisien Stade Tunisien 1:0 Club Sportif Sfaxien CS Sfaxien
First Round Pyramids FC Pyramids FC 4:1 El Obour SC El Obour
matchday 4 Dinamo Batumi Dinamo Batumi 2:0 FC Samtredia FC Samtredia
matchday 1 Gyeongju KHNP Gyeongju Korea Hydro & Nuclear Power 3:2 Pyeongtaek Citizen Pyeongtaek C.
  Busan Trans. C. Busan Transportation Corp. 1:1 Hwaseong FC Hwaseong FC
  Gimhae FC Gimhae FC 0:1 FC Mokpo FC Mokpo
  Changwon Cit. Changwon Citizen 1:0 Ulsan Citizen Ulsan Citizen
  Nowon Utd. Seoul Nowon United 1:0 Chungju Citizen Chungju Citizen
  Chuncheon FC Chuncheon Citizen 2:3 Jinju Citizen Jinju Citizen
  Yangpyeong FC Yangpyeong FC 1:0 Goyang Citizen Goyang Citizen
  Geoje Citizen Geoje Citizen 1:2 Siheung City Siheung City
  FC Namdong FC Namdong 3:0 Jeonju Citizen Jeonju Citizen
matchday 4 Gwangju FC Gwangju FC 0:2 Jeonbuk Hyundai Motors Jeonbuk Hyundai
  Daegu FC Daegu FC 1:1 Jeju United Jeju United
  Pohang Steelers Pohang Steelers 1:1 Ulsan Hyundai Ulsan Hyundai
  Incheon Utd. Incheon United 0:1 FC Seoul FC Seoul
matchday 3 Ansan Greeners Ansan Greeners 1:2 Gyeongnam FC Gyeongnam FC
  Chungnam Asan Chungnam Asan 4:0 Busan IPark Busan IPark
matchday 11 Flint Town Utd Flint Town United 0:2 Caernarfon Town Caernarfon Town
matchday 12 Cefn Druids Cefn Druids AFC 1:3 Bala Town FC Bala Town
  Penybont FC Penybont FC 0:0 Connah's Quay Nomads FC Connah's Quay
matchday 16 Haverfordwest Haverfordwest County 2:1 The New Saints FC The New Saints
matchday 18 Newtown Newtown AFC 4:1 Cardiff Metropolitan University FC Cardiff Metro
matchday 21 Barry Town Barry Town United FC 1:0 Aberystwyth Town FC Aberystwyth
matchday 4 Novorizontino Grêmio Novorizontino (SP) 2:1 São Paulo Futebol Clube São Paulo
  Guarani Guarani Futebol Clube (SP) 0:0 Esporte Clube São Bento (SP) São Bento (SP)
  Botafogo-SP Botafogo Futebol Clube (SP) 0:1 Associação Atlética Ponte Preta Ponte Preta
  Santos FC Santos FC 2:1 Ituano Futebol Clube (SP) Ituano
matchday 18 FC Dornbirn FC Dornbirn 0:1 SKU Amstetten SKU Amstetten
  FAC Floridsdorfer AC 1:0 SK Rapid Wien II Rapid Wien II
Group 1 Madureira-RJ Madureira Esporte Clube (RJ) 0:0 Resende Futebol Clube (RJ) Resende
  Nova Iguaçu Nova Iguaçu Futebol Clube (RJ) 2:2 Club de Regatas Vasco da Gama Vasco da Gama
matchday 36 Luton Luton Town 0:1 Swansea City Swansea
  Cardiff Cardiff City 1:2 Watford FC Watford
 
QPR Queens Park Rangers 0:1 Huddersfield Town Huddersfield
  Derby Derby County 0:1 Millwall FC Millwall
  Wycombe Wycombe Wanderers 1:0 Preston North End Preston
  Bournemouth AFC Bournemouth 2:3 Barnsley FC Barnsley FC
  Middlesbrough Middlesbrough FC 3:0 Stoke City Stoke City
  Birmingham Birmingham City 0:3 Bristol City Bristol City
  Nottm Forest Nottingham Forest 1:1 Reading FC Reading
Group 1 Tombense Tombense Futebol Clube (MG) 1:0 União Recreativa dos Trabalhadores (MG) UR Trabalhadore
  Patrocinense-MG CA Patrocinense (MG) 1:3 Clube Atlético Mineiro Atlético-MG
  Juventude Esporte Clube Juventude 2:3 Esporte Clube Pelotas (RS) Pelotas-RS
  Bento Gonçalves Clube Esportivo de Bento Gonçalves (RS) 0:2 Grêmio Foot-Ball Porto Alegrense Grêmio
  Brasil-RS Grêmio Esportivo Brasil (RS) 0:0 SER Caxias do Sul (RS) Caxias-RS
  UNIRB UNIRB FC 0:0 Fluminense de Feira Futebol Clube (BA) Fluminense-BA
Group A Atlético-GO Atlético Clube Goianiense 2:0 Grêmio Esportivo Anápolis (GO) Anápolis-GO
  Itumbiara Itumbiara Esporte Clube (GO) 2:1 Associação Esportiva Jataiense (GO) Jataiense-GO
Group B Vila Nova FC Vila Nova Futebol Clube (GO) 5:0 Iporá Esporte Clube Iporá EC
Group 1 Afogados FC Afogados da Ingazeira 2:0 AAD Vitória das Tabocas (PE) Vitória-PE
Semi-Finals KAS Eupen KAS Eupen 0:1 Standard Liège Standard Liège
Group 1 Metropolitano Clube Atlético Metropolitano (SC) 0:1 Joinville Esporte Clube (SC) Joinville-SC
  Olhodaguense Centro Esportivo Olhodaguense (AL) 1:2 Associação Atlética Coruripe (AL) Coruripe
  ASA Agremiação Sportiva Arapiraquense (AL) 0:0 Clube Sociedade Esportiva (AL) CS Esportiva
matchday 3 Grêmio Sorriso Associação Grêmio Sorriso (MG) 0:0 Nova Mutum Esporte Clube (MT) Nova Mutum EC
matchday 8 12 de Octubre Club 12 de Octubre de Itauguá 0:2 Club Cerro Porteño Cerro Porteño
  River Plate River Plate Asunción 0:0 Club Nacional Asunción Nacional
  Sol de América Club Sol de América 0:2 Club Libertad Asunción Libertad
matchday 12 Danubio FC Danubio FC 2:1 Club Nacional Nacional
  CA Cerro Club Atlético Cerro 2:3 Club Deportivo Maldonado Maldonado
matchday 3 Rio Branco AC Rio Branco Atlético Clube (ES) 0:5 S. E. Serra Futebol Clube (ES) Serra-ES
  Real Noroeste Real Noroeste Capixaba Futebol Clube (ES) 2:0 A.A. São Mateus (ES) São Mateus-ES
  Rio Branco FC Rio Branco Futebol Clube (ES) 2:0 Associação Desportiva Ferroviária Vale do Rio (ES) Desportiva-ES
  Estrela-ES Estrela do Norte Futebol Clube (ES) 1:1 Pinheiros FC Pinheiros
Group 1 Víkingur Ó. UMF Víkingur Ólafsvík 0:6 HK Kópavogs HK Kópavogs
  Valur Valur Reykjavík 3:0 UMF Afturelding Afturelding
  KA Akureyri KA Akureyri 1:1 UMF Grindavík Grindavík
Group 3 Keflavík Keflavík ÍF 4:1 ÍA Akranes ÍA Akranes
  Selfoss UMF Selfoss 2:1 Stjarnan Gardabaer Stjarnan
Group 4 Breidablik Breidablik Kópavogur 2:1 Fylkir Reykjavík Fylkir
  Fjölnir Fjölnir Reykjavík 1:3 ÍBV Vestmannaeyjar ÍBV
Group A Aquidauanense Aquidauanense Futebol Clube (MS) 1:0 Novo Futebol Clube (MS) Novo FC
matchday 6 Paraíso Paraíso FC 1:1 Tocantins Esporte Clube Tocantins EC
matchday 3 Nea Salamis Nea Salamina Famagusta 0:2 Ethnikos Achnas Ethnikos
  AEL Limassol AEL Limassol 1:2 Omonia Nicosia Omonia Nikosia
matchday 4 Atl. Gloriense AD Atlética Gloriense 0:2 Lagarto Futebol Clube (SE) Lagarto FC
matchday 3 FCI Levadia FCI Levadia 5:0 Pärnu JK Vaprus Pärnu Vaprus
  Kuressaare FC Kuressaare 2:3 JK Viljandi Tulevik JK Viljandi
Final Portsmouth Portsmouth FC 2:4 on pens Salford City Salford
matchday 1 Mannucci Carlos A. Mannucci 2:0 Academia Deportiva Cantolao AD Cantolao
  Universitario Universitario de Deportes 1:1 FBC Melgar FBC Melgar
  Sport Boys Sport Boys Association 2:3 Universidad César Vallejo César Vallejo
matchday 3 Sabah Sabah FC 0:1 Petaling Jaya City FC PJ City FC
  Melaka Melaka United FC 0:0 Sri Pahang FC Pahang
  UiTM FC UiTM FC 0:4 Johor Darul Ta'zim Johor DT
  Selangor FC Selangor FC 1:1 Kuala Lumpur City FC Kuala Lumpur
matchday 27 Muangthong Utd. SCG Muangthong United 2:3 Singha Chiangrai United Chiangrai Utd.
  Trat FC Trat FC 1:2 PT Prachuap FC PT Prachuap FC
  Police Tero FC Police Tero FC 1:2 True Bangkok United Bangkok Utd.
  Sukhothai FC Sukhothai FC 5:1 Rayong FC Rayong FC
matchday 29 Chiangmai Utd. Chiangmai United 2:0 Grand Andaman Ranong United Ranong Utd.
  Chainat FC Chainat Hornbill FC 2:0 Ayutthaya United Ayutthaya Utd.
  Samut Sakhon FC Thai Union Samut Sakhon FC 0:3 MOF Customs United Customs Utd.
  Lampang FC Lampang FC 0:0 Udon Thani FC Udon Thani FC
matchday 1 LC Sailors Lion City Sailors 3:3 Tampines Rovers Tampines Rovers
  Albirex Niigata Albirex Niigata (S) 3:1 Hougang United FC Hougang Utd.
matchday 36 Swindon Town Swindon Town 1:3 Gillingham FC Gillingham FC
  Charlton Charlton Athletic 1:1 Shrewsbury Town Shrewsbury
  Ipswich Ipswich Town 1:0 Plymouth Argyle Plymouth
  Crewe Alexandra Crewe Alexandra 0:3 Burton Albion Burton Albion
  Lincoln City Lincoln City 1:2 Rochdale AFC Rochdale
  Blackpool Blackpool FC 0:0 Fleetwood Town Fleetwood
  Doncaster Doncaster Rovers 0:0 Northampton Town Northampton
  MK Dons Milton Keynes Dons 3:2 Accrington Stanley Accrington
  Bristol Rovers Bristol Rovers 0:0 AFC Wimbledon AFC Wimbledon
  Hull City Hull City 2:0 Oxford United Oxford United
  Leyton Orient Leyton Orient 1:1 Scunthorpe United Scunthorpe Utd.
  Crawley Town Crawley Town 1:0 Mansfield Town Mansfield Town
  Oldham Athletic Oldham Athletic 2:4 Cambridge United Cambridge Utd.
  Exeter City Exeter City 0:1 Cheltenham Town Cheltenham
  Port Vale Port Vale FC 0:1 Bolton Wanderers Bolton
  Forest Green Forest Green Rovers 2:1 Harrogate Town Harrogate Town
  Southend United Southend United 0:0 Stevenage FC Stevenage
  Carlisle United Carlisle United 3:1 Bradford City Bradford
  Morecambe FC Morecambe FC 1:3 Newport County Newport County
  Grimsby Town Grimsby Town 0:0 Colchester United Colchester Utd.
matchday 31 Aldershot Town Aldershot Town 2:1 Altrincham FC Altrincham
  King's Lynn King's Lynn Town 0:1 Sutton United Sutton Utd
  Bromley Bromley FC 2:2 Barnet FC Barnet
  Maidenhead Utd. Maidenhead United 2:0 Chesterfield FC Chesterfield FC
  Halifax Town FC Halifax Town 1:0 Solihull Moors Solihull Moors
  Wrexham Wrexham AFC 2:0 Weymouth FC Weymouth FC
  Hartlepool Utd. Hartlepool United 0:0 Eastleigh FC Eastleigh FC
  Yeovil Town Yeovil Town 2:1 Woking FC Woking FC
  Boreham Wood Boreham Wood FC 0:0 Torquay United FC Torquay United
matchday 34 Wealdstone FC Wealdstone FC 0:1 Notts County Notts County
matchday 31 Linfield Linfield FC 7:0 Carrick Rangers Carrick Rangers
  Ballymena Ballymena United 2:1 Portadown FC Portadown
  Warrenpoint Warrenpoint Town FC 0:2 Glentoran FC Glentoran
  Cliftonville Cliftonville FC 2:1 Glenavon FC Glenavon
  Dungannon Dungannon Swifts 0:2 Larne FC Larne FC
matchday 28 Frosinone Frosinone Calcio 0:1 Brescia Calcio Brescia
  Cremonese US Cremonese 3:0 AC Reggiana 1919 Reggiana
  Lecce US Lecce 4:2 Chievo Verona Chievo Verona
  Ascoli Ascoli Calcio 1:1 Venezia FC Venezia
  Reggina Reggina 1914 1:0 AC Monza Monza
  Pordenone Pordenone Calcio 0:0 Delfino Pescara 1936 Pescara
  Salernitana US Salernitana 1919 0:0 Cosenza Calcio Cosenza
  LR Vicenza LR Vicenza 0:2 FC Empoli FC Empoli
matchday 30 Lecco Calcio Lecco 1912 1:1 US Grosseto 1912 Grosseto
  Pontedera US Città di Pontedera 1:0 AS Giana Erminio Giana Erminio
  Carrarese Carrarese Calcio 1908 4:2 AS Livorno AS Livorno
  Arezzo SS Arezzo 1:0 Fermana FC Fermana
  Virtus Verona Virtusvecomp Verona 0:1 AS Gubbio 1910 AS Gubbio
  Triestina US Triestina 1:1 Feralpisalò Feralpisalò
  Catania Calcio Catania 0:1 Teramo Calcio 1913 Teramo
  Monopoli SS Monopoli 1966 1:1 US Avellino 1912 Avellino
  Ternana Ternana Calcio 2:1 SSC Bari Bari
  Catanzaro US Catanzaro 1:0 Virtus Francavilla Calcio V. Francavilla
  Potenza Potenza Calcio 2:2 US Vibonese Vibonese
  Paganese Paganese Calcio 1926 0:1 Palermo FC Palermo
matchday 29 CF Fuenlabrada CF Fuenlabrada 1:2 UD Las Palmas UD Las Palmas
  Girona Girona FC 1:1 CD Lugo CD Lugo
  CD Castellón CD Castellón 2:1 CE Sabadell CE Sabadell
  CD Mirandés CD Mirandés 2:2 RCD Espanyol Barcelona Espanyol
matchday 10 Châteaubriant Voltigeurs de Châteaubriant postponed US Saint-Malo US Saint-Malo
  US Granville US Granville postponed C'Chartres Football C'Chartres
  AS Poissy AS Poissy postponed SM Caen B SM Caen B
  FC Versailles FC Versailles postponed Blois Football 41 Blois Foot 41
  Ste. Geneviève Sainte-Geneviève Sports postponed FC Rouen 1899 FC Rouen 1899
  Plabennec Stade Plabennecois postponed Saint-Pryvé Saint-Hilaire FC Saint-Pryvé FC
  Vannes Vannes OC postponed Football Club Fleury 91 FC Fleury 91
  Lorient B FC Lorient B postponed EA Guingamp B EA Guingamp B
  Entente SSG Entente Sannois Saint-Gratien postponed SC Schiltigheim Schiltigheim
  FC Metz B FC Metz B postponed Olympique Saint-Quentin Saint-Quentin
  ASM Belfort ASM Belfort postponed Paris 13 Atletico Paris 13 Atl.
  US Lusitanos US Lusitanos Saint-Maur postponed Football Club 93 Bobigny FC 93 Bobigny
  G. Ajaccio GFC Ajaccio postponed Stade Reims B Stade Reims B
  RC Lens B RC Lens B postponed AS Beauvais Oise Beauvais
  FCSR Haguenau FCSR Haguenau postponed CS Sedan-Ardennes CS Sedan
  SAS Epinal SAS Epinal postponed AJ Auxerre B AJ Auxerre B
  Monaco B AS Monaco B postponed Olympique Lyon B Olymp. Lyon B
  FC Martigues FC Martigues postponed Hyères FC Hyères FC
  SC Toulon Sporting Club de Toulon postponed GFA Rumilly Vallières GFA Rumilly Val
  GOAL FC Grand Ouest Association Lyonnaise FC postponed Jura Sud Foot Jura Sud
  Andrézieux Andrézieux-Bouthéon FC postponed Fréjus-Saint-Raphaël FC Fréjus-St-Raph.
  Louh.-Cuiseaux Louhans-Cuiseaux FC postponed Marignane Gignac FC Marignane G. FC
  Aubagne Aubagne FC postponed AS Saint-Priest AS Saint-Priest
  RC Grasse Racing Club de Grasse postponed Olympique de Marseille B Marseille B
  AS Béziers AS Béziers postponed Stade Montois Mont-de-Marsan
  Chamalières FC Chamalières postponed US Colomiers US Colomiers
  Les Herbiers VF Les Herbiers VF postponed Bourges Foot Bourges Foot
  Bergerac Bergerac Périgord FC postponed Angoulême Charente FC Angoulême CFC
  Canet Rous. Canet Roussillon FC postponed Trélissac FC Trélissac FC
  Bourges 18 Bourges 18 postponed FC Nantes B FC Nantes B
matchday 29 AJ Auxerre AJ Auxerre 0:0 Paris FC Paris FC
  Grenoble Grenoble Foot 38 1:1 Pau FC Pau FC
  Troyes ES Troyes AC 1:5 AS Nancy-Lorraine AS Nancy
  Rodez AF Rodez AF 3:0 Valenciennes FC Valenciennes FC
  AC Ajaccio AC Ajaccio 0:2 EA Guingamp Guingamp
  FC Sochaux FC Sochaux-Montbéliard 0:0 LB Châteauroux LB Châteauroux
  USL Dunkerque USL Dunkerque 2:0 Chamois Niortais FC Chamois Niort
  Toulouse FC Toulouse 4:0 FC Chambly FC Chambly
matchday 25 Bastia-Borgo FC Bastia-Borgo 2:2 Sporting Club de Lyon SC Lyon
  FC Sète 34 FC Sète 34 2:0 Le Mans FC Le Mans FC
  Stade Briochin Stade Briochin 0:1 SO Cholet SO Cholet
  US Avranches US Avranches 2:3 Annecy FC Annecy FC
  US Créteil-L US Créteil-Lusitanos 0:2 Red Star FC Red Star FC
matchday 19 Metaloglobus FC Metaloglobus Bucharest 5:1 SCM Gloria Buzau Gloria Buzau
  Ripensia Ripensia Timisoara 0:2 ACS Viitorul P. Târgu Jiu Viitorul Tg.Jiu
  Pandurii Pandurii Targu Jiu 1:1 ASU Politehnica Timisoara ASU Poli
  Farul 1920 FC Farul Constanta 1920 3:2 ACS Fotbal Comuna Recea Comuna Recea
  CSM Resita CSM Resita 1:1 CSM Slatina CSM Slatina
matchday 18 Forte Taganrog Forte Taganrog 0:0 FK Makhachkala Makhachkala
  Druzhba Maikop Druzhba Maikop 0:2 Dinamo Stavropol Din. Stavropol
  Legion-Dinamo Legion-Dinamo Makhachkala 0:0 Spartak Nalchik Spartak Nalchik
  Mashuk-KMV Mashuk-KMV Pyatigorsk 1:2 Kuban Krasnodar Kuban
matchday 6 Cova Piedade 23 CD Cova da Piedade U23 0:5 SL Benfica U23 Benfica U23
matchday 9 Braga U23 SC Braga U23 2:1 CS Marítimo U23 Marítimo U23
matchday 13 Portimonense 23 Portimonense SC U23 2:0 Rio Ave FC U23 Rio Ave U23
  Boavista U23 Boavista Porto FC U23 1:2 Sporting CP U23 Sporting CP U23
matchday 23 Farense SC Farense 0:1 Belenenses SAD Belenenses SAD
  Santa Clara CD Santa Clara 2:0 Portimonense Futebol SAD Portimonense
  Benfica SL Benfica 2:0 Boavista FC Boavista
  Tondela CD Tondela 0:1 Sporting CP Sporting CP
matchday 24 Coimbra Académica Coimbra 1:3 FC Vizela Vizela
  Académico Viseu Académico Viseu FC 2:1 SL Benfica B Benfica B
  Leixões Leixões SC 1:1 CD Cova Piedade Cova Piedade
  Casa Pia Casa Pia AC 3:0 UD Vilafranquense Vilafranquense
matchday 20 Queen o. t. S. Queen of the South FC 2:3 Alloa Athletic FC Alloa Athletic
  Dundee FC Dundee FC 2:0 Arbroath FC Arbroath
  Dunfermline A. Dunfermline Athletic FC 1:0 Greenock Morton FC Morton
  Heart of Midl. Heart of Midlothian FC 2:0 Ayr United FC Ayr United
matchday 26 A. Keciörengücü Ankara Keciörengücü 1:0 Eskisehirspor Eskisehirspor
  Boluspor Boluspor 0:1 Akhisarspor Akhisarspor
  Adana Demirspor Adana Demirspor 2:0 Istanbulspor Istanbulspor
matchday 25 Stade-Lausanne FC Stade-Lausanne-Ouchy 3:0 FC Chiasso FC Chiasso
  FC Aarau FC Aarau 3:0 FC Wil 1900 FC Wil 1900
matchday 14 Vysehrad FK Slavoj Vysehrad 1:2 FK Viktoria Zizkov Viktoria Zizkov
  Blansko FK Blansko 0:0 SK Lisen SK Lisen
  Fotbal Trinec FK Fotbal Trinec 0:0 FK Varnsdorf FK Varnsdorf
matchday 21 Viborg FF Viborg FF 2:0 Esbjerg fB Esbjerg fB
  Hobro IK Hobro IK 0:3 Silkeborg IF Silkeborg IF
  HB Köge HB Köge 1:1 Kolding IF Kolding IF
  FK Loznica FK Loznica 4:2 GFK Jagodina Jagodina
  Radnicki K. FK Radnicki 1923 Kragujevac 2:0 FK Radnicki Sremska Mitrovica Radnicki Srem
  FK Zemun FK Zemun 0:2 Zeleznicar Pancevo Zelez. Pancevo
  Borac Cacak FK Borac 1926 Cacak 1:0 FK Dubocica Leskovac Dubocica
  Zarkovo OFK Zarkovo 2:0 FK Sloga Kraljevo Sloga Kraljevo
  Kolubara FK Kolubara Lazarevac 1:0 FK Buducnost Dobanovci Dobanovci
matchday 22 NK Solin NK Solin 0:1 NK BSK Bijelo Brdo Bijelo Brdo
  NK Osijek II NK Osijek II 2:0 NK Dugopolje NK Dugopolje
  NK Orijent 1919 HNK Orijent Rijeka 1:0 NK Inter Zapresic Inter Zapresic
  NK Rudes NK Rudes 1:2 GNK Dinamo Zagreb II Din. Zagreb II
matchday 20 Arka Gdynia Arka Gdynia 0:2 Gornik Leczna Gornik Leczna
  Sandecja Sandecja Nowy Sacz 2:1 GKS Tychy GKS Tychy
  Stomil Olsztyn Stomil Olsztyn 0:2 LKS Lodz LKS Lodz
  Resovia Resovia Rzeszów 0:0 Miedz Legnica Miedz Legnica
  Z. Sosnowiec Zaglebie Sosnowiec 0:2 Odra Opole Odra Opole
  Korona Kielce Korona Kielce 1:0 Puszcza Niepolomice P. Niepolomice
  Radomiak Radomiak Radom 2:0 GKS 1962 Jastrzebie GKS Jastrzebie
matchday 19 Swit N.D.M. Swit Nowy Dwor Mazowiecki 1:2 Blonianka Blonie Blonianka
  Huragan Morag Huragan Morag 0:1 Unia Skierniewice Unia Skierniewice
  Ursus Warszawa Ursus Warszawa 1:2 Lechia Tomaszow Mazowiecki Lechia Tomaszow
  Legionovia Legionovia Legionowo 3:0 GKS Wikielec GKS Wikielec
  KS Wasilków KS Wasilków 0:3 RKS Radomsko RKS Radomsko
  Znicz Biala P. Znicz Biala Piska 1:1 Olimpia Zambrow O. Zambrow
  Aleksandrow L. Sokol Aleksandrow Lodzki 1:0 Ruch Wysokie Mazowieckie Ruch W.M.
  Pogon Grodzisk Pogon Grodzisk Mazowiecki 1:0 Polonia Warsaw Pol. Warsaw
  Radunia Stezyca Radunia Stezyca 9:0 Chemik Police Chemik Police
  Unia Janikowo Unia Janikowo 0:0 KP Starogard Gdanski KP Starogard
  Mieszko Gniezno Mieszko Gniezno 0:5 Swit Szczecin Swit Szczecin
  Polonia Sroda Polonia Sroda Wielkopolska 2:2 Baltyk Koszalin B. Koszalin
  Sokol Kleczew Sokol Kleczew 1:5 Kotwica Kolobrzeg Kotwica
  Górnik Konin Górnik Konin 1:2 GKS Przodkowo GKS Przodkowo
  Jarota Jarocin Jarota Jarocin 2:1 Gwardia Koszalin Gwardia Koszalin
  Elana Torun Elana Torun 1:0 Unia Swarzedz Unia Swarzedz
  Baltyk Gdynia Baltyk Gdynia 1:2 Nielba Wagrowiec Nielba
matchday 21 M. Legnica II Miedz Legnica II 1:1 Zaglebie Lubin II Lubin II
  Gornik II Gornik Zabrze II 3:0 MKS Kluczbork MKS Kluczbork
  Stal Brzeg Stal Brzeg 1:3 Rekord Bielsko-Biala Rekord B-B