For using this site, please activate JavaScript.

Matches Oct 28, 2020

90' KS FC Kunshan FC 1:1 Chengdu Better City CD Better City
Matchday 2 TZ Yuanda Taizhou Yuanda 11:35 AM Changchun Yatai CC Yatai
  JX Liansheng Jiangxi Liansheng 1:1 Heilongjiang Lava Spring HLJ Lava Spring
91' SC Jiuniu Sichuan Jiuniu 2:1 Guizhou Hengfeng GZ Hengfeng
Matchday 2 NT Zhiyun Nantong Zhiyun 10:00 AM Suzhou Dongwu SZ Dongwu
  BJ BSU Beijing BSU 11:35 AM Xinjiang Tianshan Leopard XJ T. Leopard
Group E Krasnodar FK Krasnodar 5:55 PM Chelsea FC Chelsea
 
Sevilla FC Sevilla FC 8:00 PM Stade Rennais FC Stade Rennais
Group F
Bor. Dortmund Borussia Dortmund 8:00 PM Zenit St. Petersburg Zenit S-Pb
  Club Brugge Club Brugge KV 8:00 PM SS Lazio Lazio
Group G Ferencváros Ferencvárosi TC 8:00 PM Dynamo Kyiv Dynamo Kyiv
 
Juventus Juventus FC 8:00 PM FC Barcelona FC Barcelona
Group H
Basaksehir Istanbul Basaksehir FK 5:55 PM Paris Saint-Germain Paris SG
 
Man Utd Manchester United 8:00 PM RB Leipzig RB Leipzig
Matchday 4
VfL Osnabrück VfL Osnabrück 5:30 PM SV Darmstadt 98 SV Darmstadt 98
Matchday 6 Adiyaman 1954 Adiyaman 1954 Spor 11:00 AM 1954 Kelkit Belediyespor 1954 Kelkit Bld
  Kozan Spor FK Kozan Spor FK 11:00 AM 68 Aksaray Belediye Spor 68 Aksaray Bld
  Silivrispor Silivrispor 11:00 AM Sultanbeyli Belediye Spor Sultanbeyli Bld
  Büyük Anadolu Kirikkale Büyük Anadolu Spor 11:00 AM Modafen Modafen
  Muglaspor Muglaspor 11:00 AM Bergama Belediyespor Bergama Bld
  Karaköprü Bld Karaköprü Belediye Spor 11:00 AM Alanya Kestelspor Alanya Kestel
  Bayrampasa Bayrampasa Spor moved Düzce Spor Düzce Spor
  Siirt Idare Siirt Il Özel Idaresi Spor 11:00 AM 52 Orduspor FK 52 Orduspor FK
last 16 1st leg Botafogo Botafogo de Futebol e Regatas 0:1 Cuiabá Esporte Clube (MT) Cuiabá-MT
  Santos FC Santos FC 7:00 PM Ceará Sporting Club Ceará SC
  Atlético-GO Atlético Clube Goianiense 10:00 PM Esporte Clube Internacional (RS) Internacional
Matchday 8 Zenit II Zenit St. Petersburg II 9:00 AM Ural Ekaterinburg II Ural II
  Ak. Y. Konoplev Y. Konoplev Football Akademia 10:00 AM Lokomotiv Moscow II Loko Moscow II
  Strogino II Strogino Moskau II 10:00 AM CSKA Moscow II CSKA Moscow II
  Rotor Vg. II Rotor Volgograd II 10:00 AM Chertanovo Moskau II Chertanovo II
  Dynamo M II Dynamo Moscow II 1:00 PM FK Tambov II FK Tambov II
  Spartak II Spartak Moskow II 5:00 PM FK Sochi II FK Sochi II
Matchday 2 RSD Jette RSD Jette 7:00 PM RUS Rebecq RUS Rebecq
Matchday 3 RCS Verlaine RCS Verlaine 7:00 PM FC Ganshoren FC Ganshoren
Matchday 2 Eendracht Aalst SC Eendracht Aalst moved KSC City Pirates City Pirates
Matchday 5 C. Budejovice SK Dynamo Ceske Budejovice moved FC Bohemians Prag 1905 Bohemians 1905
Matchday 6 Slaven Belupo Slaven Belupo Koprivnica 4:00 PM NK Lokomotiva Zagreb NK Lokomotiva
Matchday 19 VPS Vaasan Palloseura 4:30 PM FC KTP FC KTP
Matchday 16 Jakobstads BK Jakobstads Bollklubb 4:30 PM FC Kiisto Vaasa FC Kiisto
  GBK Gamlakarleby Bollklubb 5:00 PM Vaasa IFK Vaasa IFK
Matchday 6 Wisla Kraków Wisla Kraków 5:00 PM Lechia Gdansk Lechia Gdansk
Matchday 9 ND Gorica ND Gorica 3:00 PM NK Tabor Sezana Tabor Sezana
  FC Koper FC Koper 5:00 PM NK Celje NK Celje
Matchday 6 SC Reusrath SC Reusrath 7:00 PM FSV Vohwinkel FSV Vohwinkel
Matchday 4 FC Metternich FC Germania Metternich 6:30 PM TuS Montabaur TuS Montabaur
Matchday 8 SG Malberg/R. SG Malberg/Rosenheim 7:00 PM FC Bitburg FC Bitburg
Matchday 11 1.FC Heiningen 1.FC Heiningen 6:00 PM VfL Sindelfingen Sindelfingen
  Normannia Gmünd 1.FC Normannia Gmünd 6:30 PM VfL Pfullingen VfL Pfullingen
Matchday 5 SG Hombressen SG Hombressen/​Udenhausen 6:00 PM SSV Sand SSV Sand
Matchday 8 SG Ehrenberg SG Ehrenberg 6:00 PM FSV Thalau FSV Thalau
Quarter-Finals VfV Hildesheim VfV Borussia 06 Hildesheim 1:30 PM HSC Hannover HSC Hannover
  VfB Oldenburg VfB Oldenburg 1:40 PM SSV Jeddeloh II SSV Jeddeloh II
  SV Drochtersen SV Drochtersen/Assel 6:00 PM TSV Havelse TSV Havelse
Round of 16 FT Braunschweig FT Braunschweig 6:00 PM SVG Göttingen SVG Göttingen
  MTV Gifhorn MTV Gifhorn 6:00 PM MTV Wolfenbüttel Wolfenbüttel
  Ahlerstedt/Ott. SV Ahlerstedt/Ottendorf 6:00 PM MTV Eintracht Celle MTVE Celle
  Arm. Hannover Arminia Hannover 6:00 PM FC Eintracht Northeim Eintr. Northeim
  Krähenwinkel TSV Krähenwinkel/Kaltenweide 6:00 PM SV Ramlingen-Ehlershausen Ramlingen-E.
First Round SV Wermelskirchen SV Wermelskirchen 6:30 PM Rot-Weiss Essen RW Essen
  Viktoria Goch Viktoria Goch 6:30 PM 1.FC Kleve 1.FC Kleve
  SC Hardt SC Hardt 7:00 PM TSV Meerbusch TSV Meerbusch
  Erler SV 08 Erler SV 08 6:45 PM SC Wiedenbrück SC Wiedenbrück
Matchday 1 Pirata Pirata FC 5:00 PM Comerciantes Unidos Comerciantes
  Alianza Atl. Club Alianza Atletico Sullana 9:30 PM Deportivo Coopsol Dep. Coopsol
Matchday 14 Vancouver Vancouver Whitecaps FC 0:2 Seattle Sounders FC Sounders FC
  NY Red Bulls New York Red Bulls 11:00 PM New England Revolution Revolution
  Orlando City SC Orlando City SC 11:30 PM Atlanta United FC Atlanta United
  Philadelphia Philadelphia Union 11:30 PM Chicago Fire FC Chicago Fire
  Toronto FC Toronto FC 11:30 PM New York City FC NYCFC
  Cincinnati FC Cincinnati 11:30 PM Sporting Kansas City Kansas
Matchday 30 Vegalta Sendai Vegalta Sendai 10:00 AM Vissel Kobe Vissel Kobe
  FC Tokyo FC Tokyo 10:00 AM Kashiwa Reysol Kashiwa Reysol
Matchday 32 Sanf. Hiroshima Sanfrecce Hiroshima 10:00 AM Yokohama F. Marinos Yokohama F. M.
Matchday 24 G. Osaka U23 Gamba Osaka U23 10:00 AM Fukushima United Fukushima Utd.
Third Round Fukuyama City Fukuyama City 2:0 Mitsubishi Motors Mizushima Mits. Mizushima
86' Honda FC Honda FC 1:0 Maruyasu Okazaki Maru. Okazaki
Third Round Niigata Uni H&W Niigata University of Health & Welfare 9:00 AM Fukui United Fukui Utd.
  N.I.F.S. Kanoya National Institute of Fitness and Sports Kanoya 10:00 AM Verspah Oita Verspah Oita
  Fuji Univ. Fuji University 10:00 AM ReinMeer Aomori ReinMeer Aomori
  Tsukuba Univ. Tsukuba University 10:00 AM Tokyo Musashino City Musashino City
  Arte. Wakayama Arterivo Wakayama 10:00 AM TIAMO Hirakata TIAMO Hirakata
Matchday 12 Pumas Tabasco Pumas Tabasco 1:05 AM Alebrijes de Oaxaca Oaxaca
  Cimarrones Cimarrones de Sonora 2:0 Tepatitlán FC Tepatitlán
  Leones Negros CD Leones Negros de la UdeG 3:05 AM Club Atlético Morelia Morelia
  Celaya Celaya FC 11:00 PM Venados FC Yucatán Venados FC
Matchday 10 Sloboda T U19 FK Sloboda Tuzla U19 2:30 PM FK Borac Banja Luka U19 Banja Luka U19
Matchday 6 Zeljeznicar FK Zeljeznicar Sarajevo 3:30 PM HSK Zrinjski Mostar Zrinjski Mostar
Matchday 19 Riteriai FK Riteriai 4:30 PM FK Panevezys FK Panevezys
Matchday 14 FC Telavi FC Telavi 4:00 PM FC Saburtalo Saburtalo
Semi-Finals Ventspils FK Ventspils 11:00 AM FK RFS RFS
  Liepaja FK Liepaja 11:00 AM Valmiera FC Valmiera
Matchday 8 Preston Preston North End 7:00 PM Millwall FC Millwall
  Luton Luton Town 7:45 PM Nottingham Forest Nottm Forest
  Bournemouth AFC Bournemouth 7:45 PM Bristol City Bristol City
  Rotherham Rotherham United 7:45 PM Sheffield Wednesday Sheff Wed
  Birmingham Birmingham City 7:45 PM Huddersfield Town Huddersfield
  Derby Derby County 7:45 PM Cardiff City Cardiff
Second Round 1st leg La Calera Unión La Calera 0:0 Deportes Tolima Deportes Tolima
  Lanús Club Atlético Lanús 10:15 PM São Paulo Futebol Clube São Paulo
  Luqueño Sportivo Luqueño 10:15 PM Defensa y Justicia Defensa
  Atl. Nacional Atlético Nacional 10:15 PM Atletico River Plate Montevideo River Plate
  CA Fénix CA Fénix 10:15 PM Huachipato FC Huachipato FC
Third Round Torino Torino FC 1:00 PM US Lecce Lecce
  Cagliari Calcio Cagliari Calcio 1:30 PM US Cremonese Cremonese
  Cosenza Cosenza Calcio 2:00 PM SS Monopoli 1966 Monopoli
  Cittadella AS Cittadella 2:00 PM Spezia Calcio Spezia Calcio
  Brescia Brescia Calcio 3:00 PM AC Perugia Calcio Perugia
  Benevento Benevento Calcio 3:00 PM FC Empoli FC Empoli
  Crotone FC Crotone 4:00 PM SPAL SPAL
  Genoa Genoa CFC 4:00 PM US Catanzaro Catanzaro
  Hellas Verona Hellas Verona 4:00 PM Venezia FC Venezia
  Fiorentina ACF Fiorentina 5:00 PM Calcio Padova Padova
  Parma Parma Calcio 1913 5:00 PM Delfino Pescara 1936 Pescara
  Udinese Calcio Udinese Calcio 5:00 PM LR Vicenza Virtus LR Vicenza
First Round ADO Den Haag ADO Den Haag 5:45 PM Sparta Rotterdam Sparta R.
  Heracles Almelo Heracles Almelo 6:45 PM SC Telstar Telstar
  RKC Waalwijk RKC Waalwijk 6:45 PM SC Cambuur-Leeuwarden SC Cambuur
  FC Emmen FC Emmen 6:45 PM FC Eindhoven FC Eindhoven
  Roda JC Roda JC Kerkrade 8:00 PM Fortuna Sittard Fortuna Sittard
Matchday 7 Medernach FC Blo-Wäiss Medernach moved Union Mertert-Wasserbillig Mertert-Wass.
Second Round Bátaszék Bátaszéki SE 11:30 AM MTK Budapest MTK Budapest
  Soroksár Soroksár SC 11:30 AM ETO FC Győr ETO FC Győr
  Érdi VSE Érdi VSE 11:30 AM Kazincbarcikai SC Kazincbarcika
  BVSC Budapesti VSC 11:30 AM Debreceni VSC Debrecen
  Lipót Lipót SE 11:30 AM Zalaegerszegi TE FC Zalaegerszeg
  Gyöngyös Gyöngyösi AK 11:30 AM Mezőkövesd Zsóry FC Mezőkövesd
  Csácsbozsok Csács SE 11:30 AM Budapest Honvéd FC Honvéd
  Szentlőrinc SE Szentlőrinc SE 11:30 AM Puskás Akadémia FC Puskás AFC
  III. Kerület III. Kerület TVE Budapest 11:30 AM Szeged-Csanád - GA Szeged
  Cegléd Ceglédi VSE 11:30 AM FC Ajka FC Ajka
  Eger SE Eger SE 11:30 AM Vasas FC Vasas FC
  Gárdony VSC Gárdony VSC 11:30 AM MOL Fehérvár FC Fehérvár
  Dabas-Gyón Dabas-Gyón FC 11:30 AM Budafoki MTE Budafoki MTE
  Kiskunfélegyház Kiskunfélegyházi HTK 11:30 AM Dorogi FC Dorog
  Monor SE Monor SE 11:30 AM BFC Siófok BFC Siófok
  Kecskemét Kecskeméti TE 12:00 PM Kisvárda FC Kisvárda
  Dunaújváros Dunaújváros PASE 3:00 PM Újpest FC Újpest FC
Matchday 2 Maldonado Club Deportivo Maldonado 11:01 PM Club Nacional Nacional
Matchday 14 Tabasalu U19 JK Tabasalu U19 5:30 PM FC Nomme United U19 FC Nomme U19
Matchday 21 FC Flora FC Flora Tallinn moved Paide Linnameeskond Paide
Round of 16 Kalju FC Kalju FC 5:00 PM Tallinn JK Legion TJK Legion
  Eston Villa FC Eston Villa 6:30 PM Maardu Linnameeskond Maardu LM
Matchday 16 Shamrock Rovers Shamrock Rovers 6:00 PM Derry City Derry City
  Finn Harps Finn Harps 7:45 PM St. Patricks Athletic St. Patricks
Matchday 3 Juventus U23 Juventus U23 moved Como 1907 Como
Matchday 2 Bisceglie AS Bisceglie 1913 2:00 PM Cavese 1919 Cavese
Matchday 17 Colo Colo CSD Colo Colo - Club Deportes Iquique CD Iquique
  Coquimbo Unido Coquimbo Unido - Unión Española Española
  CDUC CD Universidad Católica - Deportes La Serena La Serena
  Curicó CDP Curicó Unido - CD Palestino CD Palestino
  Antofagasta Club de Deportes Antofagasta - Unión La Calera La Calera
  Huachipato FC Huachipato FC - CD O'Higgins O'Higgins
  Audax Italiano Audax Italiano - CD Everton CD Everton
Matchday 7 Ankara Demir Ankara Demirspor 11:00 AM Manisa FK Manisa FK
  Hekimoglu Hekimoglu Trabzon 11:00 AM Usak Spor AS Usak Spor AS
  Ergene Velimese Ergene Velimese Spor 11:00 AM Corum FK Corum FK
  Nigde Anadolu Nigde Anadolu FK 11:00 AM Kocaelispor Kocaelispor
  Inegölspor Inegölspor 11:00 AM Afjet Afyonspor Afjet Afyonspor
  24 Erzincanspor 24 Erzincanspor 11:00 AM Hacettepe Spor Hacettepe
  Sancaktepe FK Sancaktepe FK moved Sariyer Sariyer
  Kahramanmaras Kahramanmarasspor moved Zonguldak Kömürspor Z. Kömürspor
  Amed SK Amed SK 4:00 PM Gümüshanespor Gümüshanespor
  Pazarspor Pazarspor 11:00 AM Karacabey Belediye Spor Karacabey Bld
  Kirklarelispor Kirklarelispor 11:00 AM Kirsehir Belediye Spor Kirsehir Bld
  Turgutluspor Turgutluspor 11:00 AM Kardemir Karabükspor Karabükspor
  Eyüpspor Eyüpspor 11:00 AM Pendikspor Pendikspor
  Van Spor FK Van Spor FK 11:00 AM Bodrumspor Bodrumspor
  1922 Konya 1922 Konyaspor 11:00 AM Elazigspor Elazigspor
  Etimesgut Bld Etimesgut Belediyespor 11:00 AM Serik Belediyespor Serik Belediye
  Sakaryaspor Sakaryaspor 11:00 AM Sivas Belediye Spor Sivas Belediye
  GMG Kastamonu GMG Kastamonuspor 11:00 AM Bayburt Özel Idare Spor Bayburt Idare
  Tarsus IY Tarsus Idman Yurdu 11:00 AM Mamak FK Mamak FK
Matchday 9 Albacete Albacete Balompié 6:00 PM UD Las Palmas UD Las Palmas
  CD Castellón CD Castellón 6:00 PM UD Almería UD Almería
  Espanyol RCD Espanyol Barcelona 6:00 PM SD Ponferradina Ponferradina
  Real Oviedo Real Oviedo 8:30 PM UD Logroñés UD Logroñés
  FC Fleury 91 Football Club Fleury 91 5:00 PM Voltigeurs de Châteaubriant Châteaubriant
Matchday 6 FCSR Haguenau FCSR Haguenau 5:00 PM Football Club 93 Bobigny FC 93 Bobigny
Matchday 8 FC Metz B FC Metz B 5:00 PM US Lusitanos Saint-Maur US Lusitanos
  G. Ajaccio GFC Ajaccio 7:00 PM CS Sedan-Ardennes CS Sedan
Matchday 3 Jura Sud Jura Sud Foot 5:00 PM GFA Rumilly Vallières GFA Rumilly Val
Matchday 6 Le Puy Foot Le Puy Foot 43 Auvergne 4:30 PM FC Nantes B FC Nantes B
Matchday 8 Les Herbiers VF Les Herbiers VF 3:00 PM US Colomiers US Colomiers
  Chamalières FC Chamalières 4:30 PM SCO Angers B SCO Angers B
Matchday 3 Quevilly-Rouen Quevilly-Rouen Métropole moved Bourg-en-Bresse Péronnas 01 Bourg-en-Bresse
  Annecy FC Annecy FC moved FC Villefranche-Beaujolais FC Villefranche
Matchday 4 Bastia-Borgo FC Bastia-Borgo 5:00 PM US Boulogne US Boulogne
Matchday 5 Stade Briochin Stade Briochin 7:00 PM US Orléans US Orléans
Matchday 6 FC Sète 34 FC Sète 34 moved Red Star FC Red Star FC
Matchday 10 SC Lyon Sporting Club de Lyon moved SO Cholet SO Cholet
Matchday 18 Tom Tomsk Tom Tomsk 11:30 AM SKA Khabarovsk SKA Khabarovsk
  Spartak 2 Spartak 2 Moscow 12:00 PM Enisey Krasnoyarsk Enisey
  Tekstilshchik Tekstilshchik Ivanovo 1:00 PM Torpedo Moscow Torpedo Moscow
  Nizhny Novgorod FK Nizhny Novgorod 1:00 PM FK Orenburg Orenburg
  Alania Vl. Alania Vladikavkaz 2:00 PM Akron Togliatti Akron Togliatti
  Irtysh Omsk Irtysh Omsk 2:30 PM Veles Moskow Veles Moskow
  Volgar Volgar Astrakhan 2:30 PM Fakel Voronezh Fakel Voronezh
  KS Samara Krylya Sovetov Samara 3:00 PM Shinnik Yaroslavl Shinnik
  Chertanovo Chertanovo Moscow 3:00 PM Chaika Peschanokopskoe Chaika Pes.
  Dinamo Bryansk Dinamo Bryansk 3:00 PM Baltika Kaliningrad Baltika
  Neftekhimik Neftekhimik Nizhnekamsk 3:00 PM FK Krasnodar 2 Krasnodar 2
Matchday 7 ASU Poli ASU Politehnica Timisoara 1:00 PM Dunarea Calarasi D. Calarasi
  Petrolul Petrolul Ploiesti 1:00 PM CSM Slatina CSM Slatina
  Aerostar Aerostar Bacau 1:00 PM ACS Viitorul Tg. Jiu Viitorul Tg.Jiu
  Gloria Buzau SCM Gloria Buzau 1:00 PM AFK Csikszereda Miercurea Ciuc Csikszereda
  Pandurii Pandurii Targu Jiu 1:00 PM FC Farul Constanta 1920 Farul 1920
Matchday 14 KS 2 Samara Krylya Sovetov 2 Samara 9:00 AM FK Novosibirsk Novosibirsk
Matchday 1 Sporting CP Sporting CP 9:45 PM Gil Vicente FC Gil Vicente
Second Round Felgueiras FC Felgueiras 1932 3:00 PM Valadares Gaia FC Valadares Gaia
  Rebordelo ADC Rebordelo 3:00 PM Varzim SC Varzim
  Vitória Setúbal Vitória Setúbal FC 6:00 PM Académico Viseu FC Académico Viseu
Matchday 3 Domazlice TJ Jiskra Domazlice moved SK Slavia Prague B Slavia Prague B
Matchday 23 KFUM Oslo KFUM-Kameratene Oslo 1:00 PM Ullensaker/Kisa IL Ullensaker/Kisa
  Grorud IL Grorud IL 1:00 PM Asane Fotball Asane Fotball
  Sogndal IL Sogndal IL 5:00 PM FK Jerv FK Jerv
  Øygarden FK Øygarden FK 5:00 PM Kongsvinger IL Kongsvinger
  Raufoss IL Raufoss IL 5:00 PM Lillestrøm SK Lillestrøm SK
  Sandnes Ulf Sandnes Ulf 5:00 PM Strømmen IF Strømmen IF
  Ranheim IL Ranheim IL 7:00 PM Stjördals Blink IL Stjördals B.
Semi-Finals 1st Leg BJ Sinobo Guoan Beijing Sinobo Guoan 11:35 AM Guangzhou Evergrande Taobao GZ Evergrande
  JS Suning Jiangsu Suning 11:35 AM Shanghai SIPG SH SIPG
Matchday 8 Cibalia HNK Cibalia Vinkovci 1:00 PM HNK Hajduk Split II Hajduk Split II
  Radomiak Radomiak Radom 12:00 PM GKS Tychy GKS Tychy
Matchday 11 Gornik II Gornik Zabrze II 1:00 PM Stal Brzeg Stal Brzeg
Matchday 19 Häcken BK Häcken 6:00 PM Djurgardens IF Djurgarden
Matchday 13 Aktobe FK Aktobe 5:00 AM FC Arys FC Arys
  Atyrau FK Atyrau 5:00 AM SDYuSShOR-8 Nursultan SDYuSShOR-8
  Maktaaral FK Maktaaral 8:00 AM Kyran Turkestan Kyran
  Zhetysu B Zhetysu Taldykorgan B 9:00 AM Akademia Ontustik Shymkent Akad. Ontustik
  Akzhayik Akzhayik Uralsk 9:00 AM Shakhter-Bulat Shakhter-Bulat
  FK Altay FK Altay 11:00 AM FK Ekibastuz FK Ekibastuz
Matchday 21 Surkhon Surkhon Termiz 10:00 AM Lokomotiv Tashkent Loko Tashkent
  Mash'al Mash'al Mubarek 12:00 PM Pakhtakor Tashkent Pakhtakor
Matchday 6 Payasspor Payasspor 11:00 AM Bucaspor 1928 Bucaspor 1928
  Altindag Spor Altindag Spor 11:00 AM Esenler Erokspor Erokspor
  Osmaniyespor FK Osmaniyespor FK 11:00 AM Isparta 32 Spor Isparta 32 Spor
Matchday 12 Berliner AK Berliner AK 07 1:00 PM VSG Altglienicke Altglienicke
  G. Halberstadt Germania Halberstadt 6:00 PM BSG Chemie Leipzig Chemie Leipzig
  Bischofswerda Bischofswerdaer FV 08 6:00 PM Chemnitzer FC Chemnitzer FC
  Lok Leipzig 1.FC Lokomotive Leipzig 6:00 PM ZFC Meuselwitz ZFC Meuselwitz
 
Carl Zeiss Jena FC Carl Zeiss Jena 6:00 PM FC Energie Cottbus Energie Cottbus
  Babelsberg 03 SV Babelsberg 03 6:00 PM VfB Auerbach VfB Auerbach
  BFC Dynamo BFC Dynamo 6:00 PM SV Lichtenberg 47 Lichtenberg 47
  FSV Luckenwalde FSV 63 Luckenwalde 6:30 PM FSV Optik Rathenow Optik Rathenow
Matchday 5 SC Freiburg II SC Freiburg II 1:30 PM Bahlinger SC Bahlinger SC
Matchday 6 RW Koblenz TuS Rot-Weiß Koblenz 6:00 PM Eintracht Stadtallendorf Stadtallendorf
Matchday 4 F. Düsseldorf II Fortuna Düsseldorf II 6:30 PM Alemannia Aachen Alem. Aachen
Matchday 8 SV Rödinghausen SV Rödinghausen 6:30 PM VfB Homberg VfB Homberg
Matchday 2 Wiener Linien Team Wiener Linien 6:00 PM FC Mauerwerk Mauerwerk
Matchday 11 Herediano CS Herediano 1:1 AD San Carlos AD San Carlos
  Sp. San José Sporting San José 9:00 PM Municipal Pérez Zeledón Pérez Zeledón
Matchday 12 SV Oberachern SV Oberachern moved SV Linx SV Linx
  TSG Backnang TSG Backnang 5:30 PM FSV 08 Bissingen FSV Bissingen
Matchday 6 Freialdenhoven SC Borussia Freialdenhoven 6:30 PM VfL Alfter VfL Alfter
Matchday 3 1.FC Monheim 1.FC Monheim 6:30 PM VfB 03 Hilden VfB Hilden
  TVD Velbert TVD Velbert 6:30 PM SpVg Schonnebeck Schonnebeck
Matchday 2 FV Engers 07 FV Engers 07 6:30 PM SV Alemannia Waldalgesheim Waldalgesheim
Matchday 11 Eintr. Rheine FC Eintracht Rheine 6:00 PM SV Schermbeck SV Schermbeck
  Wattenscheid 09 SG Wattenscheid 09 moved Hammer SpVg Hammer SpVg
  SpVgg Vreden SpVgg Vreden 6:00 PM RSV Meinerzhagen Meinerzhagen
  Westf. Rhynern SV Westfalia Rhynern moved TuS Erndtebrück TuS Erndtebrück
  Finnentrop/Bam. SG Finnentrop/Bamenohl 6:45 PM TuS Haltern TuS Haltern
Matchday 2 SV Frisia 03 SV Frisia 03 Risum-Lindholm moved SC Weiche Flensburg 08 II SC Weiche 08 II
Matchday 3 TSB Flensburg TSB Flensburg 6:00 PM Husumer SV Husumer SV
Matchday 6 Heeslinger SC Heeslinger SC 6:30 PM Kickers Emden Kickers Emden
Matchday 10 Zilina B MSK Zilina B 12:30 PM FK Poprad FK Poprad
First Round SC Goldau SC Goldau 6:30 PM SC Buochs SC Buochs
Matchday 3 Vorarlberg U18 AKA Vorarlberg U18 11:00 AM AKA Steiermark - Sturm Graz U18 Stmk.-Sturm U18
Matchday 4 AKA Rapid U18 AKA Rapid Wien U18 2:00 PM AKA St. Pölten U18 St. Pölten U18
Matchday 7 FC Sierre FC Sierre moved Signal FC Bernex-Confignon Signal FC
Matchday 6 SC Düdingen SC Düdingen 7:15 PM FC Colombier FC Colombier
Matchday 8 Le Locle Sports Le Locle Sports 6:30 PM FC Stade-Payerne Stade-Payerne
  FC Spiez FC Spiez moved SC Binningen SC Binningen
  AS Novazzano AS Novazzano 1968 7:30 PM FC Gambarogno-Contone FC Gambarogno
Matchday 9 FC Adliswil FC Adliswil 7:00 PM FC Einsiedeln FC Einsiedeln
Matchday 3 Vorarlberg U16 AKA Vorarlberg U16 9:00 AM AKA Steiermark - Sturm Graz U16 Stmk.-Sturm U16
Matchday 5 Nea Salamis Nea Salamina Famagusta 2:00 PM Ermis Aradippou Ermis Aradippou
  Ethnikos Ethnikos Achnas 3:00 PM Anorthosis Famagusta Anorthosis
Matchday 1 United City FC United City FC 8:30 AM Azkals Development Team ADT
  Kaya FC-Iloilo Kaya FC-Iloilo 12:00 PM Maharlika FC Maharlika FC
Matchday 15 Villa Teresa Club Atlético Villa Teresa 12:45 AM Tacuarembó Futbol Club Tacuarembó
Matchday 12 UKS SMS U19 UKS SMS Lodz U19 12:15 PM Slask Wroclaw U19 Slask U19
Matchday 9 KF Drenica KF Drenica - KF Trepca 89 KF Trepca 89
  SC Gjilani SC Gjilani - FC Besa Pejë FC Besa
  KF Ballkani KF Ballkani - FC Prishtina FC Prishtina
Matchday 16 Gefle Gefle IF 5:00 PM IK Frej Frej
Matchday 6 Schweiggers USC Schweiggers 3:00 PM SC Amaliendorf-Aalfang Amaliendorf
Matchday 9 SfB-Oure FA U19 Svendborg fB -Oure FA U19 6:00 PM Naestved Boldklub U19 Naestved BK U19
Matchday 19 HB Tórshavn HB Tórshavn 5:00 PM NSÍ Runavík NSÍ Runavík
  ÍF Fuglafjördur ÍF Fuglafjördur 8:00 PM B36 Tórshavn B36 Tórshavn
Matchday 23 Víkingur Göta Víkingur Göta 6:00 PM KÍ Klaksvík KÍ Klaksvík
First Round Hamm/Sieg VfL Hamm/Sieg 6:30 PM SG Ellingen/Bonefeld/Willroth SG Ellingen/B.
  SSV Heimbach-Weis SSV Heimbach-Weis 6:30 PM VfB Linz VfB Linz
  SV Windhagen SV Eintracht Windhagen 6:30 PM VfB Wissen VfB Wissen
  SG Geichlingen SG Geichlingen 7:00 PM FV Morbach FV Morbach
Matchday 2 XA D. Chongde Xi'an Daxing Chongde 7:00 AM Shenzhen Bogang SZ Bogang
  HB Olle Elite Hebei Olle Elite 7:00 AM Qingdao Jonoon QD Jonoon
  NJ Fengfan Nanjing Fengfan 7:00 AM Jiangsu Yancheng Dingli JS Yancheng
  HN Billows Hunan Billows 7:00 AM Guangxi Baoyun GX Baoyun
  YN Kunlu Yunnan Kunlu 7:00 AM Zhejiang Yiteng ZJ Yiteng
  WH Three Towns Wuhan Three Towns 7:00 AM Hubei Chufeng Heli HB Chufeng Heli
  Lavagnese USD Lavagnese 1919 1:30 PM FBC Casale Casale
Matchday 3 Imperia ASD Imperia 1923 1:30 PM ASD Città Di Varese Città Varese
  Legnano Legnano AC 1:30 PM AC Gozzano Gozzano
  Caravaggio USD Caravaggio 1:30 PM AC Crema 1908 Crema
Matchday 5 Chions APC Chions moved Calcio Montebelluna 1909 Montebelluna
Matchday 4 Sangiovannese Sangiovannese 1927 moved US Pianese Pianese
Matchday 3 Paternò Paternò Calcio 1:30 PM SSD Dattilo 1980 Dattilo
Matchday 6 Mqabba FC Mqabba FC 4:00 PM Qrendi FC Qrendi FC
  Marsaxlokk Marsaxlokk FC moved Vittoriosa Stars FC Vittoriosa
Matchday 2 Golden Arrows Lamontville Golden Arrows 5:30 PM SuperSport United SuperSport Utd.
  Orlando Pirates Orlando Pirates 5:30 PM Stellenbosch FC Stellenbosch FC
  TS Galaxy FC TS Galaxy FC 5:30 PM AmaZulu FC AmaZulu FC
  Swallows FC Swallows FC 5:30 PM Bloemfontein Celtic Bloemfontein
  Sundowns Mamelodi Sundowns FC 5:30 PM Tshakhuma Tsha Madzivhandila FC Tshakhuma
  Maritzburg Utd. Maritzburg United FC 5:30 PM Cape Town City FC Cape Town City
Germany U16 Germany U16 - Switzerland U16 Switzerland U16
Quarter-Finals FC Balzers II FC Balzers II moved FC Ruggell FC Ruggell
  FC Triesenberg FC Triesenberg moved USV Eschen-Mauren Eschen-Mauren

Select date

Player birthdays

  • Marcos Acuña
    Date of birth: Oct 28, 1991  Argentina
    Position: Left-Back
    Market value: 12.00 mil. €
    Sevilla FC
    Age: 29 years

Coach birthdays