Cardiff | 1:2 | Chelsea |
|
||||||||
Liverpool | 2:1 | Tottenham |
|
||||||||
Levante | 2:2 | SD Eibar | |||||||||
Rayo Vallecano | 1:1 | Real Betis |
|
||||||||
Sevilla FC | 0:1 | Valencia |
|
||||||||
Real Valladolid | 1:1 | Real Sociedad |
|
||||||||
Real Madrid | 3:2 | SD Huesca | |||||||||
Parma | 1:3 | Atalanta BC | |||||||||
AS Roma | 1:4 | SSC Napoli |
|
||||||||
Frosinone | 0:1 | SPAL | |||||||||
Fiorentina | 1:1 | Torino | |||||||||
Bologna | 2:1 | Sassuolo | |||||||||
Inter | 0:1 | Lazio |
|
||||||||
Amiens SC | 0:0 | G. Bordeaux | |||||||||
Dijon | 0:1 | OGC Nice |
|
||||||||
Monaco | 0:1 | SM Caen | |||||||||
FC Nantes | 2:3 | LOSC Lille |
|
||||||||
Toulouse | 0:1 | Paris SG |
|
||||||||
Hannover 96 | 0:1 | FC Schalke 04 |
|
||||||||
E. Frankfurt | 3:0 | VfB Stuttgart |
|
||||||||
Brazil U17 | 0:3 | Argentina U17 | |||||||||
Lusitanos | 0:3 | Sant Julia | |||||||||
FC Encamp | 1:1 | IC d'Escaldes | |||||||||
UE Engordany | 1:2 | FC Ordino | |||||||||
FC Santa Coloma | 2:1 | UE Santa Coloma | |||||||||
1.FC Köln | 4:0 | Holstein Kiel |
|
||||||||
FC Ingolstadt | 1:2 | SV Sandhausen |
|
||||||||
Greuther Fürth | 2:2 | Arm. Bielefeld |
|
||||||||
VfR Aalen | 1:1 | Carl Zeiss Jena | |||||||||
Wehen Wiesbaden | 2:0 | Karlsruher SC |
|
||||||||
Zenit S-Pb | 3:1 | Orenburg | |||||||||
CSKA Moscow | 2:2 | Ufa | |||||||||
Krasnodar | 5:0 | Anzhi | |||||||||
Krasnodar II | 1:0 | Anzhi II | |||||||||
Sturm Graz | 0:1 | SKN St. Pölten | |||||||||
Wolfsberger AC | 0:3 | LASK |
|
||||||||
RB Salzburg | 5:1 | Austria Vienna |
|
||||||||
HBS | 2:3 | SV Oss '20 | |||||||||
VV Goes | 3:1 | USV Hercules | |||||||||
EVV Echt | 3:2 | JVC Cuijk | |||||||||
Dongen | 1:2 | VV UNA | |||||||||
Quick '20 | 2:4 | ADO '20 | |||||||||
TEC | 0:2 | Westlandia | |||||||||
Blauw Geel '38 | 0:5 | Quick DH | |||||||||
OFC Oostzaan | 4:0 | HSC '21 | |||||||||
NAC Breda | 1:1 | VVV-Venlo | |||||||||
PEC Zwolle | 3:0 | FC Emmen | |||||||||
FC Utrecht | 3:2 | Feyenoord |
|
||||||||
Ajax | 3:1 | PSV Eindhoven |
|
||||||||
Grasshoppers | 1:1 | FC Lugano |
|
||||||||
Neuchâtel Xamax | 3:2 | FC Thun | |||||||||
BSC Young Boys | 3:2 | FC St. Gallen |
|
||||||||
FCSB | 3:2 | CS U Craiova | |||||||||
Concordia | 1:2 | FC Voluntari | |||||||||
ACSM Poli Iasi | 1:2 | Gaz Metan | |||||||||
Celtic | 2:1 | Rangers | |||||||||
Spcl. Silvolde | 1:0 | Fortuna Worm. | |||||||||
AWC | 2:2 | Hoogland | |||||||||
De Bataven | 2:0 | Hollandia | |||||||||
Achilles 1894 | 3:2 | RKHVV Huissen | |||||||||
SV Meerssen | 0:2 | Groene Ster | |||||||||
UDI '19 | 0:1 | Vlissingen | |||||||||
Apollon U19 | 0:3 | PAO U19 | |||||||||
AO Xanthi U19 | 0:1 | PAOK U19 | |||||||||
Aris U19 | 1:1 | OFI Crete U19 | |||||||||
AOK Kerkyra | 1:1 | Volos NPS | |||||||||
AE Sparti | 0:4 | AE Karaiskakis | |||||||||
Doxa Dramas | 3:0 | Aittitos Spaton | |||||||||
Apollon Pontou | 0:1 | Iraklis | |||||||||
Eginiakos | 2:1 | AO Trikala | |||||||||
PAE Chania | 1:1 | Ap. Larisas | |||||||||
Panachaiki | 0:1 | Ergotelis | |||||||||
Aris Saloniki | 3:1 | OFI Crete FC | |||||||||
AEK Athens | 4:0 | Panetolikos | |||||||||
AO Xanthi | 1:2 | PAOK Salonika | |||||||||
Olympiacos | 2:1 | Atromitos | |||||||||
FC Knokke | 1:3 | RFC Lüttich | |||||||||
SK Londerzeel | 1:2 | KRC Harelbeke | |||||||||
Ol. Wijgmaal | 4:0 | Sparta Petegem | |||||||||
KFC Eppegem | 1:5 | KSCT Menen | |||||||||
KVC Winkel Sp. | 0:2 | Diegem Sport | |||||||||
KSK Tongeren | 2:3 | Lokeren-Temse | |||||||||
Berchem Sport | 3:1 | Hoogstraten VV | |||||||||
Royal Cappellen | 2:0 | Sport. Hasselt | |||||||||
Bocholt VV | 2:2 | KVV Vosselaar | |||||||||
KSV Roeselare | 0:1 | Lommel SK | |||||||||
Jablonec | 3:0 | Pribram | |||||||||
Viktoria Plzen | 3:2 | Bohemians 1905 | |||||||||
FC Copenhagen | 1:0 | Esbjerg fB | |||||||||
Vendsyssel FF | 3:3 | Hobro IK | |||||||||
Aalborg BK | 1:2 | Randers FC | |||||||||
SönderjyskE | 0:0 | AC Horsens | |||||||||
Vojvodina U19 | 3:0 | Vozdovac U19 | |||||||||
DIN | 1:2 | Jedinstvo U19 | |||||||||
Čukarički U19 | 2:0 | Rad U19 | |||||||||
Napredak | 1:0 | Partizan | |||||||||
Vozdovac | 3:1 | FK Zemun | |||||||||
Ylivieska II | 0:3 on pens | Oulaisten | |||||||||
PK-35 | 8:0 | SUMU/sob | |||||||||
Forssan JK | 10:1 | UrPS | |||||||||
Turun PK | 3:1 | Euran Pallo | |||||||||
MPS/Atletico | 0:9 | FC POHU | |||||||||
IFK Mariehamn | 3:1 AET | FC Lahti | |||||||||
Pogon Szczecin | 0:0 | Jagiellonia | |||||||||
Wisla Kraków | 4:0 | Legia Warszawa |
|
||||||||
Tsarsko Selo | 1:0 | Montana | |||||||||
Dob. Dobrich | 1:3 | Ludogorets II | |||||||||
NK Krsko | 1:3 | NK Triglav | |||||||||
NS Mura | 3:0 | NK Aluminij | |||||||||
Levski Sofia | 1:1 | Botev Plovdiv | |||||||||
Vict. Rosport | 1:2 | Jeunesse Esch | |||||||||
CS Fola Esch | 3:0 | RFCU Luxembourg | |||||||||
US Hostert | 4:0 | E. Ettelbrück | |||||||||
Luxembourg City | 0:1 | US Rumelange | |||||||||
Slavia Sofia | 0:0 | Septemvri Sofia | |||||||||
Slo. Bratislava | 3:1 | Dunajska Streda | |||||||||
SC 04 Schwabach | 1:1 | SC Groß'lohe | |||||||||
1.FC H'aurach | 1:0 | Baiersdorfer SV | |||||||||
FSV Barleben | 1:3 | IMO Merseburg | |||||||||
SV Eichede II | 2:0 | C. Schönkirchen | |||||||||
Pr. Reinfeld | 2:2 | Phönix Lübeck | |||||||||
SV Schackendorf | 2:1 | TuS Hartenholm | |||||||||
TSV Wankendorf | 0:3 | SpVg Eidertal | |||||||||
Breuningsweiler | 1:2 | FC Wangen 05 | |||||||||
L-Echterdingen | 2:1 | VfL Nagold | |||||||||
OT Bremen | 2:1 | FC Huchting | |||||||||
SV Lemwerder | 3:0 | SC Vahr-Blockd. | |||||||||
SV Grohn | 0:2 | SV Hemelingen | |||||||||
Kühlungsborn | 1:2 | SV Pastow | |||||||||
Schleswig 06 | 1:5 | Nordmark Satrup | |||||||||
TSV Rantrum | 2:1 | Büdelsd. TSV | |||||||||
TuS Jevenstedt | 3:2 | Hohenwestedt | |||||||||
TuS Hiltrup | 1:2 | Beckumer SV | |||||||||
Rödinghausen II | 0:3 | SV Spexard | |||||||||
SpVgg Vreden | 0:2 | SC Roland | |||||||||
RW Maaslingen | 0:1 | Bor. Emsdetten | |||||||||
VfL Theesen | 2:2 | Neuenkirchen | |||||||||
SC Herford | 1:1 | Pr. Münster II | |||||||||
TuS Röllbach | 0:1 | Kleinrinderfeld | |||||||||
1.FC Geesdorf | 4:1 | SV Erlenbach | |||||||||
TSV Lengfeld | 0:6 | 1.FC Fuchsstadt | |||||||||
SV Euerbach-K. | 2:2 | Alem. Haibach | |||||||||
SC Aufkirchen | 1:1 | Viktoria Kahl | |||||||||
Feuchtwangen | 0:3 | Unterpleichfeld | |||||||||
SV Gonsenheim | 2:0 | SV Morlautern | |||||||||
TuS Rüssingen | 2:2 | SC Hauenstein | |||||||||
TB Jahn Zeiskam | 6:0 | Waldalgesheim | |||||||||
SG Rieschweiler | 1:4 | FV Dudenhofen | |||||||||
FC Speyer 09 | 2:3 | Bad Kreuznach | |||||||||
FC Verden 04 | 1:2 | MTV TB Lbg. | |||||||||
Teutonia Uelzen | 1:0 | Ahlerstedt/Ott. | |||||||||
BW Bornreihe | 2:0 | TV Meckelfeld | |||||||||
TSV Gellersen | 4:0 | Rotenburger SV | |||||||||
GW Mühlen | 2:0 | BW Papenburg | |||||||||
Bad Rothenfelde | 2:0 | H. Friesoythe | |||||||||
SC Melle 03 | 1:2 | Blau-Weiß Lohne | |||||||||
TSV Wallenhorst | 1:1 | TV Dinklage | |||||||||
Kickers Emden | 1:1 | Holthausen/B. | |||||||||
SV Brake | 2:2 | BV Essen | |||||||||
TuS Sulingen | 0:0 | HSC/BW Tündern | |||||||||
SV BE Steimbke | 1:2 | OSV Hannover | |||||||||
VfL Bückeburg | 2:0 | MTV Almstedt | |||||||||
SC Hemmingen/W. | 1:1 | Ramlingen-E. | |||||||||
TV Stuhr | 0:2 | Iraklis Hellas | |||||||||
TSV Pattensen | 3:2 | Bad Pyrmont | |||||||||
Germ. Mittweida | 0:1 | Eintr. Niesky | |||||||||
Rapid Chemnitz | 4:2 | Radebeuler BC | |||||||||
Empor Glauchau | 3:1 | Einheit Kamenz | |||||||||
Markranstädt | 0:1 | FSV Neusalza-S. | |||||||||
Simbach | 1:2 | FC Deisenhofen | |||||||||
SV Erlbach | 2:2 | FC Töging | |||||||||
TSG Wörsdorf | 1:3 | FV Biebrich 02 | |||||||||
FC Waldbrunn | 0:2 | SV Bauerbach | |||||||||
TSV Bicken | 3:0 | DJK Flörsheim | |||||||||
FV Breidenbach | 0:0 | FC Dorndorf | |||||||||
Langenaubach | 1:2 | SV Zeilsheim | |||||||||
Schwanheim | 6:2 | SF/BG Marburg | |||||||||
Weidenhausen | 2:2 | Barockstadt II | |||||||||
CSC 03 Kassel | 2:0 | Grebenstein | |||||||||
SV 1910 Neuhof | 1:1 | SV Kaufungen 07 | |||||||||
Eintr. Baunatal | 2:1 | Sandershausen | |||||||||
FSV Dörnberg | 3:0 | SV 07 Eschwege | |||||||||
Eichenzell | 0:1 | SG Johannesberg | |||||||||
VfL Meiningen | 1:3 | Meuselwitz II | |||||||||
Teistungen | 1:4 | SpVgg Geratal | |||||||||
SG Alfbachtal | 2:1 | FSV Tarforst | |||||||||
SG Mendig | 3:0 | VfB Linz | |||||||||
SG 99 Andernach | 3:0 | SG Neitersen/A. | |||||||||
SV Windhagen | 3:1 | FV Morbach | |||||||||
FC Rastpfuhl | 1:3 | Halberg Brebach | |||||||||
SV Rohrbach | 1:5 | B. Neunkirchen | |||||||||
FC Homburg II | 1:2 | SG Rehlingen | |||||||||
Elversberg II | 0:2 | Auersmacher | |||||||||
Quierschied | 1:0 | TuS Herrensohr | |||||||||
SF Köllerbach | 3:0 | VfL Primstal | |||||||||
VfB Bach | 1:1 | TSV Bad Abbach | |||||||||
SV Neukirchen | 5:1 | SpVgg Pfreimd | |||||||||
TSV Wieblingen | 3:0 | FV Lauda | |||||||||
Durlach-Aue | 0:0 | 1.FC Bruchsal | |||||||||
TuS Oppenau | 0:2 | Freiburger FC | |||||||||
FV Lörrach-Br. | 0:1 | FC Auggen | |||||||||
Barmbek-U. | 1:2 | TuS Osdorf | |||||||||
CA Talleres | 0:2 | River Plate |
|
||||||||
Atl. Tucumán | 1:0 | Aldosivi | |||||||||
Argentinos Jrs. | 0:2 | Rosario Central |
|
||||||||
Lanús | 3:1 | Belgrano | |||||||||
Defensa | 1:1 | CA Unión | |||||||||
Tigre | 1:1 | Racing Club |
|
||||||||
Gimnasia (M) | 1:0 | Def. Belgrano | |||||||||
Olimpo | 2:1 | Chacarita Jrs. | |||||||||
Guillermo Brown | 3:1 | CD Morón | |||||||||
Ferro | 1:1 | Quilmes | |||||||||
Querétaro FC | 1:0 | Club Tijuana | |||||||||
Pachuca | 3:2 | Toluca | |||||||||
América | 3:0 | Tigres UANL |
|
||||||||
Monterrey | 2:2 | CD Cruz Azul |
|
||||||||
Necaxa | 2:0 | Tiburones Rojos | |||||||||
UNAM Pumas | 2:1 | Chivas |
|
||||||||
Columbus | 2:0 | Atlanta | |||||||||
Cincinnati | 0:2 | Philadelphia | |||||||||
Colorado | 1:4 | Houston | |||||||||
Salt Lake | 2:4 | Dallas | |||||||||
Vancouver | 0:0 | Seattle | |||||||||
Sonsonate | 2:1 | ADI Metapán | |||||||||
CD Audaz | 0:0 | Chalatenango | |||||||||
Pasaquina | 2:3 | Jocoro | |||||||||
FAS | 2:1 | Limeño | |||||||||
CD Águila | 0:0 | Alianza FC | |||||||||
Once Caldas | 2:0 | Rionegro Águila | |||||||||
Atl. Nacional | 0:1 | Deportivo Pasto | |||||||||
Union Magdalena | 1:1 | Alianza FC | |||||||||
Royal Pari | 1:3 | Oriente P. | |||||||||
Guabirá | 2:1 | Real Potosí | |||||||||
Bolívar | 3:0 | Wilstermann | |||||||||
Aurora | 2:1 | The Strongest | |||||||||
Bogotá FC | 1:0 | Real Cartagena | |||||||||
Llaneros FC | 2:0 | Real Santander | |||||||||
Pereira | 4:0 | Atlético FC | |||||||||
Inter Palmira | 0:1 | Leones FC | |||||||||
Matsumoto Yama. | 0:2 | Kawasaki Front. | |||||||||
Shimizu S-Pulse | 1:3 | Shonan Bellmare | |||||||||
RKD Ryugasaki | 1:2 | ReinMeer Aomori | |||||||||
Yoko. Musashino | 0:1 | FC Osaka | |||||||||
Reilac Shiga | 1:0 | Kagura Shimane | |||||||||
Nara Club | 0:1 | MinebeaMitsumi | |||||||||
Verspah Oita | 0:0 | Atletico Suzuka | |||||||||
Teg. Miyazaki | 2:0 | Maru. Okazaki | |||||||||
Mits. Mizushima | 8:0 | Bel. Ros. Iwami | |||||||||
B. Shimonoseki | 0:1 | SRC Hiroshima | |||||||||
ENEOS Mizushima | 3:0 | FBIJ Hiroshima | |||||||||
NTN Okayama | 3:0 | Harada Steel | |||||||||
IPU FC | 2:0 | Hatsukaichi | |||||||||
FC Juárez | 0:1 | Correcaminos | |||||||||
San Luis | 3:1 | Oaxaca | |||||||||
Celaya | 1:1 | Cafetaleros | |||||||||
Rangers Talca | 1:0 | Ñublense | |||||||||
Puerto Montt | 2:1 | S. Morning | |||||||||
Copiapó | 3:0 | AC Barnechea | |||||||||
Wanderers | 2:0 | Valdivia | |||||||||
San Felipe | 2:2 | Cobreloa | |||||||||
La Serena | 2:0 | San Luis | |||||||||
Central Coast | 0:1 | Adelaide United | |||||||||
FK Krupa U19 | 1:0 | NK Celik U19 | |||||||||
Slavija S. U19 | 1:1 | FK MDK U19 | |||||||||
Travnik U19 | 3:1 | Bijeljina U19 | |||||||||
Zvijezda 09 U17 | 3:0 | Tuzla City U17 | |||||||||
GOSK Gabela | 1:1 | Zeljeznicar | |||||||||
Celik Zenica | 1:0 | Mladost Kakanj | |||||||||
Trujillanos | 1:3 | Atl. Venezuela | |||||||||
Táchira | 3:1 | Portuguesa FC | |||||||||
Estudiantes | 1:0 | Monagas SC | |||||||||
Zulia FC | 1:0 | Dep. Anzoátegui | |||||||||
Deportivo Lara | 1:1 | Dep. La Guaira | |||||||||
Puerto Cabello | 4:3 | Estudiantes | |||||||||
Dinamo Minsk | 1:0 | Slavia | |||||||||
Torpedo Zhodino | 1:2 | Dynamo Brest | |||||||||
FK Slutsk | 0:0 | Energetik-BGU | |||||||||
Stumbras | 2:0 | Suduva | |||||||||
Nogoom FC | 1:1 | El Dakhlia | |||||||||
El Makasa | 0:0 | El Gouna | |||||||||
Gangwon FC | 2:1 | Seongnam FC | |||||||||
Suwon Bluewings | 3:1 | Incheon Utd. | |||||||||
Torpedo Kutaisi | 2:0 | Rustavi | |||||||||
Dinamo Tbilisi | 4:2 | Iberia 1999 | |||||||||
NK Radomlje | 1:2 | NK Brda | |||||||||
North Texas SC | 3:2 | Red Wolves | |||||||||
Orlando City B | 1:3 | FC Tucson | |||||||||
Daejeon Hana C. | 0:2 | Suwon FC | |||||||||
Ansan Greeners | 1:1 | FC Anyang | |||||||||
Busan Trans. C. | 2:1 | Gimhae FC | |||||||||
Caxias-RS | 1:2 | Internacional |
|
||||||||
São Luiz | 0:0 | Grêmio |
|
||||||||
SV Ried | 2:0 | SKU Amstetten | |||||||||
América-MG | 2:3 | Cruzeiro |
|
||||||||
CS San Lorenzo | 1:4 | Olimpia | |||||||||
Guaraní | 2:2 | Nacional | |||||||||
US Esch | 2:1 | FC Koeppchen | |||||||||
Jeunesse Canach | 5:2 | Sandweiler | |||||||||
Mertert-Wass. | 4:2 | Erpeldange | |||||||||
FC Wiltz 71 | 1:1 | UN Käerjeng 97 | |||||||||
Hesperange | 4:1 | FC Mamer 32 | |||||||||
Plaza Colonia | 2:2 | CA Fénix | |||||||||
Danubio FC | 3:2 | Progreso | |||||||||
Racing Club | 4:2 | Defensor SC | |||||||||
Wanderers | 1:0 | Rampla Jrs | |||||||||
Ermis Aradippou | 0:4 | Doxa Katokopias | |||||||||
FCI Levadia | 8:0 | Maardu LM | |||||||||
JK Viljandi | 1:2 | Kuressaare | |||||||||
TJK Legion | 3:0 | JK Tammeka U21 | |||||||||
Keila JK | 1:2 | Kalju FC U21 | |||||||||
Pärnu JK | 0:2 | Paide U21 | |||||||||
Vändra Vaprus | 4:1 | JK Tabasalu | |||||||||
Portsmouth | 7:6 on pens | Sunderland | |||||||||
FBC Melgar | 3:1 | U. San Martín | |||||||||
Sport Boys | 0:1 | Ayacucho FC | |||||||||
Alianza UDH | 0:0 | Pirata FC | |||||||||
Sport. Cristal | 2:0 | Dep. Municipal | |||||||||
S. Myanmar FC | 2:1 | Magwe FC | |||||||||
Rakhine United | 3:3 | Mahar United | |||||||||
Chonburi FC | 3:2 | PT Prachuap FC | |||||||||
Ratchaburi FC | 2:0 | Muangthong Utd. | |||||||||
Chainat FC | 1:2 | PTT Rayong | |||||||||
Trat FC | 4:0 | Suphanburi FC | |||||||||
Sisaket FC | 1:1 | Army Utd. | |||||||||
Air Force | 0:1 | Police Tero FC | |||||||||
Ubon United | 2:1 | Customs Utd. | |||||||||
Balestier Khals | 3:0 | Geylang | |||||||||
Young Lions | 2:1 | Hougang Utd. | |||||||||
Lecce | 2:0 | Pescara | |||||||||
Cavese | 0:2 | Catanzaro | |||||||||
Vibonese | 0:0 | Paganese | |||||||||
Rieti | 1:0 | Reggio Calabria | |||||||||
Bisceglie | 0:0 | Juve Stabia | |||||||||
Trapani | 2:0 | Viterbese | |||||||||
Matera | 0:3 | Monopoli | |||||||||
Casertana | 1:2 | Rende | |||||||||
Sicula Leonzio | 1:2 | Siracusa | |||||||||
Cardiff Met | 0:3 | Connah's Quay | |||||||||
O'Higgins | 0:2 | Union Española | |||||||||
Antofagasta | 3:1 | U. de Chile | |||||||||
U. Católica | 0:0 | Curicó Unido | |||||||||
Córdoba CF | 3:2 | RCD Mallorca | |||||||||
Reus Deportiu | 0:1 | Cádiz CF |
|
||||||||
CA Osasuna | 1:0 | Extremadura | |||||||||
Alcorcón | 0:0 | CD Lugo | |||||||||
Real Oviedo | 1:1 | Dep. La Coruña | |||||||||
UD Las Palmas | 0:1 | Elche CF | |||||||||
Paris SG U19 | 1:1 | VAFC U19 | |||||||||
SM Caen U19 | 3:2 | RC Lens U19 | |||||||||
Entente SSG U19 | 0:4 | Boulogne U19 | |||||||||
USM Saran U19 | 1:3 | Le Havre U19 | |||||||||
Dunkerque U19 | 4:7 | Amiens SC U19 | |||||||||
FC Metz | 2:1 | FC Lorient | |||||||||
FCA Troyes | 1:1 | AS Nancy B | |||||||||
UTA Arad | 3:1 | Sportul Snagov | |||||||||
Estoril Praia | 1:3 | Benfica B | |||||||||
Académico Viseu | 1:0 | Varzim | |||||||||
Braga B | 1:1 | Leixões | |||||||||
Farense | 1:0 | SC Covilhã | |||||||||
Famalicão | 3:1 | Cova Piedade | |||||||||
Arouca | 2:1 | Coimbra | |||||||||
Oliveirense | 0:0 | Guimarães B | |||||||||
Marítimo | 3:2 | Nacional | |||||||||
Rio Ave | 0:2 | Desportivo Aves | |||||||||
Boavista | 2:0 | B SAD | |||||||||
Unicov | 1:1 | Jiskra Rymarov | |||||||||
Velke Mezirici | 1:1 | Uhersky Brod | |||||||||
Vrchovina NMnM | 0:0 | Frydek-Mistek | |||||||||
Dukla Prague B | 4:2 | Jablonec B | |||||||||
Karlovy Vary | 2:0 | Pisek | |||||||||
Slovacko B | 1:1 | Banik Ostrava B | |||||||||
SILON Taborsko | 1:1 | Trinec | |||||||||
Hradec Kralove | 0:1 | Varnsdorf | |||||||||
Zbrojovka Brno | 1:0 | 1.SK Prostejov | |||||||||
Fremad Amager | 1:0 | FC Fredericia | |||||||||
FC Helsingör | 2:1 | FC Roskilde | |||||||||
Lyngby BK | 1:4 | Viborg FF | |||||||||
Thisted FC | 0:0 | Hvidovre | |||||||||
Silkeborg IF | 4:2 | HB Köge | |||||||||
Nyköbing FC | 1:2 | Naestved BK | |||||||||
Strømmen | 1:1 | Ullensaker/Kisa | |||||||||
Skeid | 1:0 | HamKam | |||||||||
Nest-Sotra FK | 1:2 | Raufoss | |||||||||
Sogndal | 1:1 | Sandnes Ulf | |||||||||
Kongsvinger | 1:0 | Notodden | |||||||||
Sandefjord | 1:0 | KFUM | |||||||||
Ranheim | 1:2 | Tromsø | |||||||||
Sarpsborg 08 | 1:1 | Molde FK | |||||||||
Strømsgodset | 3:2 | Haugesund | |||||||||
Viking | 2:0 | Kristiansund | |||||||||
Bodø/Glimt | 2:0 | Rosenborg | |||||||||
TJ Tianhai | 2:4 | SD Taishan | |||||||||
HN FC | 1:2 | SH Shenhua | |||||||||
Jiangsu FC | 2:1 | WH Yangtze | |||||||||
CQ Liangjiang | 1:0 | SZ FC | |||||||||
BJ BSU | 0:2 | IM Zhongyou | |||||||||
ZJ FC | 1:0 | CZ Mighty Lions | |||||||||
Zlatibor | 1:0 | Metalac | |||||||||
Sindjelic Bg | 1:3 | Zarkovo | |||||||||
Dobanovci | 0:3 | FK TSC | |||||||||
FK Bezanija | 1:0 | Becej 1918 | |||||||||
Novi Pazar | 1:0 | Trayal | |||||||||
Radnicki 1923 | 2:2 | Teleoptik | |||||||||
Borac Cacak | 0:1 | Sloboda Uzice | |||||||||
Din. Zagreb II | 0:0 | Hajduk Split II | |||||||||
Lechia Tomaszow | 2:0 | Pol. Warsaw | |||||||||
Legia II | 0:0 | Pelikan Lowicz | |||||||||
Swit N.D.M. | 1:0 | LKS Lomza | |||||||||
Radunia Stezyca | 3:0 | Górnik Konin | |||||||||
Stal Krasnik | 3:1 | Podlasie B.P. | |||||||||
Sokol Sieniawa | 2:0 | Wisla Pulawy | |||||||||
Chelmianka | 2:0 | Orleta R.P. | |||||||||
Wólczanka | 0:0 | Wisla Sand. | |||||||||
Falkenbergs FF | 1:0 | Örebro SK | |||||||||
Kalmar FF | 0:2 | Sirius | |||||||||
AIK | 0:0 | Östersund | |||||||||
Helsingborgs IF | 3:1 | Norrköping | |||||||||
AFC Eskilstuna | 3:1 | IFK Göteborg | |||||||||
Östers IF | 0:0 | Dalkurd | |||||||||
Syrianska FC | 1:4 | Degerfors | |||||||||
Aktobe | 1:3 | Kairat Almaty | |||||||||
Shakhter K. | 0:1 | Tobol Kostanay | |||||||||
Okzhetpes | 0:0 | Ordabasy | |||||||||
Jedinstvo | 2:1 | FK Berane | |||||||||
FK Decic Tuzi | 1:2 | FK Podgorica | |||||||||
Otrant-Olympic | 0:1 | FK Bokelj | |||||||||
Arsenal Tivat | 1:0 | OSK Igalo | |||||||||
Kom Podgorica | 4:0 | FK Jezero | |||||||||
Bunyodkor | 1:2 | Pakhtakor | |||||||||
Kokand 1912 | 0:0 | FK Andijon | |||||||||
Nasaf Qarshi | 3:1 | Sogdiana | |||||||||
M. Petah Tikva | 1:1 | Hapoel Raanana | |||||||||
B. Jerusalem | 0:0 | Bnei Sakhnin | |||||||||
Gornik Leczna | 0:0 | Widzew Lodz | |||||||||
Gryf Wejherowo | 0:3 | Radomiak | |||||||||
Elana Torun | 2:1 | Blekitni | |||||||||
CD Tudelano | 1:1 | CD Izarra | |||||||||
Sporting B | 2:0 | UP Langreo | |||||||||
CD Vitoria | 0:0 | Oviedo Vetusta | |||||||||
Gernika | 0:0 | UD Logroñés | |||||||||
Gimnástica | 1:1 | Arenas Club | |||||||||
Real Unión | 0:2 | SCD Durango | |||||||||
Calahorra | 2:1 | Barakaldo CF | |||||||||
Atl. Baleares | 0:0 | CD Ebro | |||||||||
SD Ejea | 0:0 | CF Badalona | |||||||||
CF Peralada | 0:0 | Atl. Levante | |||||||||
UB Conquense | 0:0 | UE Cornellà | |||||||||
CD Alcoyano | 2:1 | Lleida Esportiu | |||||||||
UE Olot | 2:2 | Villarreal CF B | |||||||||
CE Sabadell | 0:1 | Valencia B | |||||||||
Nuremberg II | 2:0 | SV Schalding | |||||||||
ZFC Meuselwitz | 3:0 | Babelsberg 03 | |||||||||
Viktoria Berlin | 2:2 | U. Fürstenwalde | |||||||||
Lok Leipzig | 4:2 | Chemnitzer FC | |||||||||
W. Nordhausen | 3:0 | VfB Auerbach | |||||||||
FCO Neugersdorf | 0:1 | BFC Dynamo | |||||||||
Wormatia Worms | 0:0 | Saarbrücken |
|
||||||||
Stuttgart II | 0:2 | SSV Ulm 1846 |
|
||||||||
St. Pauli II | 1:2 | W. Bremen II | |||||||||
G. Egestorf/L. | 0:3 | VfB Lübeck |
|
||||||||
LSK Hansa | 0:2 | TSV Havelse | |||||||||
VfB Oldenburg | 2:3 | Wolfsburg II | |||||||||
Lupo-Martini | 3:0 | VfL Oldenburg | |||||||||
FC Admira II | 0:0 | Leobendorf | |||||||||
Schwaz | 0:0 | St. Johann | |||||||||
FC Echallens | 3:1 | Azzurri LS | |||||||||
FC Naters | 3:0 | FC Fribourg | |||||||||
Slagelse | 0:2 | Hellerup IK | |||||||||
Akademisk BK | 1:1 | Middelfart | |||||||||
Luzern U21 | 1:0 | BSC Old Boys | |||||||||
FC Black Stars | 1:1 | FC Langenthal | |||||||||
FC Kosova | 1:3 | St. Gallen U21 | |||||||||
Sanarate FC | 0:1 | Comunicaciones | |||||||||
Malacateco | 1:1 | Guastatoya | |||||||||
Chiantla | 0:0 | Naranjeros | |||||||||
Mount Pleasant | 1:0 | UWI FC | |||||||||
San Miguelito | 0:0 | Plaza Amador | |||||||||
Santa Gema | 0:4 | Alianza FC | |||||||||
Cartaginés | 2:1 | Herediano | |||||||||
AD Carmelita | 1:1 | La U | |||||||||
Santos FC | 5:3 | Saprissa | |||||||||
Guadalupe FC | 0:1 | Pérez Zeledón | |||||||||
Real de Minas | 1:1 | Real España | |||||||||
CDS Vida | 2:1 | Honduras Progr. | |||||||||
Würzb. Kick. II | 1:1 | ATSV Erlangen | |||||||||
DJK Don Bosco | 2:0 | ASV Vach | |||||||||
TSV Buchholz 08 | 2:2 | Meiendorfer SV | |||||||||
VfL Pinneberg | 0:8 | FC Süderelbe | |||||||||
SV Rugenbergen | 2:3 | Teutonia 05 | |||||||||
Friedrichstal | 3:0 | SSV Reutlingen | |||||||||
VfB Ginsheim | 2:4 | Hessen Kassel | |||||||||
Türk. Friedbg. | 4:5 | RW Hadamar | |||||||||
Arnoldsweiler | 2:1 | SV Deutz 05 | |||||||||
Hennef 05 | 1:0 | Siegburger SV | |||||||||
VfL Alfter | 1:4 | SV Breinig | |||||||||
1.FC Düren | 1:1 | B. Gladbach 09 | |||||||||
BW Friesdorf | 2:2 | Freialdenhoven | |||||||||
VfL Vichttal | 1:0 | Frechen 20 | |||||||||
1860 München II | 0:0 | 1865 Dachau | |||||||||
SC Staaken | 2:1 | TSG Neustrelitz | |||||||||
Lok Stendal | 1:4 | Torgelower FC | |||||||||
Greifswalder FC | 5:0 | FC Strausberg | |||||||||
BW Berlin | 4:1 | H. Rostock II | |||||||||
CZ Jena II | 0:0 | VfB Krieschow | |||||||||
Ein. Rudolstadt | 1:1 | FSV Luckenwalde | |||||||||
ESC Geestemünde | 11:3 | Habenhauser FV | |||||||||
BSC Hastedt | 0:5 | SFL Bremerhaven | |||||||||
Leher TS | 5:2 | SC Borgfeld | |||||||||
Schwachhausen | 2:2 | W. Bremen III | |||||||||
SV Todesfelde | 1:1 | SC Weiche 08 II | |||||||||
VfR Neumünster | 1:3 | SV Eichede | |||||||||
Türkspor Kiel | 1:2 | TSV Kropp | |||||||||
Eintr. Northeim | 0:1 | Wolfenbüttel | |||||||||
SV Atlas | 0:3 | Arm. Hannover | |||||||||
VfL Oythe | 1:4 | Hagen/Uthlede | |||||||||
Heeslinger SC | 3:1 | MTV Gifhorn | |||||||||
Arman Gohar | 1:0 | Etehad Fuman | |||||||||
Bandar Abbas | 0:2 | Mes Shahr Babak | |||||||||
Kheybar FC | 3:2 | Naft Omidiyeh | |||||||||
PAS Hamedan | 3:0 | Sh. Babolsar | |||||||||
Be'sat K | 1:3 | Naft Gachsaran | |||||||||
Est Ramshir | 0:2 | Niroye Zamini | |||||||||
MSK Zilina B | 4:3 | Skalica | |||||||||
Slavoj Trebisov | 1:0 | Bardejov | |||||||||
Slovan HAC | 7:1 | 1210 Wien | |||||||||
Wienerberg | 1:0 | ASV 13 | |||||||||
FC Augsburg U19 | 2:1 | Mainz 05 U19 | |||||||||
St. Pauli U17 | 0:2 | Chemnitz U17 | |||||||||
SC Borgfeld U17 | 1:8 | W. Bremen U17 | |||||||||
Unterrath U17 | 1:1 | RW Essen U17 | |||||||||
Schalke 04 U17 | 1:1 | Düsseldorf U17 | |||||||||
VfL Bochum U17 | 4:1 | Bielefeld U17 | |||||||||
Pr. Münster U17 | 1:1 | Leverkusen U17 | |||||||||
ATSV Wolfsberg | 4:1 | TSU Matrei | |||||||||
U'haching U17 | 1:1 | Hoffenheim U17 | |||||||||
SV Wehen U17 | 3:0 | SSV Ulm U17 | |||||||||
Ingolstadt U17 | 0:3 | Stuttgart U17 | |||||||||
Imst | 4:2 | Zirl | |||||||||
Dornbirner SV | 2:1 | Höchst | |||||||||
Nenzing | 0:2 | Röthis | |||||||||
A. Lustenau II | 1:4 | Rankweil | |||||||||
Andelsbuch | 2:2 | Admira Dornbirn | |||||||||
Bramberg | 5:4 | Thalgau | |||||||||
CS Interstar | 3:4 | FC Chippis | |||||||||
FC Saint-Prex | 1:2 | Veyrier Sports | |||||||||
Signal FC | 2:0 | FC Conthey | |||||||||
FC Vallorbe | 4:2 | FC La Tour | |||||||||
FC Echichens | 0:0 | FC Thierrens | |||||||||
FC Moutier | 3:2 | FC Köniz II | |||||||||
AS Novazzano | 1:1 | FC Paradiso | |||||||||
FC Altdorf | 3:2 | Kickers Luzern | |||||||||
FC Lugano II | 3:1 | FC Ibach | |||||||||
FC Freienbach | 4:1 | FC Einsiedeln | |||||||||
FC Aegeri | 2:3 | FC Eagles Aarau | |||||||||
FC Widnau | 1:2 | FC Dübendorf | |||||||||
FC Wil II | 2:4 | FC Kreuzlingen | |||||||||
St. Gallen U17 | 2:2 | Lausanne U17 | |||||||||
QD Elite United | 0:2 | GX PG Haliao | |||||||||
XA Yilian | 1:2 | SZ Pengcheng | |||||||||
HB WHSU Zaiming | 6:2 | TZ Aizhilü | |||||||||
SH JD Huilong | 4:0 | YB Beiguo | |||||||||
Gornik U19 | 3:1 | Elana U19 | |||||||||
Belchatow U19 | 0:2 | Lubin U19 | |||||||||
Tre Fiori | 0:3 | La Fiorita | |||||||||
Pennarossa | 0:2 | Fiorentino | |||||||||
SS Folgore | 3:4 | Domagnano | |||||||||
Murata | 2:1 | Libertas | |||||||||
Independiente | 1:0 | CS Emelec | |||||||||
CD El Nacional | 1:1 | CD Olmedo | |||||||||
Delfín SC | 1:0 | Mushuc Runa SC | |||||||||
Riga | 0:1 | Valmiera | |||||||||
JFK Ventspils | 2:0 | Metta | |||||||||
Orion | 4:5 on pens | Yuen Long | |||||||||
Southern | 1:0 | R&F HK | |||||||||
Double Flower | 0:2 | Eastern Dist. | |||||||||
Leaper | 1:3 | RCFC | |||||||||
Mutual | 1:2 | Wong Tai Sin | |||||||||
South China | 3:1 | Shatin | |||||||||
Citizen | 0:0 | Wing Yee | |||||||||
Rangers | 2:0 | Central Western | |||||||||
Happy Valley | 1:2 | HKFC | |||||||||
Supreme | 1:2 | Wan Chai | |||||||||
Tuen Mun | 3:3 | North District | |||||||||
Sun Hei | 0:8 | St. Joseph's | |||||||||
Tung Sing | 0:0 | Kwong Wah | |||||||||
Lucky Mile | 2:1 | Kowloon City | |||||||||
FC Ballkani | 0:2 | FC Prishtina | |||||||||
KF Flamurtari | 0:0 | Feronikeli 74 | |||||||||
Lynx FC | 0:1 | St Joseph's FC | |||||||||
Gib Phoenix U23 | 3:2 | Europa Reserve | |||||||||
Europa Point FC | 4:1 | FC College 1975 | |||||||||
Lori Vanadzor | 2:2 | Ararat Yerevan | |||||||||
FC Urartu | 1:1 | Pyunik Yerevan | |||||||||
KÍ Klaksvík | 2:1 | EB/Streymur | |||||||||
HB Tórshavn | 3:1 | Víkingur | |||||||||
ÍF Fuglafjördur | 2:2 | TB Tvøroyri | |||||||||
TSV Gilching-A. | 0:2 | SC Ichenhausen | |||||||||
SV Mering | 0:0 | SC Olching | |||||||||
Udinese U19 | 1:1 | Palermo U19 | |||||||||
Bologna U19 | 2:1 | Salernitana U19 | |||||||||
Perugia U19 | 1:2 | Lazio U19 | |||||||||
AFC Amsterdam | 4:1 | Lienden | |||||||||
Chievo U17 | 0:5 | Bologna U17 | |||||||||
Cittadella U17 | 0:4 | SPAL U17 | |||||||||
Crotone U17 | 2:0 | Palermo U17 | |||||||||
Persela | 1:2 | Madura United | |||||||||
Makedonija | 1:1 | Rabotnicki | |||||||||
Shkendija | 5:2 | Pobeda Prilep | |||||||||
Vardar | 1:0 | Sileks | |||||||||
Belasica | 2:0 | FC Shkupi | |||||||||
Brera Strumica | 2:1 | Renova | |||||||||
ACR Messina | 2:0 | Palmese | |||||||||
Bari | 2:1 | Gela | |||||||||
Cittanovese | 2:1 | FC Messina | |||||||||
Acireale | 4:1 | Igea Virtus | |||||||||
Marsala | 0:0 | Castrovillari | |||||||||
Roccella | 1:1 | Troina | |||||||||
Rotonda | 2:3 | Nocerina | |||||||||
Sancataldese | 3:2 | Portici | |||||||||
Turris | 4:0 | Locri | |||||||||
Sliema Wander. | 0:1 | Birkirkara FC | |||||||||
Floriana | 2:0 | Valletta | |||||||||
Pembroke | 1:0 | Santa Lucia FC | |||||||||
San Gwann FC | 0:2 | Sirens FC | |||||||||
Qatar SC | 0:1 | Umm Salal SC | |||||||||
Al-Khor SC | 4:0 | Al-Kharaitiyat | |||||||||
Al-Shahania SC | 0:1 | Al-Sailiya SC | |||||||||
Sanat Naft | 1:2 | Zob Ahan | |||||||||
Sepahan | 1:0 | Naft M.I.S F.C. | |||||||||
Eastern Suburbs | 3:0 | Team Wellington | |||||||||
Sint-Truiden | 3:1 | R Charleroi SC | |||||||||
KVC Westerlo | 1:1 | Beerschot V.A. | |||||||||
UNAM Pumas U20 | 3:2 | Guadalajara U20 | |||||||||
Lobos U20 | 0:3 | Puebla FC U20 | |||||||||
Club Brugge | 3:0 | KAA Gent |
|
||||||||
FC Elazig Spor | 0:6 | SV Bergstedt | |||||||||
Greece U17 | 2:0 | Kosovo U17 | |||||||||
Ukraine U17 | 0:1 | Spain U17 | |||||||||
Kaizer Chiefs | 2:0 | Cape Town City | |||||||||
Mohun Bagan | postponed | Bengaluru FC | |||||||||
FC Pune City | 2:4 | Chennai City | |||||||||
Last goalscorers
Player/Club | Match | |
---|---|---|
Steffan Pino CD Iquique | 0:3 | |
Maurice Cova Táchira | 1:0 | |
Joel Johnson Charlotte Ind. | 1:0 | |
Steffan Pino CD Iquique | 0:2 | |
Alex Arce LDU Quito | 1:0 |