For using this site, please activate JavaScript.

Matches Oct 24, 2020

Quarter-Finals 2nd leg JS Suning Jiangsu Suning 12:35 PM Chongqing Dangdai Lifan CQ Dangdai Lif.
First Round 2nd leg GZ R&F Guangzhou R&F 8:30 AM Qingdao Huanghai QD Huanghai
Matchday 1 CC Yatai Changchun Yatai 8:00 AM Meizhou Hakka MZ Hakka
  ZJ E. Greentown Zhejiang Energy Greentown 12:35 PM Kunshan FC KS FC
  SZ Dongwu Suzhou Dongwu 7:30 AM Inner Mongolia Zhongyou IM Zhongyou
  XJ T. Leopard Xinjiang Tianshan Leopard 8:00 AM Sichuan Jiuniu SC Jiuniu
  HLJ Lava Spring Heilongjiang Lava Spring 11:00 AM Nantong Zhiyun NT Zhiyun
  LN SY Urban Liaoning Shenyang Urban 12:35 PM Guizhou Hengfeng GZ Hengfeng
Matchday 5
Bayern Munich Bayern Munich 2:30 PM Eintracht Frankfurt E. Frankfurt
 
RB Leipzig RB Leipzig 2:30 PM Hertha BSC Hertha BSC
 
Union Berlin 1.FC Union Berlin 2:30 PM SC Freiburg SC Freiburg
 
1.FSV Mainz 05 1.FSV Mainz 05 2:30 PM Borussia Mönchengladbach Bor. M'gladbach
 
Bor. Dortmund Borussia Dortmund 5:30 PM FC Schalke 04 FC Schalke 04
 
Hannover 96 Hannover 96 12:00 PM Fortuna Düsseldorf F. Düsseldorf
 
Holstein Kiel Holstein Kiel 12:00 PM SpVgg Greuther Fürth Greuther Fürth
 
Hamburger SV Hamburger SV 12:00 PM Würzburger Kickers Würzb. Kickers
 
SV Darmstadt 98 SV Darmstadt 98 12:00 PM FC St. Pauli FC St. Pauli
Matchday 7
FC Ingolstadt FC Ingolstadt 04 1:00 PM SG Dynamo Dresden Dynamo Dresden
 
MSV Duisburg MSV Duisburg 1:00 PM KFC Uerdingen 05 KFC Uerdingen
 
Hansa Rostock FC Hansa Rostock 1:00 PM FC Viktoria Köln Viktoria Köln
 
VfB Lübeck VfB Lübeck 1:00 PM Hallescher FC Hallescher FC
 
SV Meppen SV Meppen 1:00 PM 1.FC Kaiserslautern 1.FC K'lautern
 
1.FC Magdeburg 1.FC Magdeburg 1:00 PM SV Wehen Wiesbaden Wehen Wiesbaden
Semi-Finals 2nd Leg Zamalek Zamalek SC 8:00 PM Raja Club Athletic Casablanca Raja Casablanca
Matchday 18 RB Bragantino Red Bull Bragantino 9:00 PM Goiás Esporte Clube Goiás EC
  Ceará SC Ceará Sporting Club 11:00 PM Coritiba Foot Ball Club Coritiba FC
Matchday 6 West Ham West Ham United 12:30 PM Manchester City Man City
  Fulham Fulham FC 3:00 PM Crystal Palace Crystal Palace
 
Man Utd Manchester United 5:30 PM Chelsea FC Chelsea
 
Liverpool Liverpool FC 8:00 PM Sheffield United Sheff Utd
Matchday 7 CA Osasuna CA Osasuna 12:00 PM Athletic Bilbao Athletic
 
FC Barcelona FC Barcelona 3:00 PM Real Madrid Real Madrid
 
Sevilla FC Sevilla FC 5:30 PM SD Eibar SD Eibar
 
Atlético Madrid Atlético Madrid 8:00 PM Real Betis Balompié Real Betis
Matchday 5 Atalanta Atalanta BC 2:00 PM UC Sampdoria Sampdoria
  Genoa Genoa CFC 5:00 PM Inter Milan Inter
 
Lazio SS Lazio 7:45 PM Bologna FC 1909 Bologna
Matchday 8 FC Lorient FC Lorient 4:00 PM Olympique Marseille Marseille
  Paris SG Paris Saint-Germain 8:00 PM Dijon FCO Dijon
  ACV Assen ACV Assen moved ODIN '59 Heemskerk ODIN '59
  SteDoCo VV SteDoCo moved VV DOVO Veenendaal DOVO
  Ajax Amateurs Ajax Amateurs moved Sparta Nijkerk Sparta Nijkerk
  Excelsior '31 Excelsior '31 Rijssen moved VVOG Harderwijk VVOG
  Sportlust '46 Sportlust '46 moved Harkemase Boys Harkemase Boys
  DVS '33 DVS '33 Ermelo moved BVV Barendrecht Barendrecht
  Staphorst VV Staphorst moved VVSB Noordwijkerhout VVSB
  Ter Leede VV Ter Leede moved FC Lisse FC Lisse
Matchday 5
Austria Vienna Austria Vienna 4:00 PM Red Bull Salzburg RB Salzburg
 
SCR Altach SCR Altach 4:00 PM FC Admira Wacker Mödling Admira Wacker
 
SV Ried SV Ried 4:00 PM SK Sturm Graz Sturm Graz
Matchday 12 Dynamo Moscow Dynamo Moscow 12:00 PM FC Sochi Sochi
  Zenit S-Pb Zenit St. Petersburg 2:30 PM Rubin Kazan Rubin Kazan
  Krasnodar FK Krasnodar 5:00 PM Spartak Moscow Spartak Moscow
  Loko Moscow Lokomotiv Moscow 5:00 PM Rotor Volgograd Rotor Volgograd
Matchday 7 Ak. Rubin U16 Akademia Rubin Kazan U16 - Akademia FK Rostov U16 FK Rostov U16
  Konoplev U16 Y. Konoplev Football Akademia U16 - Akademia ZSKA Moskau U16 Ak.ZSKA U16
  Ak.Loko U16 Akademia Lokomotiv Moskau U16 - FShM Moskau U16 FShM U16
  Strogino U16 DYuSSh Strogino Moskau U16 9:00 AM SShOR Zenit St. Petersburg U16 SShOR Zenit U16
  UOR-5 U16 Master-Saturn Egorjevsk U16 9:00 AM Akademia FK Krasnodar U16 Krasnodar U16
  Ak.Spartak U16 Akademia Spartak Moskau U16 9:00 AM Akademia Dinamo Moskau U16 Ak. Dinamo U16
  Ak. Zenit U16 Akademia Zenit St. Petersburg U16 10:00 AM Akademia Chertanovo Moskau U16 Ak.Cherta U16
  Akademia Rubin Akademia Rubin Kazan - Akademia FK Rostov Akademia Rostov
  Ak.Konoplev U17 Y. Konoplev Football Akademia U17 - Akademia CSKA Moscow Akademia CSKA
  Akademia Loko Akademia Lokomotiv Moskau - FShM Moskau FShM Moskau
  UOR-5 U17 Saturn-Master Egorjevsk U17 12:00 PM Akademia FK Krasnodar Akad. Krasnodar
  Akademia FCSM Akademia Spartak Moscow 12:00 PM Akademia Dynamo Moscow Akademia Dynamo
  DYuSSh Strogino DYuSSh Strogino Moskau 12:00 PM SShOR Zenit St. Petersburg SShOR Zenit
  Akademia Zenit Akademia Zenit St. Petersburg 1:00 PM Akademia Chertanovo Moscow Akad Chertanovo
  Loko Moscow II Lokomotiv Moscow II - Strogino Moskau II Strogino II
  Ural II Ural Ekaterinburg II - CSKA Moscow II CSKA Moscow II
  Akhmat II Akhmat Grozny II - Spartak Moskow II Spartak II
  Ak. Y. Konoplev Y. Konoplev Football Akademia - Zenit St. Petersburg II Zenit II
  Krasnodar II FK Krasnodar II - FK Tambov II FK Tambov II
  Rotor Vg. II Rotor Volgograd II 11:00 AM Arsenal Tula II Arsenal Tula II
  Khimki II FK Khimki II 11:00 AM Master-Saturn Egorjevsk Master-Saturn
  Rostov II FK Rostov II 12:00 PM Dynamo Moscow II Dynamo M II
  Ufa II FK Ufa II 12:00 PM Rubin Kazan II Rubin Kazan II
Matchday 8 UTA Arad UTA Arad 12:00 PM AFC Chindia Targoviste Chindia
  Astra Giurgiu Astra Giurgiu 5:30 PM CSM Politehnica Iași CSM Poli Iași
  Sepsi OSK Sepsi OSK Sf. Gheorghe 7:45 PM Dinamo Bucharest Dinamo Bucarest
Matchday 5
FC Vaduz FC Vaduz 6:00 PM FC Zürich FC Zürich
 
FC Lugano FC Lugano 6:00 PM FC St. Gallen 1879 FC St. Gallen
Matchday 8 Zwaluwen VV Zwaluwen Vlaardingen 1:30 PM ARC Alphen aan den Rijn sv ARC
  Smitshoek VV Smitshoek 1:30 PM VV Rijsoord VV Rijsoord
  Achilles Veen Achilles Veen 1:30 PM FC Rijnvogels Rijnvogels
  DHSC Utrecht DHSC Utrecht 1:30 PM FC 's-Gravenzande Gravenzande
  SV Poortugaal SV Poortugaal 1:30 PM Achilles '29 Achilles '29
  Scherpenzeel VV Scherpenzeel 1:30 PM SC Feyenoord Rotterdam SC Feyenoord
  VV Capelle VV Capelle 1:30 PM VV Spijkenisse Spijkenisse
  VV Duno VV Duno Doorwerth 2:00 PM CVV de Jodan Boys Jodan Boys
Matchday 6 VVV-Venlo VVV-Venlo 3:30 PM Ajax Amsterdam Ajax
  FC Utrecht FC Utrecht 5:45 PM Twente Enschede FC Twente FC
  PEC Zwolle PEC Zwolle 7:00 PM Willem II Tilburg Willem II
  Heerenveen SC Heerenveen 8:00 PM FC Emmen FC Emmen
 
Ankaragücü MKE Ankaragücü moved Hatayspor Hatayspor
  Gaziantep FK Gaziantep FK 2:00 PM Konyaspor Konyaspor
  BB Erzurumspor Büyüksehir Belediye Erzurumspor 5:00 PM Galatasaray SK Galatasaray
 
Basaksehir Istanbul Basaksehir FK 5:00 PM Antalyaspor Antalyaspor
Matchday 8 AZSV Aalten AZSV Aalten moved VV Buitenpost Buitenpost
  SDC Putten SDC Putten moved Flevo Boys Emmeloord Flevo Boys
  Swift AVV Swift moved VV Noordscheschut Noordscheschut
  NSC Nijkerk NSC Nijkerk moved ONS Sneek ONS Sneek
  DETO VV DETO Twenterand moved SC Genemuiden Genemuiden
  De Dijk ASV De Dijk moved VV Eemdijk VV Eemdijk
  SV Urk SV Urk moved RKAV Volendam RKAV Volendam
  HZVV Hoogeveen HZVV Hoogeveen moved VV Berkum Berkum
Matchday 12 St. Johnstone St. Johnstone FC 3:00 PM Dundee United FC Dundee United
  St. Mirren St. Mirren FC 3:00 PM Hamilton Academical FC Hamilton Acad.
  Kilmarnock FC Kilmarnock FC 3:00 PM Hibernian FC Hibernian FC
  Motherwell FC Motherwell FC 3:00 PM Ross County FC Ross County
Matchday 18 Chapecoense Associação Chapecoense de Futebol 1:30 AM Operário Ferroviário Esporte Clube (PR) Operário-PR
  CRB Clube de Regatas Brasil (AL) 8:00 PM Associação Atlética Ponte Preta Ponte Preta
  Sampaio Corrêa Sampaio Corrêa Futebol Clube (MA) 10:30 PM Cuiabá Esporte Clube (MT) Cuiabá-MT
Matchday 7 Desna Desna Chernigiv 12:00 PM Olimpik Donetsk Olimpik Donetsk
  Vorskla Vorskla Poltava 3:00 PM Shakhtar Donetsk Shakhtar D.
  Dynamo Kyiv Dynamo Kyiv 3:00 PM FK Oleksandriya FK Oleksandriya
  PFK Lviv PFK Lviv 5:30 PM SK Dnipro-1 SK Dnipro-1
Matchday 10 KAS Eupen KAS Eupen 3:15 PM KV Mechelen KV Mechelen
  Cercle Brugge Cercle Brugge 5:30 PM Royal Excel Mouscron Mouscron
  OH Leuven Oud-Heverlee Leuven 7:45 PM Club Brugge KV Club Brugge
Matchday 8 RWDM RWD Molenbeek 7:45 PM KSK Lierse Kempenzonen KSK Lierse Kem.
Matchday 5 KFC Mandel Utd. KFC Mandel United 5:00 PM KVC Winkel Sport KVC Winkel Sp.
  Dessel Sport KFC Dessel Sport 6:30 PM URSL Visé URSL Visé
  Thes Sport KVV Thes Sport 6:30 PM KSK Heist KSK Heist
  FCV Dender EH FCV Dender EH 7:00 PM FC Knokke FC Knokke
  KSV Roeselare KSV Roeselare 7:00 PM FC Rupel Boom Rupel Boom
Matchday 6 RC Hades RC Hades 6:30 PM Olympia SC Wijgmaal Ol. Wijgmaal
  Bocholt VV Bocholt VV 6:30 PM SK Londerzeel SK Londerzeel
  Heur Tongeren KFC Heur Tongeren 6:30 PM KFC Houtvenne KFC Houtvenne
  Hoogstraten VV Hoogstraten VV 7:00 PM Royal Cappellen FC Royal Cappellen
Matchday 8 Banik Ostrava FC Banik Ostrava moved 1.FC Slovácko Slovácko
  Sigma Olomouc SK Sigma Olomouc moved MFK Karvina MFK Karvina
  Mladá Boleslav FK Mladá Boleslav moved FK Pardubice FK Pardubice
  FC Zlin FC FASTAV Zlin moved FC Viktoria Plzen Viktoria Plzen
Matchday 6 Bröndby IF Bröndby IF 5:00 PM FC Midtjylland FC Midtjylland
Matchday 9 NK Istra NK Istra 1961 2:00 PM NK Osijek NK Osijek
  NK Lokomotiva NK Lokomotiva Zagreb 4:05 PM HNK Hajduk Split Hajduk Split
Matchday 21 Kokkolan PV Kokkolan Pallo-Veikot 12:00 PM Musan Salama MuSa
  AC Oulu AC Oulu 12:00 PM Mikkelin Palloilijat Mikkelin
  AC Kajaani AC Kajaani 12:00 PM SJK Seinäjoki II SJK II
  FF Jaro FF Jaro 3:00 PM FC KTP FC KTP
  MYPA Myllykosken Pallo -47 3:00 PM Ekenäs IF Ekenäs IF
Matchday 16 Reipas Lahti FC Reipas Lahti 12:00 PM FC Kiffen 08 FC Kiffen 08
  Nurmijärvi Nurmijärven Jalkapalloseura 12:00 PM Järvenpään Palloseura JäPS
  PEPO PEPO Lappeenranta 12:00 PM Pallokerho-35 PK-35
  FC Viikingit FC Viikingit 12:00 PM Pallokerho Keski-Uusimaa Pallokerho
  Ilves II Ilves Tampere II 12:00 PM Pargas IF Pargas IF
  TPV Tampereen Pallo-Veikot 12:00 PM Atlantis FC Atlantis FC
  KaaPo Kaarinan Pojat 12:00 PM Hämeenlinnan Jalkapalloseura HJS
  FC Espoo FC Espoo 12:00 PM FC Jazz Juniorit FC Jazz
  Klubi 04 HJK Klubi 04 Helsinki 2:00 PM Pallo-Iirot P-Iirot
  JIPPO JIPPO Joensuu 12:00 PM Kemi City FC Kemi City
  RoPS II Rovaniemen Palloseura II 12:00 PM JJK Jyväskylä JJK Jyväskylä
Matchday 8 Wisla Kraków Wisla Kraków 2:00 PM Podbeskidzie Bielsko-Biala Podbeskidzie
  Slask Wroclaw Slask Wroclaw 4:30 PM Jagiellonia Bialystok Jagiellonia
  Pogon Szczecin Pogon Szczecin 7:00 PM Legia Warszawa Legia Warszawa
Matchday 10 Tsarsko Selo Tsarsko Selo Sofia 3:45 PM Lokomotiv Plovdiv Lok. Plovdiv
  Levski Sofia Levski Sofia 6:15 PM Cherno More Varna Cherno More
Matchday 8 NK Celje NK Celje 2:45 PM ND Gorica ND Gorica
  NK Maribor NK Maribor 5:00 PM FC Koper FC Koper
  MTK Budapest MTK Budapest 1:45 PM Kisvárda FC Kisvárda
  Paksi FC Paksi FC 4:00 PM Budapest Honvéd FC Honvéd
  Ferencváros Ferencvárosi TC 6:30 PM Újpest FC Újpest FC
Matchday 11 SKF Sered SKF Sered 4:00 PM ViOn Zlate Moravce-Vrable Zlate Moravce
  Pohronie FK Pohronie 4:00 PM FK Senica FK Senica
  Ruzomberok MFK Ruzomberok 4:00 PM MSK Zilina MSK Zilina
  Spartak Trnava Spartak Trnava 4:00 PM AS Trencin AS Trencin
  FC Nitra FC Nitra 4:00 PM Zemplin Michalovce Michalovce
Matchday 8 Einheit Bernau TSG Einheit Bernau 2:00 PM SV Altlüdersdorf Altlüdersdorf
  SV Zehdenick SV Zehdenick 2:00 PM SV Falkensee/Finkenkrug SV Falkensee/F.
  Miersdorf/Zeut. Eintracht Miersdorf/Zeuthen 2:00 PM 1.FC Frankfurt (Oder) 1.FC Frankfurt
  E'hüttenstadt FC Eisenhüttenstadt 2:00 PM FSV Bernau FSV Bernau
  Pr. Eberswalde Preussen Eberswalde 2:00 PM Blau-Weiß Petershagen-Eggersdorf Petershagen-E.
  GW Lübben SV Grün-Weiß Lübben 2:00 PM MSV 1919 Neuruppin MSV Neuruppin
  Sachsenhausen TuS Sachsenhausen 2:00 PM Union Klosterfelde U. Klosterfelde
  Werderaner FC Werderaner FC Viktoria 1920 2:00 PM SV Frankonia Wernsdorf Wernsdorf
Matchday 22 SB Traunstein SB Chiemgau Traunstein 1:00 PM ASV Dachau ASV Dachau
Matchday 23 FC Töging FC Töging 1:30 PM TSV Waldkirchen TSV Waldkirchen
Matchday 8 TSV Hasenbüren TSV Hasenbüren 1:00 PM TS Woltmershausen Woltmershausen
  TuRa Bremen TuRa Bremen 2:00 PM SV Türkspor Bremen-Nord SV Türkspor
  VfL 07 Bremen VfL 07 Bremen 3:30 PM SC Vahr-Blockdiek SC Vahr-Blockd.
Matchday 6 Phoenix Kisdorf SSC Phoenix Kisdorf 1:00 PM Büchen-Siebeneichener SV Büchen-Sieben.
  Henstedt-Ulz. SV Henstedt-Ulzburg 1:00 PM Eichholzer SV Eichholzer SV
  TSV Travemünde TSV Travemünde 1:30 PM TuS Hartenholm TuS Hartenholm
Matchday 8 MTV TB Lbg. MTV Treubund Lüneburg 1:00 PM VfL Lüneburg VfL Lüneburg
  TuS Harsefeld TuS Harsefeld 1:00 PM TSV Elstorf TSV Elstorf
  VfL Breese/L. VfL Breese/Langendorf 4:00 PM TSV Gellersen TSV Gellersen
Matchday 10 Halberg Brebach SC Halberg Brebach 2:00 PM SpVgg Quierschied Quierschied
  SV Bliesmengen SV Bliesmengen-Bolchen 3:30 PM TuS Herrensohr TuS Herrensohr
  VfB Dillingen VfB Dillingen 4:00 PM FSG Ottweiler/Steinbach FSG Steinbach
  VfL Primstal VfL Primstal 4:00 PM SV Saar 05 Saarbrücken SV Saar 05
Matchday 6 TSV Kropp TSV Kropp 1:00 PM TSV Friedrichsberg-Busdorf Friedrichsberg
  Büdelsd. TSV Büdelsdorfer TSV 1:00 PM TuS Collegia Jübek Collegia Jübek
  Nordmark Satrup TSV Nordmark Satrup 1:30 PM MTV Tellingstedt MTV Tellingstedt
  BSC Brunsbüttel BSC Brunsbüttel 3:00 PM IF Stjernen Flensborg IF Stjernen
Matchday 4 FSV Schöningen FSV Schöningen 1:00 PM TSV Germania Lamme TSV Lamme
  SSV Nörten-H. SSV Nörten-Hardenberg 2:00 PM TuSpo Petershütte Petershütte
Matchday 8 1.FC Wunstorf 1.FC Wunstorf 2:00 PM SV Bavenstedt SV Bavenstedt
  1.FC Sarstedt 1.FC Sarstedt 2:30 PM SpVgg Bad Pyrmont Bad Pyrmont
  SC Hemmingen/W. SC Hemmingen/Westerfeld 3:00 PM FC Eldagsen FC Eldagsen
  Holthausen/B. SV Holthausen/Biene 5:00 PM SV Falke Steinfeld Falke Steinfeld
Matchday 6 Budissa Bautzen Budissa Bautzen 12:00 PM VfB Empor Glauchau VfB E. Glauchau
  Einheit Kamenz SV Einheit Kamenz 1:00 PM SG Motor Wilsdruff Motor Wilsdruff
  Großenhainer FV Großenhainer FV 1990 2:00 PM SG Taucha 99 SG Taucha 99
  BW Leipzig FC Blau-Weiß Leipzig 2:00 PM FSV Neusalza-Spremberg FSV Neusalza-S.
  BSG Stahl Riesa BSG Stahl Riesa 2:00 PM FV Eintracht Niesky Eintr. Niesky
  SC Freital SC Freital 2:00 PM Kickers 94 Markkleeberg K. Markkleeberg
  Mo. Marienberg FSV Motor Marienberg 2:00 PM SG Dresden-Striesen Dresd.-Stries.
  Radebeuler BC Radebeuler BC 08 2:00 PM SV Germania Mittweida Germ. Mittweida
  Markranstädt SSV Markranstädt 2:00 PM VfL Pirna-Copitz VfL Pirna-Copitz
Matchday 12 Türkspor Türkspor Neu-Ulm 1:30 PM 1.FC Heiningen 1.FC Heiningen
  TSV Berg TSV Berg 2:30 PM Calcio Leinfelden-Echterdingen L-Echterdingen
  Ehingen-Süd SSV Ehingen-Süd 1974 2:30 PM TSV Crailsheim TSV Crailsheim
  Sindelfingen VfL Sindelfingen 2:30 PM 1.FC Normannia Gmünd Normannia Gmünd
  TSG Tübingen TSG Tübingen 2:30 PM TSV Essingen TSV Essingen
  VfL Pfullingen VfL Pfullingen 2:30 PM TSG Hofherrnweiler Hofherrnweiler
  FC Wangen 05 FC Wangen 05 2:30 PM SV Fellbach SV Fellbach
  FC Holzhausen FC Holzhausen 2:30 PM SKV Rutesheim SKV Rutesheim
  Friedrichshafen VfB Friedrichshafen 2:30 PM VfB Neckarrems VfB Neckarrems
  TSV Michelbach TSV Michelbach 2:30 PM SSV Langenaubach Langenaubach
  SV Bauerbach SV Bauerbach 4:30 PM VfB Marburg VfB Marburg
  OSC Vellmar OSC Vellmar 2:00 PM SG Ehrenberg SG Ehrenberg
  SSV Sand SSV Sand 2:30 PM FSV Thalau FSV Thalau
  FC Körle FC Körle 4:30 PM SV Adler Weidenhausen Adler Weidenh.
Matchday 10 Wald-Michelbach Eintracht Wald-Michelbach 3:00 PM SV 1919 Münster SV Münster
Matchday 7 Penzliner SV Penzliner SV 1:00 PM SV Warnemünde SV Warnemünde
  SGA Boizenburg SG Aufbau Boizenburg 1:00 PM 1.FC Neubrandenburg 04 Neubrandenburg
  FC Förderkader FC Förderkader René Schneider 1:00 PM FSV Einheit Ueckermünde E. Ueckermünde
Matchday 10 Fort. Magdeburg Fortuna Magdeburg 1:00 PM SV 1890 Westerhausen SV Westerhausen
  FSV Barleben FSV Barleben 1911 1:00 PM SSC Weißenfels SSC Weißenfels
  Edelw. Arnstedt SV Edelweiß Arnstedt 1:00 PM SV Dessau 05 SV Dessau 05
  Askan. Bernburg TV Askania Bernburg 1:00 PM SV Kelbra SV Kelbra
  Romonta Amsdorf 1.FC Romonta Amsdorf 1:00 PM Haldensleber SC Haldensleber SC
  Blau-Weiß Dölau SV Blau-Weiß Dölau 1:00 PM SV Eintracht Elster Eintr. Elster
  FC Auggen FC Auggen 1:30 PM SV Endingen SV Endingen
  SV Kuppenheim SV 08 Kuppenheim 2:30 PM SV Weil SV Weil
  FC Denzlingen FC Denzlingen 2:30 PM FC Radolfzell FC Radolfzell
  FC Teningen FC Teningen 2:30 PM FC Waldkirch FC Waldkirch
  SC Durbachtal SC Durbachtal 2:30 PM Offenburger FV Offenburger FV
  SC Pfullendorf SC Pfullendorf 2:30 PM FC 08 Villingen II FC 08 Villingen II
  SV Bühlertal SV Bühlertal 3:30 PM SC Lahr SC Lahr
Matchday 8 ASV Fußgönheim ASV Fußgönheim 2:30 PM TuS Rüssingen TuS Rüssingen
  TuS Hohenecken TuS 1904 Hohenecken 3:00 PM SC Idar-Oberstein Idar-Oberstein
  Pr. Espelkamp Preußen Espelkamp 2:00 PM TuS Hiltrup TuS Hiltrup
Second Round SV Schmölln SV Schmölln 1913 1:00 PM SV Blau-Weiß 90 Neustadt/Orla SV BW Neustadt
  FSV Schleiz FSV Schleiz 1:00 PM BSG Wismut Gera BSG Wismut Gera
  SC Leinefelde SC Leinefelde 1912 1:00 PM FSV Preußen Bad Langensalza Bad Langensalza
  Saalfeld FC Saalfeld 1:00 PM FC Erfurt-Nord FC Erfurt-Nord
  Niederpöllnitz SV Blau-Weiß Niederpöllnitz 1:00 PM SV Eintracht Eisenberg E. Eisenberg
  DJK Struth DJK Struth 1:00 PM SV Wacker 04 Bad Salzungen Bad Salzungen
  VfB Artern VfB Artern 1:00 PM SV Blau-Weiß Bad Frankenhausen Frankenhausen
  SV Westhausen SV Westhausen 1:00 PM SV Dingelstädt Dingelstädt
  Chemie Kahla BSG Chemie Kahla 1:00 PM VfR Bad Lobenstein Bad Lobenstein
  Thüringen Jena FC Thüringen Jena 1:00 PM SV Schott Jena Schott Jena
  FC Eisenach FC Eisenach 1:00 PM SV 09 Arnstadt SV 09 Arnstadt
  SC 1903 Weimar SC 1903 Weimar 1:00 PM FC Thüringen Weida Thüringen Weida
  GW Stadtroda Grün-Weiß Stadtroda 1:00 PM TSV Gera Westvororte G. Westvororte
  Wacker Gotha FSV Wacker 03 Gotha 1:00 PM FC Steinbach-Hallenberg Steinbach-H.
Matchday 15 Puebla FC Puebla FC 1:30 AM Club León FC León
  Querétaro FC Querétaro FC 11:00 PM Club Necaxa Necaxa
Matchday 13 Nashville SC Nashville SC 1:30 AM New England Revolution Revolution
  Inter Miami CF Inter Miami CF 8:30 PM Orlando City SC Orlando City SC
  Atlanta United Atlanta United FC 9:00 PM D.C. United D.C. United
Matchday 24 H. C. Sapporo Hokkaido Consadole Sapporo 6:00 AM Yokohama FC Yokohama FC
  Kashima Antlers Kashima Antlers 6:00 AM Sanfrecce Hiroshima Sanf. Hiroshima
  Nagoya Grampus Nagoya Grampus 6:00 AM Vegalta Sendai Vegalta Sendai
  Gamba Osaka Gamba Osaka 8:00 AM Kashiwa Reysol Kashiwa Reysol
  Urawa Reds Urawa Red Diamonds 9:00 AM Cerezo Osaka Cerezo Osaka
Matchday 28 FC Tokyo FC Tokyo 7:00 AM Yokohama F. Marinos Yokohama F. M.
Matchday 29 Monte. Yamagata Montedio Yamagata 6:00 AM Tokyo Verdy Tokyo Verdy
  Zweig. Kanazawa Zweigen Kanazawa 6:00 AM Fagiano Okayama Fagiano Okayama
Matchday 23 Kataller Toyama Kataller Toyama 6:00 AM Yokohama Sports & Culture Club Yokohama SCC
Matchday 10 Honda FC Honda FC 5:00 AM Kochi United Kochi Utd.
  Sony Sendai Sony Sendai 5:00 AM MIO Biwako Shiga MIO Biwako
  Suzuka PG Suzuka Point Getters 5:00 AM FC Osaka FC Osaka
  Nara Club Nara Club 5:00 AM Maruyasu Okazaki Maru. Okazaki
Matchday 2 Al-Ettifaq Al-Ettifaq 4:40 PM Al-Ain Al-Ain
  Al-Fateh Al-Fateh 6:55 PM Al-Ittihad Jeddah Ittihad
Matchday 21 Fylkir Fylkir Reykjavík moved ÍA Akranes ÍA Akranes
  KA Akureyri KA Akureyri moved Valur Reykjavík Valur
  Fjölnir Fjölnir Reykjavík moved HK Kópavogs HK Kópavogs
  Breidablik Breidablik Kópavogur moved Víkingur Reykjavík Víkingur
Matchday 8 Tapatío CD Tapatío 6:00 PM Tlaxcala FC Tlaxcala
Matchday 12 Velez Mostar FK Velez Mostar 1:30 PM FK Zeljeznicar Sarajevo Zeljeznicar
  Olimp. Sarajevo FK Olimpik Sarajevo 1:30 PM HSK Zrinjski Mostar Zrinjski Mostar
  Mladost Kakanj FK Mladost Doboj-Kakanj 1:30 PM FK Borac Banja Luka B. Banja Luka
  FK Tuzla City FK Tuzla City 1:30 PM NK Siroki Brijeg Siroki Brijeg
  Radnik Bijelj. FK Radnik Bijeljina 1:30 PM FK Sloboda Tuzla Sloboda Tuzla
  FK Sarajevo FK Sarajevo 1:30 PM FK Krupa na Vrbasu FK Krupa
  Zvijezda G. NK Zvijezda Gradacac 1:30 PM FK Igman Konjic Igman Konjic
  Br. Gracanica NK Bratstvo Gracanica 1:30 PM FK Radnik Hadzici Radnik Hadzici
  HNK Orasje HNK Orasje 1:30 PM NK Vis Simm-Bau Kosova Simm-Bau
  FK Buducnost FK Buducnost Banovici 1:30 PM HNK Capljina HNK Capljina
  J. Bihac NK Jedinstvo Bihac 1:30 PM HSK Posusje HSK Posusje
  Slaven Zivinice NK Slaven Zivinice 1:30 PM NK Travnik Travnik
Matchday 27 Gorodeya FK Gorodeya 12:30 PM FK Smolevichi Smolevichi
  BATE Borisov BATE Borisov 2:30 PM FK Vitebsk Vitebsk
  Dinamo Minsk Dinamo Minsk 4:30 PM Belshina Bobruisk Belshina
Matchday 12 Slavija S. FK Slavija Sarajevo 1:30 PM FK Sloga Doboj Sloga Doboj
  Sutjeska Foca FK Sutjeska Foca 1:30 PM FK Jedinstvo Brcko Jedinstvo Brcko
  Rudar Prijedor FK Rudar Prijedor 1:30 PM FK Kozara Gradiska Kozara Gradiska
  Zvijezda 09 FK Zvijezda 09 1:30 PM FK Borac Kozarska Dubica Kozarska Dubica
  S. Novi Grad FK Sloboda Novi Grad 1:30 PM FK Po­dri­nje Janja Po­dri­nje
  FK Alfa Modriča FK Alfa Modriča 1:30 PM FK Leotar Trebinje Leotar Trebinje
  Zeljeznicar BL FK Zeljeznicar Banja Luka 1:30 PM FK Ljubic Prnjavor Ljubic Prnjavor
  Drina Zvornik FK Drina Zvornik 1:30 PM FK Tekstilac Derventa Tekstilac
Matchday 21 Jeonju Citizen Jeonju Citizen 6:00 AM Gyeongju Citizen Gyeongju Citi.
  Hwaseong FC Hwaseong FC 7:00 AM Gyeongju Korea Hydro & Nuclear Power Gyeongju KHNP
  Gimpo Citizen Gimpo Citizen 7:00 AM Busan Transportation Corp. Busan Trans.Co.
  Mokpo City Mokpo City 7:00 AM Daejeon Korea Railroad Daejeon KoRail
  Gimhae FC Gimhae FC 7:00 AM Gangneung City Gangneung City
  Pyeongtaek Pyeongtaek Citizen 7:00 AM Chuncheon FC Chuncheon FC
  Cheongju FC Cheongju FC 9:00 AM Yangju Citizen Yangju Citizen
Matchday 22 Paju Citizen Paju Citizen 5:00 AM Seoul Jungnang Seoul Jungnang
  Nowon Utd. Seoul Nowon United 5:00 AM Yeoju Citizen Yeoju Citizen
  Pocheon Citizen Pocheon Citizen 6:00 AM Jinju Citizen Jinju Citizen
  Yangpyeong FC Yangpyeong FC 7:00 AM Chungju Citizen Chungju Citizen
  Namdong FC Namdong FC 7:00 AM Siheung City Siheung City
  Icheon Citizen Icheon Citizen 7:00 AM Goyang Citizen Goyang Citizen
Matchday 13 NK Dob NK Roltek Dob 1:00 PM NK Krka NK Krka
  NK Dekani NK Dekani 1:00 PM ND Beltinci Beltinci
  NK Radomlje NK Radomlje 1:00 PM NK Fuzinar NK Fuzinar
  NK Triglav NK Triglav Kranj 1:00 PM NK Nafta 1903 NK Nafta 1903
  NK Brezice 1919 NK Brezice 1919 6:00 PM Vitanest Bilje NK Bilje
  Rudar Velenje NK Rudar Velenje 6:00 PM ND Primorje ND Primorje
Matchday 25 Jeonnam Dragons Jeonnam Dragons 5:30 AM Daejeon Hana Citizen Daejeon Hana C.
  Jeju Utd. Jeju United 8:00 AM Suwon FC Suwon FC
Matchday 4 FC Seoul FC Seoul 6:00 AM Gangwon FC Gangwon FC
  Incheon Utd. Incheon United 8:30 AM Busan IPark Busan IPark
Matchday 15 Orlando B Orlando City B 6:00 PM Greenville Triumph SC Greenville
  Richmond Kicker Richmond Kickers 11:30 PM Chattanooga Red Wolves SC Red Wolves
Matchday 2 Falkirk FC Falkirk FC 3:00 PM Forfar Athletic FC Forfar Athletic
  Partick Thistle Partick Thistle FC 3:00 PM Airdrieonians FC Airdrieonians
  Dumbarton FC Dumbarton FC 3:00 PM Clyde FC Clyde FC
  Peterhead FC Peterhead FC 3:00 PM Cove Rangers FC Cove Rangers
  East Fife East Fife FC 3:00 PM Montrose FC Montrose
Matchday 10 Penybont FC Penybont FC 2:30 PM Flint Town United Flint Town United
  The New Saints The New Saints FC 2:30 PM Haverfordwest County Haverfordwest
  Bala Town Bala Town FC 2:30 PM Cardiff Metropolitan University FC Cardiff Metro
  Caernarfon Town Caernarfon Town 2:30 PM Aberystwyth Town FC Aberystwyth
  Cefn Druids Cefn Druids AFC 2:30 PM Barry Town United FC Barry Town
Matchday 7 Watford Watford FC 12:30 PM AFC Bournemouth Bournemouth
  Coventry Coventry City 3:00 PM Blackburn Rovers Blackburn
 
QPR Queens Park Rangers 3:00 PM Birmingham City Birmingham
  Huddersfield Huddersfield Town 3:00 PM Preston North End Preston
  Reading Reading FC 3:00 PM Rotherham United Rotherham
  Bristol City Bristol City 3:00 PM Swansea City Swansea
  Millwall Millwall FC 3:00 PM Barnsley FC Barnsley FC
  Sheff Wed Sheffield Wednesday 3:00 PM Luton Town Luton
  Stoke City Stoke City 3:00 PM Brentford FC Brentford
  Cardiff Cardiff City 3:00 PM Middlesbrough FC Middlesbrough
 
Norwich Norwich City 3:00 PM Wycombe Wanderers Wycombe
Matchday 2 Annan Athletic Annan Athletic FC 3:00 PM Stranraer FC Stranraer
  Stenhousemuir Stenhousemuir FC 3:00 PM Stirling Albion FC Stirling
  Edinburgh City Edinburgh City FC 3:00 PM Cowdenbeath FC Cowdenbeath FC
  Elgin City Elgin City FC 3:00 PM Brechin City FC Brechin City
  Queen's Park Queen's Park FC 3:00 PM Albion Rovers FC Albion Rovers
  Luqueño Sportivo Luqueño 10:00 PM River Plate Asunción River Plate
Matchday 25 JK Viljandi JK Viljandi Tulevik 11:00 AM Jalgpallikool Tammeka JK Tammeka
  TJK Legion Tallinn JK Legion 1:00 PM Kalev Tallinn Kalev
Matchday 27 Nomme United FC Nomme United 11:00 AM FC Flora Tallinn U21 FC Flora U21
  Keila JK Keila JK 11:00 AM Viimsi JK Viimsi JK
  FC Helios Voru FC Helios Voru 11:00 AM JK Tabasalu JK Tabasalu
  Paide U21 Paide Linnameeskond U21 11:00 AM Rakvere JK Tarvas Rakvere Tarvas
Matchday 17 Sligo Rovers Sligo Rovers 5:00 PM Cork City FC Cork City
  Bohemians Bohemian Football Club Dublin 7:30 PM Finn Harps Finn Harps
  Bray Wanderers Bray Wanderers 3:00 PM Galway United FC Galway United
  Drogheda United Drogheda United FC 3:00 PM Wexford FC Wexford FC
Matchday 10 Swat Cat Nakhonratchasima Mazda FC 11:45 AM True Bangkok United Bangkok Utd.
  Samut Prakan C. Samut Prakan City 12:00 PM Suphanburi FC Suphanburi FC
  Ratchaburi FC Ratchaburi Mitr Phol FC 1:00 PM Rayong FC Rayong FC
  Port FC Port FC 2:00 PM PT Prachuap FC PT Prachuap FC
Matchday 30 PT Prachuap FC PT Prachuap FC moved True Bangkok United Bangkok Utd.
  Trat FC Trat FC moved Ratchaburi Mitr Phol FC Ratchaburi FC
  Buriram Utd. Buriram United moved Police Tero FC Police Tero FC
  Muangthong Utd. SCG Muangthong United moved BG Pathum United BG Pathum Utd.
  Chiangrai Utd. Singha Chiangrai United moved Samut Prakan City Samut Prakan C.
  Swat Cat Nakhonratchasima Mazda FC moved Port FC Port FC
  Suphanburi FC Suphanburi FC moved Sukhothai FC Sukhothai FC
  Rayong FC Rayong FC moved Chonburi FC Chonburi FC
Matchday 11 Udon Thani FC Udon Thani FC 11:45 AM Ayutthaya United Ayutthaya Utd.
  Sisaket FC Sisaket FC 12:00 PM Khon Kaen United Khon Kaen Utd.
  Customs Utd. MOF Customs United 1:00 PM Uthai Thani FC Uthai Thani FC
  Phrae Utd. Phrae United 1:00 PM Chiangmai FC Chiangmai FC
  Ranong Utd. Grand Andaman Ranong United 2:00 PM Lampang FC Lampang FC
Matchday 5 Geylang Geylang International 10:30 AM Balestier Khalsa Balestier Khals
  Albirex Niigata Albirex Niigata (S) 10:30 AM Lion City Sailors LC Sailors
Matchday 8 Gillingham FC Gillingham FC 1:00 PM Fleetwood Town Fleetwood
  Accrington Accrington Stanley 3:00 PM Bristol Rovers Bristol Rovers
  Hull City Hull City 3:00 PM Peterborough United Peterborough
  Shrewsbury Shrewsbury Town 3:00 PM Rochdale AFC Rochdale
  Blackpool Blackpool FC 3:00 PM Milton Keynes Dons MK Dons
  Lincoln City Lincoln City 3:00 PM Ipswich Town Ipswich
  Sunderland Sunderland AFC 3:00 PM Portsmouth FC Portsmouth
  Burton Albion Burton Albion 3:00 PM AFC Wimbledon AFC Wimbledon
  Northampton Northampton Town 3:00 PM Charlton Athletic Charlton
  Wigan Wigan Athletic 3:00 PM Plymouth Argyle Plymouth
  Doncaster Doncaster Rovers 3:00 PM Crewe Alexandra Crewe Alexandra
  Oxford United Oxford United 3:00 PM Swindon Town Swindon Town
  Exeter City Exeter City 1:00 PM Scunthorpe United Scunthorpe Utd.
  Bradford Bradford City 3:00 PM Newport County Newport County
  Grimsby Town Grimsby Town 3:00 PM Carlisle United Carlisle United
  Stevenage Stevenage FC 3:00 PM Leyton Orient Leyton Orient
  Cambridge Utd. Cambridge United 3:00 PM Bolton Wanderers Bolton
  Morecambe FC Morecambe FC 3:00 PM Forest Green Rovers Forest Green
  Tranmere Rovers Tranmere Rovers 3:00 PM Southend United Southend United
  Cheltenham Cheltenham Town 3:00 PM Mansfield Town Mansfield Town
  Oldham Athletic Oldham Athletic 3:00 PM Port Vale FC Port Vale
  Barrow Barrow AFC 3:00 PM Walsall FC Walsall
  Colchester Utd. Colchester United 3:00 PM Harrogate Town Harrogate Town
  Salford Salford City 3:00 PM Crawley Town Crawley Town
Matchday 2 Portadown Portadown FC 3:00 PM Coleraine FC Coleraine
  Carrick Rangers Carrick Rangers 3:00 PM Larne FC Larne FC
  Dungannon Dungannon Swifts 3:00 PM Warrenpoint Town FC Warrenpoint
  Glentoran Glentoran FC 3:00 PM Glenavon FC Glenavon
  Ballymena Ballymena United 5:30 PM Linfield FC Linfield
Matchday 16 Auda Auda Kekava moved FK Smiltene/BJSS Smiltene
Matchday 5 Reggiana AC Reggiana 1919 1:00 PM AS Cittadella Cittadella
  Salernitana US Salernitana 1919 1:00 PM Ascoli Calcio Ascoli
  SPAL SPAL 1:00 PM LR Vicenza Virtus LR Vicenza
  Monza AC Monza 1:00 PM Chievo Verona Chievo Verona
  Virtus Entella Virtus Entella 1:00 PM Venezia FC Venezia
  Pordenone Pordenone Calcio 1:00 PM Reggina 1914 Reggina
  Pescara Delfino Pescara 1936 3:00 PM Frosinone Calcio Frosinone
Matchday 7 Giana Erminio AS Giana Erminio 7:45 PM Como 1907 Como
  Carpi Carpi FC 1909 2:00 PM Cesena FC Cesena
  V. Francavilla Virtus Francavilla Calcio 7:45 PM Potenza Calcio Potenza
Matchday 1 Bayburt Idare Bayburt Özel Idare Spor 12:00 PM Elazigspor Elazigspor
Matchday 2 Kirsehir Bld Kirsehir Belediye Spor 12:00 PM Etimesgut Belediyespor Etimesgut Bld
Matchday 8 FC Cartagena FC Cartagena 5:15 PM UD Las Palmas UD Las Palmas
  UD Logroñés UD Logroñés 5:15 PM CD Lugo CD Lugo
  UD Almería UD Almería 7:30 PM CF Fuenlabrada CF Fuenlabrada
  CD Castellón CD Castellón 7:30 PM Girona FC Girona
Matchday 9 FC Fleury 91 Football Club Fleury 91 5:00 PM Voltigeurs de Châteaubriant Châteaubriant
  EA Guingamp B EA Guingamp B 5:00 PM FC Versailles FC Versailles
  AS Poissy AS Poissy 5:00 PM Sainte-Geneviève Sports Ste. Geneviève
  SM Caen B SM Caen B 5:00 PM Stade Plabennecois Plabennec
  Blois Foot 41 Blois Football 41 5:00 PM FC Rouen 1899 FC Rouen 1899
  US Saint-Malo US Saint-Malo 5:00 PM US Granville US Granville
  C'Chartres C'Chartres Football 5:00 PM FC Lorient B Lorient B
  Saint-Pryvé FC Saint-Pryvé Saint-Hilaire FC 5:00 PM Vannes OC Vannes
  Schiltigheim SC Schiltigheim 3:00 PM ASM Belfort ASM Belfort
  US Lusitanos US Lusitanos Saint-Maur 4:00 PM RC Lens B RC Lens B
  AJ Auxerre B AJ Auxerre B 5:00 PM GFC Ajaccio G. Ajaccio
  Saint-Quentin Olympique Saint-Quentin 5:00 PM Entente SSG Entente SSG
  Stade Reims B Stade Reims B 5:00 PM AS Beauvais Oise Beauvais
  FC 93 Bobigny Football Club 93 Bobigny 5:00 PM FC Metz B FC Metz B
  Paris 13 Atl. Paris 13 Atletico 5:30 PM FCSR Haguenau FCSR Haguenau
  Olymp. Lyon B Olympique Lyon B 3:00 PM Andrézieux-Bouthéon FC Andrézieux
  AS Saint-Priest AS Saint-Priest 4:00 PM Louhans-Cuiseaux FC Louh.-Cuiseaux
  Jura Sud Jura Sud Foot 5:00 PM FC Martigues FC Martigues
  Fréjus-St-Raph. Fréjus-Saint-Raphaël FC 5:00 PM Racing Club de Grasse RC Grasse
  Marignane G. FC Marignane Gignac FC 5:00 PM GFA Rumilly Vallières GFA Rumilly Val
  Grand Ouest Ass Grand Ouest Association Lyonnaise FC 5:00 PM Sporting Club de Toulon SC Toulon
  Marseille B Olympique de Marseille B 5:00 PM Aubagne FC Aubagne
  FC Hyères FC Hyères 5:00 PM AS Monaco B Monaco B
  FC Nantes B FC Nantes B 3:00 PM FC Chamalières Chamalières
  SCO Angers B SCO Angers B 5:00 PM Bourges 18 Bourges 18
  Bourges Foot Bourges Foot 5:00 PM Le Puy Foot 43 Auvergne Le Puy Foot
  US Colomiers US Colomiers 5:00 PM AS Béziers AS Béziers
  Moulins-Yzeure Moulins-Yzeure Foot 03 5:30 PM Trélissac FC Trélissac FC
  Stade Montois Stade Montois 6:00 PM Les Herbiers VF Les Herbiers VF
Matchday 8 SM Caen SM Caen 2:00 PM EA Guingamp Guingamp
  AJ Auxerre AJ Auxerre 6:00 PM FC Chambly FC Chambly
  Grenoble Grenoble Foot 38 6:00 PM AS Nancy-Lorraine AS Nancy
  LB Châteauroux LB Châteauroux 6:00 PM Paris FC Paris FC
  Pau FC Pau FC 6:00 PM Chamois Niortais FC Chamois Niort
  Clermont Foot Clermont Foot 63 6:00 PM AC Ajaccio AC Ajaccio
  Toulouse FC Toulouse 6:00 PM Rodez AF Rodez AF
  USL Dunkerque USL Dunkerque 6:00 PM AC Le Havre AC Le Havre
  Troyes ES Troyes AC 6:00 PM Valenciennes FC Valenciennes FC
Matchday 17 SKA Khabarovsk SKA Khabarovsk 6:00 AM Chertanovo Moscow Chertanovo
  Krasnodar 2 FK Krasnodar 2 11:00 AM Dinamo Bryansk Dinamo Bryansk
  Orenburg FK Orenburg 1:00 PM Enisey Krasnoyarsk Enisey
  Shinnik Shinnik Yaroslavl 1:00 PM Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik
  Volgar Volgar Astrakhan 2:00 PM Spartak 2 Moscow Spartak 2
  Akron Togliatti Akron Togliatti 2:00 PM Neftekhimik Nizhnekamsk Neftekhimik
  Veles Moskow Veles Moskow 3:00 PM Tom Tomsk Tom Tomsk
  Chaika Pes. Chaika Peschanokopskoe 3:00 PM FK Nizhny Novgorod Nizhny Novgorod
  Fakel Voronezh Fakel Voronezh 3:00 PM Krylya Sovetov Samara KS Samara
  Torpedo Moscow Torpedo Moscow 3:00 PM Alania Vladikavkaz Alania Vl.
  Baltika Baltika Kaliningrad 5:00 PM Irtysh Omsk Irtysh Omsk
Matchday 9 Petrolul Petrolul Ploiesti 9:00 AM FC U Craiova 1948 FC U Craiova
  Unirea Slobozia AFC Unirea 04 Slobozia 9:00 AM Dunarea Calarasi D. Calarasi
  Concordia Concordia Chiajna 9:00 AM FC Farul Constanta 1920 Farul 1920
  Aerostar Aerostar Bacau 9:00 AM ACS Fotbal Comuna Recea Comuna Recea
  Metaloglobus FC Metaloglobus Bucharest 9:00 AM AFK Csikszereda Miercurea Ciuc Csikszereda
  Mioveni CS Mioveni 9:00 AM FC Universitatea Cluj U Cluj
  ASU Poli ASU Politehnica Timisoara 9:00 AM CSM Slatina CSM Slatina
  Pandurii Pandurii Targu Jiu 9:00 AM Ripensia Timisoara Ripensia
  Gloria Buzau SCM Gloria Buzau 9:00 AM ACS Viitorul Tg. Jiu Viitorul Tg.Jiu
  AFC Turris AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele 9:00 AM CSM Resita CSM Resita
Matchday 12 Sakhalin Sakhalin Yuzhno-Sakhalinsk 7:00 AM Krasniy-SGAFKST Smolensk Krasniy-SGAFKST
  Khimik-Arsenal Khimik-Arsenal Tula 12:00 PM Kvant Obninsk Kvant Obninsk
  Znamya Noginsk Znamya Noginsk 12:00 PM FK Kaluga FK Kaluga
  Salyut Belgorod Salyut Belgorod 1:00 PM Avangard Kursk Avangard Kursk
  M. Lipetsk Metallurg Lipetsk 2:00 PM Metallurg Vidnoe Metallurg Vidn.
  FK Ryazan FK Ryazan 2:00 PM FK Khimki 2 Khimki 2
  Saturn Saturn Ramenskoe 3:00 PM Fakel-M Voronezh Fakel-M
Matchday 5 Nacional CD Nacional 3:30 PM FC Paços de Ferreira Paços Ferreira
  Santa Clara CD Santa Clara 6:00 PM Sporting CP Sporting CP
  FC Porto FC Porto 8:30 PM Gil Vicente FC Gil Vicente
Matchday 7 Vizela FC Vizela 11:00 AM Académica Coimbra Coimbra
  FC Porto B FC Porto B 3:00 PM GD Chaves Chaves
  Vilafranquense UD Vilafranquense 3:00 PM Casa Pia AC Casa Pia
  Cova Piedade CD Cova Piedade 3:00 PM Leixões SC Leixões
  Benfica B SL Benfica B 5:00 PM Académico Viseu FC Académico Viseu
Matchday 6 Rio Ave U23 Rio Ave FC U23 - Académica de Coimbra OAF Sub-23 Académica S23
  Estoril U23 Estoril Praia U23 - SL Benfica U23 Benfica U23
  Vitória SC U23 Vitória de Guimarães SC U23 - SC Braga U23 Braga U23
  Cova Piedade 23 CD Cova da Piedade U23 - Belenenses SAD U23 Belenenses U23
  Leixões Sub-23 Leixões SC Sub-23 - Boavista Porto FC U23 Boavista U23
  Marítimo U23 CS Marítimo U23 - Portimonense SC U23 Portimonense 23
Matchday 2 Alloa Athletic Alloa Athletic FC 3:00 PM Dunfermline Athletic FC Dunfermline A.
  Dundee FC Dundee FC 3:00 PM Greenock Morton FC Morton
  Inverness Cal. Inverness Caledonian Thistle FC 3:00 PM Ayr United FC Ayr United
  Queen o. t. S. Queen of the South FC 3:00 PM Raith Rovers FC Raith Rovers
Matchday 7 Ümraniyespor Ümraniyespor 11:30 AM