Second League Division B Gruppe 1 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 12 teams
- Players: 308
- Foreigners: 4 Players 1.3%
- ø-Market value: €10k
- ø-Age: 22.6
Matchday 22 20/21
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(5.) SKA Ro | 4:2 | InterC (15.) | ||
Fri
Apr 2, 2021
- 2:00 PM
|
||||
230 · Igor Kaplenkov | ||||
Course of play | ||||
2' | 1:0 | |||
32' | 2:0 | |||
2:1 | 55' | |||
66' | 3:1 | |||
3:2 | 78' | |||
90' | 4:2 | |||
(13.) Biolog | 1:0 | Sparta (8.) | ||
Sat
Apr 3, 2021
- 11:00 AM
|
||||
400 · Yaroslav Khromey | ||||
Course of play | ||||
43' | 1:0 | |||
72' | ||||
(16.) Essent | 0:3 | Anzhi (6.) | ||
Sun
Apr 4, 2021
- 11:00 AM
|
||||
250 · Yunus Koshko | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 39' | |||
0:2 | 70' | |||
0:3 | 76' | |||
(12.) FK Kra | 0:1 | FKM (11.) | ||
Sun
Apr 4, 2021
- 12:00 PM
|
||||
Bogdan Golovko | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 36' | |||
(2.) Kuban | 2:1 | DinStv (7.) | ||
Sun
Apr 4, 2021
- 1:00 PM
|
||||
300 · Andrey Zubov | ||||
Course of play | ||||
22' | 1:0 | |||
61' | 2:0 | |||
2:1 | 71' | |||
(9.) Forte | 2:0 | Mashuk (10.) | ||
Sun
Apr 4, 2021
- 1:00 PM
|
||||
Pavel Shishkin | ||||
Course of play | ||||
26' | 1:0 | |||
90' | ||||
90+1' | 2:0 | |||
(4.) Legion | 2:1 | Kuban (1.) | ||
Sun
Apr 4, 2021
- 1:30 PM
|
||||
350 · Rafael Shafeev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 39' | |||
63' | 1:1 | |||
79' | 2:1 | |||
(14.) Druzhb | 3:2 | Tuapse (17.) | ||
Sun
Apr 4, 2021
- 2:00 PM
|
||||
600 · Lasha Verulidze | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 22' | |||
29' | 1:1 | |||
1:2 | 30' | |||
50' | 2:2 | |||
90+2' | 3:2 | |||
Table Second League Division B Gruppe 1 (-2023) 20/21
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Kuban Holding | 21 | 27 | 51 | |
2 | Kuban | 21 | 35 | 49 | |
3 | Chernomorets N. | 20 | 18 | 43 | |
4 | Legion-Dinamo | 21 | 27 | 42 | |
5 | SKA Rostov | 21 | 24 | 40 | |
6 | Anzhi | 21 | 10 | 34 | |
7 | Forte Taganrog | 21 | 16 | 30 | |
8 | Din. Stavropol | 21 | 3 | 30 | |
9 | Spartak Nalchik | 21 | 6 | 30 | |
10 | Makhachkala | 21 | 0 | 27 | |
11 | Mashuk | 20 | -4 | 25 | |
12 | Krasnodar 3 | 21 | -15 | 21 | |
13 | Biolog | 20 | -6 | 21 | |
14 | Druzhba Maikop | 21 | -29 | 19 | |
15 | I. Cherkessk | 21 | -38 | 13 | |
16 | FK Essentuki | 20 | -31 | 12 | |
17 | FC Tuapse | 20 | -43 | 7 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...