Sheff Utd | 1:0 | Crystal Palace |
|
||||||||
Chelsea | 1:1 | Leicester |
|
||||||||
Saint-Étienne | 1:1 | Stade Brestois | |||||||||
Stade Reims | 0:0 | R. Strasbourg | |||||||||
Stade Rennais | 2:1 | Paris SG |
|
||||||||
E. Frankfurt | 1:0 | TSG Hoffenheim |
|
||||||||
Union Berlin | 0:4 | RB Leipzig |
|
||||||||
Alavés | 1:0 | Levante | |||||||||
Espanyol | 0:2 | Sevilla FC |
|
||||||||
Real Betis | 1:2 | Real Valladolid | |||||||||
Atlético Madrid | 1:0 | Getafe | |||||||||
Reading | 3:0 | Cardiff | |||||||||
Vasco da Gama | 1:4 | Flamengo |
|
||||||||
EC Bahia | 1:1 | Goiás |
|
||||||||
Athletico-PR | 1:0 | Atlético-MG |
|
||||||||
Grêmio | 1:1 | Palmeiras |
|
||||||||
Cruzeiro | 2:0 | Santos |
|
||||||||
São Paulo | 1:0 | Ceará SC |
|
||||||||
Fluminense | 0:1 | CSA | |||||||||
América-MG | 2:1 | Cuiabá-MT |
|
||||||||
CRB | 0:1 | EC Vitória | |||||||||
Holstein Kiel | 2:1 | Karlsruher SC |
|
||||||||
Dynamo Dresden | 2:1 | Heidenheim |
|
||||||||
Greuther Fürth | 1:0 | J. Regensburg |
|
||||||||
1.FC K'lautern | 0:3 | E. Braunschweig |
|
||||||||
Carl Zeiss Jena | 1:2 | W. Mannheim |
|
||||||||
Rubin Kazan | 1:0 | Arsenal Tula | |||||||||
Ufa | 2:0 | Rostov | |||||||||
Dynamo Moscow | 1:2 | Loko Moscow | |||||||||
SCR Altach | 3:3 | TSV Hartberg |
|
||||||||
Sturm Graz | 0:1 | Rapid Vienna |
|
||||||||
Austria Vienna | 1:1 | Admira Wacker | |||||||||
Ufa II | 1:4 | Rostov II | |||||||||
FCSB | 1:2 | ACSM Poli Iasi | |||||||||
FC Botosani | 1:1 | CS U Craiova | |||||||||
Twente FC | 3:3 | RKC Waalwijk | |||||||||
Fortuna Sittard | 2:3 | Willem II | |||||||||
Feyenoord | 1:1 | FC Utrecht | |||||||||
AZ Alkmaar | 0:0 | FC Groningen | |||||||||
Heracles Almelo | 0:2 | PSV Eindhoven |
|
||||||||
Konyaspor | 0:0 | Ankaragücü |
|
||||||||
Göztepe | 0:1 | Antalyaspor |
|
||||||||
Kasimpasa | 1:1 | Trabzonspor |
|
||||||||
Y. Malatyaspor | 3:0 | Basaksehir |
|
||||||||
Olimpik Donetsk | 1:3 | Karpaty | |||||||||
Zorya Lugansk | 1:2 | FK Oleksandriya | |||||||||
PFK Lviv | 0:2 | Shakhtar D. | |||||||||
Standard Liège | 4:1 | Mouscron | |||||||||
Royal Antwerp | 2:0 | Sint-Truiden | |||||||||
KAA Gent | 2:0 | KV Oostende | |||||||||
Union SG | 3:1 | KSC Lokeren | |||||||||
Sparta Prague | 2:0 | Banik Ostrava | |||||||||
Jablonec | 2:1 | Mlada Boleslav | |||||||||
Karvina | 0:1 | Slovan Liberec | |||||||||
Teplice | 1:1 | Viktoria Plzen | |||||||||
Bröndby IF | 2:1 | Aalborg BK | |||||||||
Silkeborg IF | 3:3 | Sönderjyske | |||||||||
Esbjerg fB | 1:0 | Lyngby BK | |||||||||
FC Midtjylland | 1:1 | Hobro IK | |||||||||
Vozdovac U19 | 1:0 | Graficar U19 | |||||||||
Trayal U19 | 1:2 | Napredak U19 | |||||||||
Spartak U19 | 1:0 | FK TSC U19 | |||||||||
OFK Beograd U19 | 0:3 | Čukarički U19 | |||||||||
Internacional | 5:1 | Radn. Nis U19 | |||||||||
Partizan U19 | 3:2 | Rad U19 | |||||||||
Teleoptik U17 | 3:3 | Red Star U17 | |||||||||
Vojvodina U17 | 1:1 | Real Nis U17 | |||||||||
Radn. Nis U17 | 1:0 | Brodarac U17 | |||||||||
Spartak U17 | 1:4 | Partizan U17 | |||||||||
Partizan | 3:0 | Rad | |||||||||
Vojvodina | 2:2 | FK TSC | |||||||||
Macva | 0:1 | Napredak | |||||||||
Hajduk Split | 3:0 | HNK Gorica | |||||||||
HNK Rijeka | 1:1 | NK Osijek | |||||||||
Kokkolan PV | 2:1 | HJK Helsinki | |||||||||
Kaarinan U19 | 1:1 | Reipas U19 | |||||||||
VJS U19 | 5:3 | TPS U19 | |||||||||
Warkaus JK | 2:3 | PAVE Iisalmi | |||||||||
PEPO | 4:0 | FC Viikingit | |||||||||
VPS II | 0:5 | Jakobstads BK | |||||||||
Pallo-Kerho 37 | 3:5 | RoPS II | |||||||||
FC Honka II | 1:2 | Ilves II | |||||||||
EsPa | 1:1 | HPS | |||||||||
Piast Gliwice | 1:0 | Wisla Plock | |||||||||
Legia Warszawa | 1:0 | Zaglebie Lubin | |||||||||
Raków | 2:1 | Lechia Gdansk | |||||||||
CSKA-Sofia | 3:2 | Arda Kardzhali | |||||||||
Cherno More | 1:2 | Ludogorets | |||||||||
Neftochimic | 3:0 | Strumska Slava | |||||||||
NK Bravo | 0:0 | NK Domzale | |||||||||
NS Mura | 2:0 | Rudar Velenje | |||||||||
NK Aluminij | 1:0 | NK Olimpija | |||||||||
CS Fola Esch | 3:1 | E. Ettelbrück | |||||||||
FC Rodange 91 | 1:3 | Muhlenbach | |||||||||
Vict. Rosport | 1:2 | Titus Petange | |||||||||
RFCU Luxembourg | 1:1 | Pr. Niederkorn | |||||||||
US Mondorf | 0:0 | FC UNA Strassen | |||||||||
Differdange 03 | 3:1 | US Hostert | |||||||||
Dunajska Streda | 1:1 | Michalovce | |||||||||
SG Bad Soden | 8:0 | Türkgücü Kassel | |||||||||
Weidenhausen | 2:2 | SG Johannesberg | |||||||||
Hünfelder SV | 8:1 | SG Hombressen | |||||||||
SG Ehrenberg | 2:3 | FC Körle | |||||||||
SSV Sand | 5:0 | Eichenzell | |||||||||
SKG Rodgau | 2:2 | Neu-Isenburg | |||||||||
Unter-Flockenb. | 0:2 | G. Ober-Roden | |||||||||
Unterabsteinach | 2:2 | 1.FC Erlensee | |||||||||
SV Bosnien Ffm | 0:2 | SG Bornheim/GW | |||||||||
SpVgg Pfreimd | 2:5 | ASV Neumarkt | |||||||||
Bad Kötzting | 2:2 | TSV Bad Abbach | |||||||||
SV Grafenwöhr | 4:1 | Tegernheim | |||||||||
Burglengenfeld | 2:0 | TSV Bogen | |||||||||
SpVgg Weiden | 1:0 | TSV Seebach | |||||||||
Drocht./A. II | 2:1 | VfL Westercelle | |||||||||
SV Emmendorf | 0:3 | Ahlerstedt/Ott. | |||||||||
TuS Harsefeld | 0:0 | Teutonia Uelzen | |||||||||
VSV Hedendorf | 0:3 | Güldenst. Stade | |||||||||
VfR Neumünster | 5:0 | SG Neustrand | |||||||||
SV Eichede II | 2:4 | SVT Neumünster | |||||||||
Breitenfelde | 2:4 | SVE Comet Kiel | |||||||||
Collegia Jübek | 3:3 | TSV Kronshagen | |||||||||
Collegia Jübek | 4:2 | SpVg Eidertal | |||||||||
TSV Lägerdorf | 3:0 | Friedrichsberg | |||||||||
TSV Lägerdorf | 2:2 | TSV Altenholz | |||||||||
FC Fahner Höhe | 4:2 | Frankenhausen | |||||||||
Teistungen | 1:0 | G. Westvororte | |||||||||
Bad Langensalza | 2:3 | E. Eisenberg | |||||||||
Kühlungsborn | 3:1 | Warnemünde | |||||||||
FCE Wernigerode | 3:0 | Bitterfeld-W. | |||||||||
Offenburger FV | 4:2 | SV Bühlertal | |||||||||
DJK Donauesch. | 1:1 | SC Pfullendorf | |||||||||
FC Waldkirch | 2:2 | FC Radolfzell | |||||||||
FC Huchting | 2:1 | SV Türkspor | |||||||||
SV Grohn | 1:0 | TuRa Bremen | |||||||||
Komet Arsten | 1:1 | OT Bremen | |||||||||
KSV Vatan Sport | 3:3 | VfL 07 Bremen | |||||||||
VfR Voxtrup | 4:0 | BV Essen | |||||||||
TV Dinklage | 1:3 | SV Bevern | |||||||||
Falke Steinfeld | 3:1 | BW Papenburg | |||||||||
Germania Leer | 0:0 | SC Melle 03 | |||||||||
Holthausen/B. | 2:5 | FC Schüttorf 09 | |||||||||
ASV Vach | 0:0 | FSV Erlangen-B. | |||||||||
TSV Buch | 1:0 | Jahn Forchheim | |||||||||
SV Euerbach-K. | 1:2 | Schwebenried | |||||||||
SV Vatan Spor | 6:1 | VfL Frohnlach | |||||||||
Neustadt/Spree | 2:2 | Budissa Bautzen | |||||||||
SG Rabenstein | 0:1 | FC 1910 Lößnitz | |||||||||
Waldgirmes II | 1:3 | RSV Weyer | |||||||||
Spvgg. Eltville | 3:2 | FC Gießen II | |||||||||
SV Zeilsheim | 1:1 | FC Waldbrunn | |||||||||
TuBa Pohlheim | 3:0 | FV Biebrich 02 | |||||||||
Bor. Emsdetten | 3:0 | GW Nottuln | |||||||||
1.FC Gievenbeck | 1:1 | Delbrücker SC | |||||||||
SC Roland | 5:1 | SV Spexard | |||||||||
Rödinghausen II | 1:1 | SpVgg Vreden | |||||||||
TuS Hiltrup | 2:1 | VfB Fichte | |||||||||
SC Herford | 2:2 | TuS Tengern | |||||||||
Krähenwinkel | 2:4 | OSV Hannover | |||||||||
TSV Godshorn | 4:0 | VfL Bückeburg | |||||||||
STK Eilvese | 0:3 | SV Bavenstedt | |||||||||
SC Hemmingen/W. | 1:1 | FC Eldagsen | |||||||||
TuS Herrensohr | 0:2 | Halberg Brebach | |||||||||
B. Neunkirchen | 3:0 | VfL Primstal | |||||||||
FC Homburg II | 1:2 | 1.FC Reimsbach | |||||||||
Idar-Oberstein | 2:0 | FC Speyer 09 | |||||||||
ASV Fußgönheim | 2:2 | SV Rülzheim | |||||||||
TB Jahn Zeiskam | 0:2 | FK Pirmasens II | |||||||||
SG Mendig | 7:1 | SG Alfbachtal | |||||||||
Ahrweiler BC | 6:3 | VfB Wissen | |||||||||
SG 99 Andernach | 1:4 | TuS Kirchberg | |||||||||
SV Erlbach | 0:6 | SE Freising | |||||||||
Durlach-Aue | 0:0 | TSG Weinheim | |||||||||
F. Heddesheim | 1:1 | 1.FC Bruchsal | |||||||||
VfB Gartenstadt | 1:3 | FCA Walldorf II | |||||||||
W. Mannheim U21 | 1:2 | SpVgg Neckarelz | |||||||||
YEG Hassel | 1:6 | Westf. Wickede | |||||||||
TuS 05 Sinsen | 3:2 | Lüner SV | |||||||||
C. Wiemelhausen | 4:1 | FSV Gerlingen | |||||||||
Brünninghausen | 1:3 | Erkenschwick | |||||||||
SV Sodingen | 1:2 | BSV Schüren | |||||||||
FC Iserlohn | 0:2 | DJK TuS Hordel | |||||||||
CA Alvarado | 1:2 | Agropecuario | |||||||||
Guillermo Brown | 0:2 | Barracas C. | |||||||||
Gimnasia (M) | 0:0 | Def. Belgrano | |||||||||
Tigre | 1:2 | Quilmes | |||||||||
Dep. Riestra | 2:1 | Gimnasia (J) | |||||||||
Racing Club | 1:6 | River Plate |
|
||||||||
Patronato | 2:1 | Huracán | |||||||||
Defensa | 0:3 | Arsenal Sarandí | |||||||||
Lanús | 3:1 | Vélez Sarsfield |
|
||||||||
Alianza Atl. | 2:0 | Los Chankas | |||||||||
Los Caimanes | 0:3 | Dep. Coopsol | |||||||||
Unión Huaral | 1:1 | Santos FC | |||||||||
Sport Loreto | 3:6 | Atlético Grau | |||||||||
San Luis | 1:1 | Tigres UANL |
|
||||||||
León | 4:3 | Chivas |
|
||||||||
América | 1:0 | Morelia | |||||||||
Monterrey | 2:0 | Toluca | |||||||||
UNAM Pumas | 2:0 | Tiburones Rojos | |||||||||
Sonsonate | 3:2 | Limeño | |||||||||
ADI Metapán | 1:2 | Once Deportivo | |||||||||
Alianza FC | 1:0 | Santa Tecla | |||||||||
Independiente | 0:1 | Chalatenango | |||||||||
CD América | 1:1 | Rionegro Águila | |||||||||
Cúcuta Dep. | 1:1 | Jaguares FC | |||||||||
Deportes Tolima | 0:0 | Once Caldas | |||||||||
Alianza FC | 1:0 | A. Bucaramanga | |||||||||
Royal Pari | 0:2 | Nacional Potosí | |||||||||
Sport Boys | 2:0 | Guabirá | |||||||||
Real Potosí | 5:1 | Club Blooming | |||||||||
Bolívar | 1:4 | Club San José | |||||||||
Wilstermann | 5:1 | Aurora | |||||||||
Atlético FC | 2:1 | CBJ Cali | |||||||||
Matsumoto Yama. | 1:1 | Nagoya Grampus | |||||||||
Gamba Osaka | 1:1 | Júbilo Iwata | |||||||||
Omiya Ardija | 2:1 | JEF Utd. Chiba | |||||||||
Tokyo Verdy | 0:0 | Monte. Yamagata | |||||||||
Iwate Grulla M. | 2:0 | Fukushima Utd. | |||||||||
Blanc. Hirosaki | 1:1 | Iwaki FC | |||||||||
Morioka Zebra | 4:0 | Akita Cambiare | |||||||||
Cob. Onagawa | 3:0 | Ni.St. Kamaishi | |||||||||
Ganju Iwate | 1:5 | Saruta FC | |||||||||
Iwaki Furuk. | 2:3 | Mikawa SC | |||||||||
Ricoh Tohoku | 2:0 | Oyama SC | |||||||||
Senbonzakura FC | 1:0 | Shichigahama SC | |||||||||
Hitachi BuilSys | 0:0 | RKU FC | |||||||||
Vonds Ichihara | 3:0 | Yokohama Takeru | |||||||||
Briobe. Urayasu | 1:0 | Toin Univ. FC | |||||||||
Tokyo United | 2:0 | Tokyo 23 | |||||||||
Hokuriku FC | 0:3 | Artista Asama | |||||||||
Ueda Gentian | 0:5 | JSC FC | |||||||||
Toyama Shinjo | 0:5 | Fukui Utd. | |||||||||
Niigata UoM FC | 0:1 | Sakai Phoenix | |||||||||
FC Matsucelona | 3:2 | Ante. Shiojiri | |||||||||
Ono FC | 1:2 | '09 Keidai FC | |||||||||
Niigata UH&W FC | 6:0 | Nagaoka Bil. | |||||||||
Hokuriku Fut. | 2:7 | CUPS Seiro | |||||||||
ÍBV | 1:1 | KA Akureyri | |||||||||
Grindavík | 1:1 | HK Kópavogs | |||||||||
Hafnarfjördur | 2:1 | Fylkir | |||||||||
Stjarnan | 3:1 | ÍA Akranes | |||||||||
Zacatepec | 2:0 | Min. Zacatecas | |||||||||
Cafetaleros | 3:0 | Atlante | |||||||||
Celaya | 0:1 | Cimarrones | |||||||||
Ñublense | 1:2 | La Serena | |||||||||
Rangers Talca | 2:0 | Melipilla | |||||||||
Valdivia | 0:0 | Deportes Temuco | |||||||||
Estudiantes | 0:2 | Aragua FC | |||||||||
Caracas FC | 4:1 | Puerto Cabello | |||||||||
Atl. Venezuela | 1:4 | Llaneros EF | |||||||||
Monagas SC | 2:1 | Táchira | |||||||||
Sloboda T U19 | 2:0 | V. Mostar U19 | |||||||||
FK Olimpik U19 | 1:4 | Banja Luka U19 | |||||||||
Prijedor U19 | 2:1 | Zvijezda 09 U19 | |||||||||
Travnik U19 | 0:2 | FK MDK U19 | |||||||||
Zeljeznicar U19 | 5:1 | FK Krupa U19 | |||||||||
Zr. Mostar U19 | 3:0 | S. Brijeg U19 | |||||||||
Bijeljina U17 | 1:5 | Sarajevo U17 | |||||||||
Celik U17 | 4:2 | Zvijezda 09 U17 | |||||||||
FK Tuzla City | 0:0 | Zrinjski Mostar | |||||||||
Gorodeya | 3:1 | Dinamo Minsk | |||||||||
Torpedo Minsk | 0:3 | Vitebsk | |||||||||
Stumbras | 0:3 | Zalgiris | |||||||||
Atlantas | 0:2 | Panevezys | |||||||||
TOSK Tesanj | 1:0 | HNK Capljina | |||||||||
GOSK Gabela | 3:1 | Slaven Zivinice | |||||||||
ES Sahel | 4:5 on pens | CS Sfaxien | |||||||||
Tskhinvali | 0:1 | Shukura | |||||||||
Zugdidi | 1:2 | Merani Tbilisi | |||||||||
S.Bluewings U18 | 2:1 | Suwon FC U18 | |||||||||
Gwangju FC U18 | 2:1 | Pohang St. U18 | |||||||||
Incheon Utd. | 0:0 | Jeju United | |||||||||
Gimcheon Sangmu | 2:1 | Pohang Steelers | |||||||||
Bidvest Wits FC | 0:3 | SuperSport Utd. | |||||||||
FC Koper | 2:1 | NK Nafta 1903 | |||||||||
FK Partizani | 4:2 AET | FK Kukësi | |||||||||
Greenville | 0:0 | Forward Madison | |||||||||
Richmond | 2:2 | Toronto FC II | |||||||||
Red Wolves | 0:2 | North Texas SC | |||||||||
Tormenta FC | 1:1 | FC Tucson | |||||||||
Seoul E-Land | 2:0 | FC Anyang | |||||||||
The New Saints | 1:0 | Caernarfon | |||||||||
A. Lustenau | 0:2 | Grazer AK 1902 | |||||||||
Colville Park | 0:4 | Whitehill | |||||||||
East Fife | 0:3 | Rangers | |||||||||
Dundee FC | 1:2 AET | Aberdeen FC | |||||||||
Steinsel | 0:1 | Jeunesse Canach | |||||||||
Mondercange | 1:0 | FC Mamer 32 | |||||||||
Medernach | 0:3 | FC Wiltz 71 | |||||||||
Junglinster | 0:2 | US Esch | |||||||||
CD Santaní | 1:1 | Sol de América | |||||||||
CD Capiatá | 1:2 | Guaraní | |||||||||
Progreso | 3:1 | Defensor SC | |||||||||
Wanderers | 4:3 | Rampla Jrs | |||||||||
Liverpool FC | 3:1 | Racing Club | |||||||||
Peñarol | 0:0 | Juventud | |||||||||
Kalju FC | 2:2 | JK Viljandi | |||||||||
AD Cantolao | 0:2 | Sport Huancayo | |||||||||
César Vallejo | 3:1 | Alianza Lima | |||||||||
Dep. Municipal | 1:1 | Dep. Binacional | |||||||||
Sport. Cristal | 4:2 | Sport Boys | |||||||||
Lao Police Club | 5:0 | Evo United | |||||||||
Shan United | 2:0 | Magwe FC | |||||||||
Hantharwady Utd | 1:3 | Ayeyawady Utd. | |||||||||
GFA FC | 0:0 | Rakhine United | |||||||||
Muangthong Utd. | 2:2 | PTT Rayong | |||||||||
Suphanburi FC | 1:3 | Port FC | |||||||||
Chonburi FC | 2:1 | Swat Cat | |||||||||
Chiangmai FC | 1:3 | Trat FC | |||||||||
Rayong FC | 1:1 | Sisaket FC | |||||||||
Thai Honda FC | 2:0 | Chiangmai Utd. | |||||||||
Customs Utd. | 0:3 | Ayutthaya Utd. | |||||||||
Kasetsart FC | 1:1 | Police Tero FC | |||||||||
Tampines Rovers | 2:0 | Albirex N. (S) | |||||||||
Balestier Khals | 3:4 | Geylang | |||||||||
Young Lions | 2:4 | Hougang Utd. | |||||||||
Notts County | 1:1 | Wrexham | |||||||||
U. Concepción | 1:1 | Huachipato | |||||||||
La Calera | 0:0 | U. de Chile | |||||||||
Antofagasta | 2:0 | Cobresal | |||||||||
Audax Italiano | 2:3 | Palestino | |||||||||
Dep. La Coruña | 3:2 | Real Oviedo | |||||||||
CD Numancia | 0:1 | Alcorcón | |||||||||
Girona | 1:1 | Sporting Gijón | |||||||||
Cádiz CF | 3:1 | Ponferradina | |||||||||
UD Las Palmas | 0:1 | SD Huesca | |||||||||
Trégunc | 1:0 | FC Guichen | |||||||||
Plouzané AC | 1:0 | Ergué-Gabéric | |||||||||
OFC Les Mureaux | 2:0 | US Ivry | |||||||||
FC Chambly B | 0:0 | Barœul | |||||||||
FC Metz B | 0:0 | Amnéville | |||||||||
C'Chartres B | 0:0 | Montlouis | |||||||||
Herbiers B | 1:2 | FC Le Mans B | |||||||||
Concordia | 2:1 | U. Constanta | |||||||||
D. Calarasi | 1:3 | Petrolul | |||||||||
Estoril Praia | 1:2 | Farense | |||||||||
FC Porto B | 1:1 | Varzim | |||||||||
Leixões | 1:1 | Nacional | |||||||||
Cova Piedade | 2:1 | Feirense | |||||||||
Vilafranquense | 4:0 | Benfica B | |||||||||
Paços Ferreira | 0:1 | Santa Clara | |||||||||
Desportivo Aves | 3:1 | Marítimo | |||||||||
Vit. Guimarães | 1:1 | Boavista | |||||||||
Sporting CP | 2:1 | SC Braga |
|
||||||||
Hatayspor | 1:0 | Altinordu | |||||||||
Erzurumspor FK | 2:2 | Istanbulspor | |||||||||
Altay SK | 1:3 | Ümraniyespor | |||||||||
Akhisarspor | 1:0 | Adanaspor | |||||||||
Blansko | 1:0 | Zlin B | |||||||||
Slovacko B | 3:1 | Rosice | |||||||||
Unicov | 1:1 | Velke Mezirici | |||||||||
Varnsdorf | 2:1 | Jihlava | |||||||||
FC Roskilde | 2:0 | Vendsyssel FF | |||||||||
Naestved BK | 1:1 | Hvidovre | |||||||||
HamKam | 4:4 | KFUM | |||||||||
Start | 2:0 | Tromsdalen | |||||||||
Nest-Sotra FK | 3:0 | Kongsvinger | |||||||||
Raufoss | 4:2 | Ullensaker/Kisa | |||||||||
Strømmen | 1:1 | Notodden | |||||||||
Sandnes Ulf | 2:3 | Jerv | |||||||||
Stabæk | 2:0 | Kristiansund | |||||||||
Mjøndalen | 2:1 | Brann | |||||||||
Tromsø | 1:1 | Lillestrøm | |||||||||
Ranheim | 2:3 | Molde FK | |||||||||
Vålerenga | 1:2 | Haugesund | |||||||||
Viking | 4:0 | Strømsgodset | |||||||||
Fram | 2:0 | Alta | |||||||||
Mjølner | 1:1 | Elverum | |||||||||
Kjelsås | 4:0 | FK Senja | |||||||||
Oppsal Fotball | 1:0 | Odd II | |||||||||
XJ T. Leopard | 2:3 | IM Zhongyou | |||||||||
MZ Hakka | 1:2 | ZJ FC | |||||||||
SC Longfor | 3:2 | Liaoning FC | |||||||||
Byåsen TF | 0:2 | Sola FK | |||||||||
Nardo FK | 2:0 | Arendal | |||||||||
Hødd | 2:3 | Stjørdals-Blink | |||||||||
Bryne | 1:2 | Fredrikstad | |||||||||
Kvik Halden | 1:1 | Moss | |||||||||
Din. Zagreb II | 1:1 | NK Osijek II | |||||||||
Bijelo Brdo | 0:2 | NK Rudes | |||||||||
Croat. Zmijavci | 2:0 | NK Dubrava ZG | |||||||||
Pelikan Lowicz | 2:4 | Znicz Biala P. | |||||||||
Bron Radom | 2:1 | Lechia Tomaszow | |||||||||
RKS Radomsko | 5:0 | KS Wasilków | |||||||||
Swit N.D.M. | 0:0 | Ruch W.M. | |||||||||
M. Legnica II | 0:2 | Sl. Wroclaw II | |||||||||
Zielona Gora | 3:1 | Sleza Wroclaw | |||||||||
Örebro SK | 1:2 | Häcken | |||||||||
AIK | 1:2 | Kalmar FF | |||||||||
Sirius | 0:2 | Norrköping | |||||||||
Malmö FF | 5:0 | Falkenbergs FF | |||||||||
Dalkurd | 3:0 | GAIS | |||||||||
Brommapojkarna | 1:1 | Östers IF | |||||||||
Zhetysu | 5:0 | Aktobe | |||||||||
Shakhter K. | 3:0 | Kaysar | |||||||||
Zeta Golubovac | 0:1 | FK Iskra | |||||||||
Rudar Pljevlja | 0:4 | Sutjeska Niksic | |||||||||
FK Podgorica | 0:0 | OFK Titograd | |||||||||
Kom Podgorica | 1:1 | OFK Grbalj | |||||||||
OFK Petrovac | 0:3 | B. Podgorica | |||||||||
FK Bokelj | 0:1 | FK Jezero | |||||||||
Jedinstvo | 1:0 | Arsenal Tivat | |||||||||
FK Ibar | 2:2 | Mornar Bar | |||||||||
Otrant-Olympic | 2:2 | FK Decic Tuzi | |||||||||
FK Lovcen | 1:2 | FK Drezga | |||||||||
Bunyodkor | 1:0 | Metallurg Bk. | |||||||||
FK Andijon | 0:1 | Navbahor | |||||||||
Qizilqum | 2:1 | Dinamo | |||||||||
Sunderland U21 | 1:2 | Norwich U21 | |||||||||
Wolves U21 | 0:0 | Everton U21 | |||||||||
Gornik Leczna | 1:3 | Elana Torun | |||||||||
Valour FC | 1:3 | Forge FC | |||||||||
Hoffenheim II | 1:2 | K. Offenbach | |||||||||
SV Elversberg | 4:1 | Bahlinger SC | |||||||||
Hertha BSC II | 6:0 | Optik Rathenow | |||||||||
U. Fürstenwalde | 1:2 | W. Nordhausen | |||||||||
Bischofswerda | 0:0 | Chemie Leipzig | |||||||||
E. Norderstedt | 2:3 | Holst. Kiel II | |||||||||
VfB Oldenburg | 1:2 | SC Weiche 08 | |||||||||
Drochtersen/A. | 4:2 | LSK Hansa | |||||||||
FC Augsburg II | 0:0 | VfB Eichstätt | |||||||||
TSV Buchbach | 2:1 | TSV Aubstadt | |||||||||
Lauterach | 1:1 | SW Bregenz | |||||||||
Rankweil | 2:2 | A. Lustenau II | |||||||||
Reichenau | 2:2 | Hall | |||||||||
FC Wacker II | 4:5 | Schwaz | |||||||||
Telfs | 5:3 | Zirl | |||||||||
SAK 1914 | 3:1 | Grödig | |||||||||
Holbaek B&I | 3:2 | B.93 | |||||||||
Ringköbing IF | 1:3 | Thisted FC | |||||||||
FC Langenthal | 1:0 | Luzern U21 | |||||||||
GC Zürich U21 | 4:2 | FC Schötz | |||||||||
St. Gallen U21 | 5:0 | FC Balzers | |||||||||
Comunicaciones | 3:0 | Malacateco | |||||||||
Cobán Imperial | 3:0 | Guastatoya | |||||||||
Sanarate FC | 0:0 | Antigua GFC | |||||||||
Santa Lucía C. | 2:0 | Naranjeros | |||||||||
Deportivo Mixco | 1:2 | Xelajú | |||||||||
Plaza Amador | 0:1 | Tauro FC | |||||||||
Santos FC | 1:1 | Grecia | |||||||||
Herediano | 2:0 | Guadalupe FC | |||||||||
Saprissa | 2:2 | Cartaginés | |||||||||
ADR Jicaral | 1:0 | Pérez Zeledón | |||||||||
Lobos UPNFM | 0:1 | Marathón | |||||||||
Real España | 5:1 | Real de Minas | |||||||||
CDS Vida | 2:1 | Real Sociedad | |||||||||
Schwaben Augsb. | 1:3 | Schwabmünchen | |||||||||
USC Paloma | 2:7 | Concordia | |||||||||
TSV Sasel | 5:0 | SV Rugenbergen | |||||||||
KSV Baunatal | 1:1 | Türk. Friedbg. | |||||||||
SV Steinbach | 0:0 | SG Barockstadt | |||||||||
SV Gonsenheim | 4:1 | Mechtersheim | |||||||||
Stuttgart II | 7:3 | TSV Ilshofen | |||||||||
TSG Neustrelitz | 2:1 | Brandenburg. SC | |||||||||
Victoria Seelow | 1:2 | H. Rostock II | |||||||||
CFC Hertha 06 | 1:5 | SC Staaken | |||||||||
Lok Stendal | 2:0 | Torgelower FC | |||||||||
H. Zehlendorf | 0:1 | Tasmania Berlin | |||||||||
Inter Leipzig | 1:2 | FC Grimma | |||||||||
Askan. Bernburg | 0:7 | FSV Luckenwalde | |||||||||
Hohenstein-E. | 1:3 | VfB Merseburg | |||||||||
ESC Geestemünde | 1:4 | Leher TS | |||||||||
SV Hemelingen | 3:0 | Union 60 Bremen | |||||||||
SC Borgfeld | 3:2 | FC Oberneuland | |||||||||
BSC Hastedt | 0:2 | Schwachhausen | |||||||||
SFL Bremerhaven | 4:0 | Habenhauser FV | |||||||||
SV Todesfelde | 2:0 | Türkspor Kiel | |||||||||
Eckernförder SV | 2:3 | SV Eichede | |||||||||
Oldenburger SV | 6:1 | SV Frisia 03 | |||||||||
PSV Neumünster | 0:5 | Phönix Lübeck | |||||||||
Kickers Emden | 1:2 | Spelle-Venhaus | |||||||||
Lupo-Martini | 4:0 | HSC/BW Tündern | |||||||||
MTVE Celle | 4:2 | VfL Oldenburg | |||||||||
TuS Bersenbrück | 3:0 | FT Braunschweig | |||||||||
FC Petrzalka | 1:3 | Ruzomberok B | |||||||||
Slavoj Trebisov | 0:0 | STK Samorin | |||||||||
Düsseldorf U19 | 3:2 | Wuppertal U19 | |||||||||
Oberhausen U19 | 2:2 | Vikt. Köln U19 | |||||||||
St. Pölten Jun. | 1:3 | SC Retz | |||||||||
Oberp./Schwarz. | 2:2 | Eltendorf | |||||||||
Siegendorf | 1:0 | Klingenbach | |||||||||
St. Valentin | 5:1 | SV Grieskirchen | |||||||||
Aachen U17 | 2:3 | 1.FC Köln U17 | |||||||||
Frankfurt U17 | 0:4 | FC Bayern U17 | |||||||||
Stuttgart U17 | 3:2 | Nürnberg U17 | |||||||||
SC Freiburg U17 | 1:1 | St. Kickers U17 | |||||||||
SV Wehen U17 | 1:3 | Darmstadt U17 | |||||||||
SVG Bleiburg | 3:0 | SK Maria Saal | |||||||||
ASKÖ Gmünd | 2:0 | FC Lendorf | |||||||||
Köttmannsdorf | 0:0 | VST Völkermarkt | |||||||||
KAC 1909 | 0:1 | St. Michael/Bl. | |||||||||
Ebbs | 3:0 | Kirchbichl | |||||||||
FC Hard | 0:3 | Feldkirch | |||||||||
Höchst | 5:1 | SC Göfis | |||||||||
Andelsbuch | 3:3 | SV Lochau | |||||||||
FC Egg | 2:0 | Fussach | |||||||||
Nenzing | 3:1 | FC Lustenau | |||||||||
Bramberg | 5:0 | Thalgau | |||||||||
FC Saint-Prex | 5:2 | FC Conthey | |||||||||
Servette U21 | 4:1 | Italien GE | |||||||||
Sarraz-Eclépens | 5:1 | FC Le Locle | |||||||||
FC Aegeri | 3:1 | FC Hergiswil | |||||||||
FC Lugano II | 0:3 | FC Wil II | |||||||||
Bella Vista | 1:2 | Albion FC | |||||||||
Tacuarembó | 0:2 | Sud América | |||||||||
Gwarek U19 | 0:2 | Wisla U19 | |||||||||
Slask U19 | 6:6 | Lechia U19 | |||||||||
CD América | 3:0 | Guayaquil City | |||||||||
Dep. Cuenca | 1:2 | SD Aucas | |||||||||
CD Olmedo | 0:2 | CD El Nacional | |||||||||
Fuerza Amarilla | 2:2 | Técnico U. | |||||||||
JFK Ventspils | 3:0 | RFS | |||||||||
Riga | 1:0 | Liepaja | |||||||||
Ming Chuan Univ | 2:2 | Tainan City | |||||||||
Leopard Cat | 7:0 | Taipei Dragons | |||||||||
Thanh Hoa FC | 0:3 | Hai Phong FC | |||||||||
Khanh Hoa FC | 1:4 | SLNA FC | |||||||||
Istiqlol | 0:0 | Kuktosh | |||||||||
FC Regar-TadAZ | 2:0 | Panjshir | |||||||||
Neftchi | 2:1 | Kyrgyzaltyn | |||||||||
Ilbirs Bishkek | 5:2 | Dordoi Bishkek | |||||||||
FC Drita | 0:1 | KF Ferizaj | |||||||||
KF Trepca 89 | 4:1 | SC Gjilani | |||||||||
KF Dukagjini | 0:0 | FC Ballkani | |||||||||
FK Sabail | 1:0 | Zira FC | |||||||||
FCB Magpies Res | 1:6 | Red Imps Res | |||||||||
Glacis Utd Res | 2:3 | Lynx Reserve | |||||||||
FC Noah | 1:2 | Ararat-Armenia | |||||||||
Team TG | 4:2 | Carlstad United | |||||||||
FC Trollhättan | 1:0 | Tvååkers IF | |||||||||
Ljungskile SK | 2:1 | Assyriska IK | |||||||||
HB Tórshavn | 6:0 | ÍF Fuglafjördur | |||||||||
AB Argir | 1:5 | NSÍ Runavík | |||||||||
Víkingur | 2:1 | EB/Streymur | |||||||||
Illertissen II | 2:0 | Memmingen II | |||||||||
Bad Heilbrunn | 0:2 | SV Mering | |||||||||
FC Ehekirchen | 1:2 | TSV Gilching-A. | |||||||||
TSV Jetzendorf | 2:1 | SV Egg | |||||||||
PSM Makassar | 3:1 | PERSIB |
|
||||||||
PSGC | 1:0 | Bandung United | |||||||||
SX Longjin | 1:2 | BD Yingli ETS | |||||||||
Borec Veles | 0:0 | Vardar | |||||||||
Makedonija | 0:0 | Brera Strumica | |||||||||
Renova | 2:1 | Struga | |||||||||
Sileks | 1:0 | Shkendija | |||||||||
Petrocub | 0:2 | Sfintul Gheor. | |||||||||
FC Sheriff | 2:1 | Milsami | |||||||||
Rewa FA | 0:4 | Nadi FA | |||||||||
Suva FA | 2:1 | Lautoka FC | |||||||||
UNAM Pumas U20 | 2:2 | Veracruz U20 | |||||||||
Club Necaxa U20 | 0:0 | Santos U20 | |||||||||
FC Juárez U20 | 1:0 | Querétaro U20 | |||||||||
FC Türkiye | 2:3 | SC Condor | |||||||||
Altenwerder | 1:1 | V/W Billstedt | |||||||||
SV Bergstedt | 2:4 | Oststeinbek | |||||||||
TuS Berne | 3:2 | Düneberger SV | |||||||||
Chennai City | 2:1 | Army Green | |||||||||
Chennaiyin II | 0:0 | Indian Air F. | |||||||||
TRAU FC | 1:4 | Gokulam FC | |||||||||
Niendorf II | 4:1 | SC Sternschanze | |||||||||
Eintr. Lokstedt | 1:3 | SV Halstenbek | |||||||||
Nikola Tesla | 0:4 | HEBC Hamburg | |||||||||
VfL Pinneberg | 2:4 | TuRa Harksheide | |||||||||
Int. Eidelstedt | 3:4 | Barmbek-U. II | |||||||||
SSV Rantzau | 4:0 | SC Nienstedten | |||||||||
Last goalscorers
Player/Club
Match