Wolves | 4:3 | Leicester |
|
||||||||
Bournemouth | 2:0 | West Ham |
|
||||||||
Liverpool | 4:3 | Crystal Palace |
|
||||||||
Man Utd | 2:1 | Brighton |
|
||||||||
Newcastle | 3:0 | Cardiff | |||||||||
Southampton | 2:1 | Everton |
|
||||||||
Watford | 0:0 | Burnley |
|
||||||||
Arsenal | 2:0 | Chelsea |
|
||||||||
AS Roma | 3:2 | Torino | |||||||||
Udinese Calcio | 1:2 | Parma | |||||||||
Inter | 0:0 | Sassuolo | |||||||||
B. Leverkusen | 0:1 | Bor. M'gladbach |
|
||||||||
VfB Stuttgart | 2:3 | 1.FSV Mainz 05 |
|
||||||||
E. Frankfurt | 3:1 | SC Freiburg |
|
||||||||
FC Augsburg | 1:2 | F. Düsseldorf |
|
||||||||
Hannover 96 | 0:1 | Werder Bremen |
|
||||||||
RB Leipzig | 0:1 | Bor. Dortmund |
|
||||||||
Real Madrid | 2:0 | Sevilla FC |
|
||||||||
SD Huesca | 0:3 | Atlético Madrid |
|
||||||||
Celta de Vigo | 1:2 | Valencia |
|
||||||||
Paris SG | 9:0 | Guingamp | |||||||||
Monaco | 1:5 | R. Strasbourg | |||||||||
Nîmes Olympique | 0:1 | Toulouse | |||||||||
Stade Reims | 1:1 | OGC Nice |
|
||||||||
Australia U16 | 2:0 | Ireland U16 | |||||||||
Russia U16 | 3:5 on pens | England U16 | |||||||||
Albania U16 | 2:1 | Moldova U16 | |||||||||
Turkey U16 | 2:0 | Spain U16 | |||||||||
Mexico U21 | 2:1 | Denmark U21 | |||||||||
ASEC Mimosas | 1:0 | Lobi Stars | |||||||||
AS Vita Club | 5:0 | Simba SC | |||||||||
Sundowns | 2:1 | Wydad AC | |||||||||
CS Constantine | 3:0 | TP Mazembe | |||||||||
Colombia U20 | 0:0 | Brazil U20 | |||||||||
Chile U20 | 1:2 | Venezuela U20 | |||||||||
Ajax Amateurs | 2:0 | FC Lisse | |||||||||
Noordwijk | 4:1 | SJC Noordwijk | |||||||||
DVS '33 | 5:0 | VV Eemdijk | |||||||||
SteDoCo | 3:2 | ODIN '59 | |||||||||
ASWH | 2:2 | Groningen U21 | |||||||||
Quick Boys | 1:2 | HSV Hoek | |||||||||
De Dijk | 0:2 | ONS Sneek | |||||||||
Achilles '29 | 2:2 | VVOG | |||||||||
Antalyaspor U21 | 1:0 | Kayserispor U21 | |||||||||
Y. Malatya U21 | 0:3 | Göztepe U21 | |||||||||
Galatasaray U21 | 5:1 | Ankaragücü U21 | |||||||||
Erzurum FK U21 | 4:0 | Konyaspor U21 | |||||||||
Erzurumspor FK | 1:2 | Konyaspor | |||||||||
Y. Malatyaspor | 3:2 | Göztepe | |||||||||
Antalyaspor | 0:0 | Kayserispor |
|
||||||||
Galatasaray | 6:0 | Ankaragücü |
|
||||||||
SC Feyenoord | 2:1 | Rijnvogels | |||||||||
SV DFS | 3:2 | Achilles Veen | |||||||||
SV Nootdorp | 1:0 | Spijkenisse | |||||||||
Smitshoek | 0:3 | Jodan Boys | |||||||||
Ter Leede | 1:2 | AVV Swift | |||||||||
RKAV Volendam | 0:1 | Zwaluwen | |||||||||
Den Bosch U21 | 3:0 | Gravenzande | |||||||||
AZ Alkmaar | 3:0 | FC Utrecht | |||||||||
PEC Zwolle | 3:1 | Feyenoord |
|
||||||||
ADO Den Haag | 2:4 | VVV-Venlo | |||||||||
FC Groningen | 3:0 | Heracles Almelo | |||||||||
ACV Assen | 1:1 | CSV Apeldoorn | |||||||||
Berkum | 0:1 | Buitenpost | |||||||||
Excelsior '31 | 0:0 | Genemuiden | |||||||||
SV Urk | 3:0 | SVZW Wierden | |||||||||
Apollon U19 | 1:4 | Levadiakos U19 | |||||||||
OFI Crete U19 | 2:1 | Panetolikos U19 | |||||||||
PAOK U19 | 3:1 | Panionios U19 | |||||||||
PAS U19 | 2:5 | Olympiacos U19 | |||||||||
AEK Athens U19 | 2:1 | Ast.Tripoli U19 | |||||||||
PAE Chania | 1:0 | AE Karaiskakis | |||||||||
Panachaiki | 1:0 | Platanias | |||||||||
Ergotelis | 3:1 | Aittitos Spaton | |||||||||
Ap. Larisas | 1:1 | Volos NPS | |||||||||
PAS Giannina | 1:2 | Olympiacos | |||||||||
Apollon Smyrnis | 0:0 | APO Levadiakos | |||||||||
PAOK Salonika | 3:0 | Panionios | |||||||||
Tubize-Braine | 0:0 | Lommel SK | |||||||||
Beerschot V.A. | 1:1 | KVC Westerlo | |||||||||
Standard Liège | 2:1 | KV Kortrijk | |||||||||
SK Beveren | 1:1 | Cercle Brugge | |||||||||
KAS Eupen | 4:1 | KSC Lokeren | |||||||||
Zulte Waregem | 1:2 | Royal Antwerp |
|
||||||||
Dessel Sport | 0:0 | FC Knokke | |||||||||
KSV Oudenaarde | 2:1 | RFC Lüttich | |||||||||
Thes Sport | 0:0 | KSK Heist | |||||||||
KSK Lierse Kem. | 2:1 | RFC Seraing | |||||||||
KMSK Deinze | 0:0 | RE Virton | |||||||||
RWDM | 2:0 | FCV Dender EH | |||||||||
Bocholt VV | 1:1 | RC Hades | |||||||||
Hoogstraten VV | 1:1 | KFC Turnhout | |||||||||
Lokeren-Temse | 3:1 | Belisia SV | |||||||||
KSK Tongeren | 2:4 | Patro Eisden | |||||||||
Sport. Hasselt | 2:0 | City Pirates | |||||||||
La Louvière | 2:1 | Solières | |||||||||
RFC Meux | 2:1 | Olym. Charleroi | |||||||||
RE Durbuy | 2:4 | RE Acren | |||||||||
Couvin-Mariemb. | 0:3 | UR La Louvière | |||||||||
KRC Gent | 4:0 | KVK Westhoek | |||||||||
Tempo Overijse | 4:0 | KFC Eppegem | |||||||||
TPS U19 | 3:1 | FC Espoo U19 | |||||||||
VJS U19 | 8:0 | MP U19 | |||||||||
Kaarinan U19 | 2:0 | FC Inter U19 | |||||||||
FC Honka U19 | 3:2 | JäPS U19 | |||||||||
Lohjan U19 | 4:4 | TPV U19 | |||||||||
Nurmijärvi | 3:0 | LPS | |||||||||
KaaPo | 3:0 | P-Iirot | |||||||||
FC Jazz | 3:1 | VPS II | |||||||||
IF Gnistan | 2:1 | FC Viikingit | |||||||||
Morelia | 2:0 | Tiburones Rojos | |||||||||
Puebla FC | 1:1 | Santos Laguna | |||||||||
Jocoro | 1:2 | CD Audaz | |||||||||
Pasaquina | 2:1 | Sonsonate | |||||||||
Sport Boys | 1:1 | Always Ready | |||||||||
Real Potosí | 3:1 | Guabirá | |||||||||
Atlante | 3:2 | Zacatepec | |||||||||
Venados FC | 1:1 | San Luis | |||||||||
Tampico Madero | 1:3 | Celaya | |||||||||
Sydney FC | 1:0 | Newcastle | |||||||||
Melbourne City | 0:0 | Perth Glory | |||||||||
El Mokawloon | 2:2 | Nogoom FC | |||||||||
Pyramids FC | 3:1 | Gaish | |||||||||
AS Aïn M'lila | 0:0 | O Médéa | |||||||||
USM Bel Abbès | 0:2 | JS Kabylie | |||||||||
Cardiff Met | 2:0 | Cambrian & C. | |||||||||
Ponte Preta | 0:0 | Oeste | |||||||||
Santos | 1:0 | Ferroviária | |||||||||
São Paulo | 4:1 | Mirassol-SP | |||||||||
Edinburgh City | 1:2 | Annan Athletic | |||||||||
Peterhead | 2:0 | Berwick Rangers | |||||||||
Stirling Albion | 1:1 | Queen's Park | |||||||||
Guarani-MG | 1:3 | Cruzeiro |
|
||||||||
Brasil Pelotas | 0:3 | Caxias-RS | |||||||||
Veranópolis | 1:1 | Avenida | |||||||||
Imperatriz | 2:1 | Santa Quitéria | |||||||||
Southern United | 3:1 | Hamilton W. | |||||||||
Eastern Suburbs | 5:1 | Canterbury Utd. | |||||||||
Yadanarbon FC | 2:2 | Shan United | |||||||||
Rakhine United | 3:0 | Dagon Star Utd. | |||||||||
Zwekapin Utd. | 3:2 | S. Myanmar FC | |||||||||
Newington FC | 1:2 | Lisburn FC | |||||||||
Dundela FC | 0:0 | Carrick Rangers | |||||||||
Ballinamallard | 1:0 | Ballyclare | |||||||||
Larne FC | 4:1 | Loughgall | |||||||||
Portadown | 3:2 | HW Welders | |||||||||
Crusaders | 0:1 | Linfield | |||||||||
Dungannon | 3:1 | Cliftonville | |||||||||
Glenavon | 0:2 | Ballymena Utd | |||||||||
Glentoran | 2:1 | Newry City | |||||||||
Warrenpoint | 4:0 | Institute FC | |||||||||
Lecce | 1:1 | Benevento | |||||||||
Crotone | 0:0 | Cittadella | |||||||||
Carpi | 0:2 | Foggia | |||||||||
Perugia | 0:2 | Brescia | |||||||||
Gozzano | 4:0 | Cuneo | |||||||||
Pisa | 2:2 | Siena | |||||||||
Eyüpspor | 0:0 | Bodrum FK | |||||||||
Ankara Demir | 6:0 | Gaziantepspor | |||||||||
Menemen FK | 0:0 | Karagümrük | |||||||||
Baskent Safak | 0:0 | Tarsus IY | |||||||||
Fethiyespor | 1:2 | Sanliurfaspor | |||||||||
UD Almería | 0:0 | Cádiz CF |
|
||||||||
R. Majadahonda | 2:2 | Real Zaragoza | |||||||||
CD Numancia | 3:2 | Córdoba CF | |||||||||
Reus Deportiu | 0:1 | UD Las Palmas | |||||||||
Málaga CF | 2:1 | CD Lugo | |||||||||
AS Cherbourg | 1:2 | ESM Gonfreville | |||||||||
FC Saint-Lô | 2:2 | ASPTT Caen | |||||||||
CMS Oissel | 2:0 | FC Mantois | |||||||||
AS Furiani | 0:0 | Lorient B | |||||||||
AS Poissy | 2:0 | Le Havre B | |||||||||
Stade Briochin | 2:1 | US Saint-Malo | |||||||||
FC Nantes B | 0:0 | Borgo | |||||||||
C'Chartres | 3:1 | US Granville | |||||||||
Vannes | 4:0 | Paris SG B | |||||||||
ACBB | 0:0 | AS Vitré | |||||||||
Boulogne B | 1:0 | AC Amiens | |||||||||
Saint-Quentin | 0:0 | Barœul | |||||||||
Maubeuge | 0:0 | Grande-Synthe | |||||||||
US Tourcoing | 1:2 | AS Beauvais | |||||||||
Amiens SC B | 0:1 | Le Touquet ACF | |||||||||
Dunkerque B | 1:1 | FC Chambly B | |||||||||
Lens | 2:1 | AS Nancy | |||||||||
Chamois Niort | 1:1 | Grenoble | |||||||||
LOSC Lille B | 3:2 | Schiltigheim | |||||||||
FR Haguenau | 3:0 | SAS Epinal | |||||||||
EFAFC | 1:0 | ASM Belfort | |||||||||
RC Lens B | 3:0 | CS Sedan | |||||||||
US Lusitanos | 0:0 | Ste. Geneviève | |||||||||
IC de Croix | 2:0 | Arras FA | |||||||||
EF Bastia | 2:1 | Le Pontet | |||||||||
SC Bastia | 6:1 | Côte Bleue | |||||||||
CO Les Ulis | 0:0 | Aubervilliers | |||||||||
Racing Besançon | 1:2 | Dijon FCO B | |||||||||
SA Thiers | 0:0 | Ytrac | |||||||||
FCA Troyes | 2:1 | ASC Biesheim | |||||||||
Famalicão | 0:0 | Farense | |||||||||
Braga B | 3:1 | Paços Ferreira | |||||||||
Cova Piedade | 1:0 | Guimarães B | |||||||||
FC Porto B | 2:0 | Estoril Praia | |||||||||
B SAD | 2:2 | Tondela | |||||||||
Sporting CP | 2:1 | Moreirense | |||||||||
Santa Clara | 0:1 | Marítimo | |||||||||
Gaziantep FK | 0:1 | Denizlispor | |||||||||
Ankaraspor | 3:1 | Boluspor | |||||||||
Afyonspor | 1:1 | Istanbulspor | |||||||||
Newcastle U18 | 1:1 | Sunderland U18 | |||||||||
West Ham U18 | 2:0 | Swansea U18 | |||||||||
Reading U18 | 1:2 | Aston Villa U18 | |||||||||
Blackburn U18 | 1:3 | Derby U18 | |||||||||
Boro U18 | 3:2 | Everton U18 | |||||||||
Bnei Yehuda | 0:0 | Maccabi Netanya | |||||||||
Bnei Sakhnin | 0:4 | Hapoel Haifa | |||||||||
Maccabi Haifa | 0:0 | Hapoel Raanana | |||||||||
M. Petah Tikva | 1:3 | H. Beer Sheva | |||||||||
Silivrispor | 0:2 | 1461 Trabzon | |||||||||
Real Unión | 1:1 | SD Amorebieta | |||||||||
Sporting B | 2:2 | Gernika | |||||||||
SCD Durango | 1:3 | Real Sociedad B | |||||||||
Bilbao Athletic | 1:0 | Gimnástica | |||||||||
CD Izarra | 1:0 | Arenas Club | |||||||||
Valencia B | 1:1 | CD Teruel | |||||||||
Hércules CF | 2:1 | Villarreal CF B | |||||||||
Hacettepe 1945 | 4:0 | Catalcaspor | |||||||||
1461 Trabzon | 0:1 | Bayburt ÖI | |||||||||
Turgutluspor | 2:3 | Beykoz Ishakli | |||||||||
B. Yeni Carsi | 0:0 | Serik Belediye | |||||||||
Naranjeros | 3:1 | Iztapa | |||||||||
Comunicaciones | 2:0 | Xelajú | |||||||||
Cobán Imperial | 2:0 | CSD Municipal | |||||||||
PSV U17 | 0:3 | Groningen U17 | |||||||||
Utrecht U17 | 0:2 | Vitesse U17 | |||||||||
Ajax U17 | 2:1 | NEC U17 | |||||||||
AZ U17 | 1:2 | Feyenoord U17 | |||||||||
NAC Breda U19 | 0:3 | Ajax U19 | |||||||||
Sparta U19 | 1:0 | AZ U19 | |||||||||
Feyenoord U19 | 3:4 | NEC U19 | |||||||||
Vitesse U19 | 0:3 | PSV U19 | |||||||||
Omonia Nikosia | 3:1 | Nea Salamis | |||||||||
Ermis Aradippou | 0:3 | Apol. Limassol | |||||||||
Fiorentino | 0:2 | La Fiorita | |||||||||
Murata | 1:0 | Pennarossa | |||||||||
Domagnano | 2:2 | Libertas | |||||||||
Tre Fiori | 0:3 | SS Folgore | |||||||||
R&F HK | 1:1 | Eastern | |||||||||
Tai Po | 2:2 | Yuen Long | |||||||||
Orion | 1:1 | King Fung | |||||||||
Gibr. Phoenix | 6:0 | Glacis United | |||||||||
St Joseph's FC | 0:1 | Europa FC | |||||||||
Red Imps Res | 1:0 | Manch. 62 Res | |||||||||
Milan U19 | 1:2 | Fiorentina U19 | |||||||||
Roma U19 | 2:0 | Udinese U19 | |||||||||
Napoli U19 | 1:1 | Juventus U19 | |||||||||
Chievo U19 | 1:1 | Sampdoria U19 | |||||||||
Salernitana U19 | 0:4 | Spezia U19 | |||||||||
SPAL U19 | 2:3 | Bologna U19 | |||||||||
Cittadella U19 | 2:3 | Carpi U19 | |||||||||
Venezia U19 | 2:1 | Cremonese U19 | |||||||||
Verona U19 | 2:0 | Padova U19 | |||||||||
Brescia U19 | 3:0 | Parma U19 | |||||||||
Lecce U19 | 2:1 | Crotone U19 | |||||||||
Frosinone U19 | 0:1 | Benevento U19 | |||||||||
Lazio U19 | 5:0 | Foggia U19 | |||||||||
Ascoli U19 | 3:0 | Perugia U19 | |||||||||
Excelsior M | 3:0 | Katwijk | |||||||||
GVVV | 0:1 | Kozakken Boys | |||||||||
Scheveningen | 4:0 | Lienden | |||||||||
IJsselm.vogels | 1:1 | Spakenburg | |||||||||
VVSB | 2:3 | Rijnsburgse B. | |||||||||
Igea Virtus | 0:2 | Palmese | |||||||||
Acireale | 2:0 | Rotonda | |||||||||
Mosta FC | 0:3 | Senglea Ath. | |||||||||
Tarxien | 2:1 | St. Andrews FC | |||||||||
Qrendi FC | 0:3 | Santa Lucia FC | |||||||||
Zejtun C. | 3:0 | Zebbug Rangers | |||||||||
Qatar SC | 2:0 | Al-Sadd SC | |||||||||
Al-Duhail SC | 5:1 | Al-Khor SC | |||||||||
Querétaro U20 | 1:2 | Monterrey U20 | |||||||||
CF América U20 | 2:0 | CF Pachuca U20 | |||||||||
Tigres UANL U20 | 2:2 | Cruz Azul U20 | |||||||||
Chippa United | 2:0 | Maritzburg Utd. | |||||||||
Black Leopards | 1:1 | Golden Arrows | |||||||||
Minerva Academy | 1:1 | Gokulam FC | |||||||||
Shillong Lajong | 0:1 | Real Kashmir | |||||||||
Ch. Brothers | 2:1 | NEROCA FC | |||||||||
Saif SC | 2:1 | Rahmatganj | |||||||||
CTG Abahani | 1:0 | Muktijoddha | |||||||||
K. Blasters II | 0:1 | Fateh Hyderabad | |||||||||
Chennaiyin II | 3:3 | South United FC | |||||||||
Last goalscorers
Player/Club
Match