Chelsea | 2:0 | Everton |
|
||||||||
West Brom | 1:1 | Stoke City | |||||||||
Liverpool | 4:0 | Arsenal |
|
||||||||
Tottenham | 1:1 | Burnley |
|
||||||||
Guingamp | 2:0 | R. Strasbourg | |||||||||
Angers SCO | 1:1 | LOSC Lille |
|
||||||||
Monaco | 6:1 | Marseille |
|
||||||||
RB Leipzig | 4:1 | SC Freiburg |
|
||||||||
Hannover 96 | 1:0 | FC Schalke 04 |
|
||||||||
Torino | 3:0 | Sassuolo | |||||||||
Chievo Verona | 1:2 | Lazio |
|
||||||||
Crotone | 0:0 | Hellas Verona | |||||||||
Fiorentina | 1:2 | Sampdoria | |||||||||
AC Milan | 2:1 | Cagliari Calcio | |||||||||
SSC Napoli | 3:1 | Atalanta BC | |||||||||
SPAL | 3:2 | Udinese Calcio | |||||||||
Espanyol | 0:1 | CD Leganés | |||||||||
SD Eibar | 0:1 | Athletic |
|
||||||||
Getafe | 0:1 | Sevilla FC |
|
||||||||
Real Madrid | 2:2 | Valencia |
|
||||||||
Corinthians | 0:1 | Atlético-GO |
|
||||||||
Flamengo | 2:0 | Athletico-PR |
|
||||||||
Palmeiras | 4:2 | São Paulo |
|
||||||||
EC Bahia | 1:2 | Botafogo |
|
||||||||
Ponte Preta | 1:2 | Atlético-MG |
|
||||||||
Figueirense FC | 2:1 | Guarani | |||||||||
Luverdense | 1:0 | Londrina-PR | |||||||||
Union Berlin | 1:1 | Arm. Bielefeld |
|
||||||||
SV Sandhausen | 1:2 | F. Düsseldorf |
|
||||||||
VfL Bochum | 3:2 | Dynamo Dresden |
|
||||||||
FSV Zwickau | 0:1 | Würzb. Kickers |
|
||||||||
Hansa Rostock | 1:1 | Pr. Münster |
|
||||||||
SKA II | 1:2 | Spartak II | |||||||||
SKA Khabarovsk | 0:0 | Spartak Moscow | |||||||||
CSKA Moscow | 0:1 | Akhmat Grozny | |||||||||
Zenit S-Pb | 0:0 | Rostov | |||||||||
Krasnodar | 2:0 | Dynamo Moscow | |||||||||
Sturm Graz | 1:0 | RB Salzburg |
|
||||||||
SCR Altach | 1:0 | SV Mattersburg | |||||||||
Admira Wacker | 1:3 | Austria Vienna |
|
||||||||
Concordia | 1:2 | FCV Farul | |||||||||
FCSB | 2:0 | FC Botosani | |||||||||
Feyenoord | 5:0 | Willem II | |||||||||
VVV-Venlo | 0:2 | Ajax |
|
||||||||
PSV Eindhoven | 2:0 | Roda JC | |||||||||
FC Groningen | 2:1 | FC Utrecht | |||||||||
FC Luzern | 1:1 | FC Zürich |
|
||||||||
FC Sion | 1:1 | FC Basel |
|
||||||||
FC St. Gallen | 2:2 | BSC Young Boys |
|
||||||||
Basaksehir | 2:1 | Konyaspor | |||||||||
Akhisarspor | 2:1 | Kasimpasa |
|
||||||||
Genclerbirligi | 1:2 | Fenerbahce |
|
||||||||
Dundee FC | 1:1 | Hibernian FC | |||||||||
Ross County | 1:3 | Rangers | |||||||||
FK Mariupol | 3:0 | Dynamo Kyiv | |||||||||
Veres Rivne | 1:2 | Shakhtar D. | |||||||||
FK Oleksandriya | 0:1 | Vorskla Poltava | |||||||||
Zorya Lugansk | 5:0 | Chornomorets | |||||||||
AE Larisa U19 | 0:2 | Ast.Tripoli U19 | |||||||||
PAOK U19 | 7:0 | AOK Kerkyra U19 | |||||||||
PAS U19 | 1:2 | AEK Athens U19 | |||||||||
Panionios U19 | 1:0 | Apollon U19 | |||||||||
PAS Lamia U19 | 0:3 | Olympiacos U19 | |||||||||
Panetolikos U19 | 0:2 | Atromitos U19 | |||||||||
PAOK Salonika | 3:1 | AOK Kerkyra | |||||||||
Panathinaikos | 0:0 | APO Levadiakos | |||||||||
Panionios | 2:0 | Apollon Smyrnis | |||||||||
PAS Giannina | 0:0 | AEK Athens | |||||||||
Club Brugge | 4:0 | Standard Liège |
|
||||||||
KAA Gent | 0:0 | RSC Anderlecht |
|
||||||||
KV Oostende | 3:4 | Royal Antwerp |
|
||||||||
Jablonec | 2:0 | Zlin | |||||||||
Slavia Prague | 4:0 | Mlada Boleslav | |||||||||
Teplice | 3:1 | Jihlava | |||||||||
Viktoria Plzen | 3:0 | Banik Ostrava | |||||||||
FC Midtjylland | 1:1 | Lyngby BK | |||||||||
Bröndby IF | 2:0 | AC Horsens | |||||||||
Nordsjaelland | 3:0 | FC Copenhagen | |||||||||
Partizan U19 | 4:3 | Rad U19 | |||||||||
Moravac | 0:3 | Spartak U19 | |||||||||
Vojvodina U19 | 1:0 | OFK Beograd U19 | |||||||||
Napredak U19 | 1:2 | Vozdovac U19 | |||||||||
Radn. Nis U19 | 2:1 | Indjija U19 | |||||||||
Vojvodina U17 | 1:0 | OFK Beograd U17 | |||||||||
Jagodina U17 | 3:3 | Vozdovac U17 | |||||||||
Novi Pazar U17 | 1:2 | Apolon 4 U17 | |||||||||
Red Star | 0:0 | Partizan | |||||||||
NK Lokomotiva | 0:3 | Dinamo Zagreb | |||||||||
Cibalia | 2:1 | NK Osijek | |||||||||
Hajduk Split | 2:0 | NK Istra | |||||||||
JJK U19 | 2:3 | Ilves U19 | |||||||||
SJK U19 | 5:2 | FC Espoo U19 | |||||||||
FC Inter U19 | 2:0 | Reipas U19 | |||||||||
SC Riverball | 5:1 | FC Blackbird | |||||||||
Warkaus JK | 8:2 | Huima | |||||||||
HIFK III | 1:0 | PETO | |||||||||
Apollo FC | 0:3 | Kajaanin Haka | |||||||||
Jomala IK | 1:2 | Peimari United | |||||||||
Lieto | 0:4 | Pallokerho | |||||||||
Grankulla IFK | 3:2 | OPS | |||||||||
Kultsu FC | 2:1 | FC Kiffen | |||||||||
Pallo-Kissat | 1:0 | Mikkelin | |||||||||
HJK Helsinki | 1:0 | KuPS | |||||||||
IFK Mariehamn | 1:0 | VPS | |||||||||
Lech Poznan | 3:0 | Arka Gdynia | |||||||||
Sandecja | 2:1 | Pogon Szczecin | |||||||||
Legia Warszawa | 2:1 | Zaglebie Lubin | |||||||||
Cherno More | 1:4 | Septemvri Sofia | |||||||||
Ludogorets | 1:1 | Pirin | |||||||||
Nesebar | 2:1 | Oborishte | |||||||||
NK Aluminij | 2:0 | NK Triglav | |||||||||
NK Krsko | 4:2 | NK Domzale | |||||||||
NK Olimpija | 0:0 | NK Maribor | |||||||||
Vict. Rosport | 1:2 | US Esch | |||||||||
Fehérvár | 3:1 | Ferencváros | |||||||||
Slo. Bratislava | 4:1 | Podbrezova | |||||||||
STK Eilvese | 0:4 | Heeßeler SV | |||||||||
Krähenwinkel | 2:2 | OSV Hannover | |||||||||
TSV Godshorn | 1:2 | SV Bavenstedt | |||||||||
TSV Burgdorf | 2:3 | TSV Pattensen | |||||||||
Bitterfeld-W. | 0:3 | RW Thalheim | |||||||||
SV Eichede II | 1:0 | TSV Pansdorf | |||||||||
TuS Hartenholm | 5:1 | BSC Brunsbüttel | |||||||||
SV Schackendorf | 1:4 | VfR Horst | |||||||||
GW Siebenbäumen | 4:0 | Todesfelde II | |||||||||
Kellinghusen | 1:2 | VfB Lübeck II | |||||||||
Greifswalder FC | 3:1 | SGA Boizenburg | |||||||||
SFL Bremerhaven | 8:2 | Woltmershausen | |||||||||
Melchiorshausen | 1:0 | OT Bremen | |||||||||
Komet Arsten | 3:4 | TuRa Bremen | |||||||||
SC Vahr-Blockd. | 2:2 | DJK Blumenthal | |||||||||
SV Friesen | 2:1 | FSV Bayreuth | |||||||||
TSV Buch | 1:1 | TSV Sonnefeld | |||||||||
SpVgg Erlangen | 0:2 | Quelle Fürth | |||||||||
TSV Heimb. | 3:5 | ASV Vach | |||||||||
Unterpleichfeld | 4:1 | TSV Abtswind | |||||||||
Ettmannsdorf | 1:1 | SV Hutthurm | |||||||||
Regensburg II | 1:1 | SV Neukirchen | |||||||||
Teistungen | 0:0 | FC Eisenach | |||||||||
Wacker Gotha | 1:5 | Nordhausen II | |||||||||
FSV 06 Ohratal | 0:1 | E. Eisenberg | |||||||||
SG Bad Soden | 6:2 | SV Kaufungen 07 | |||||||||
SG Johannesberg | 4:0 | Hünfelder SV | |||||||||
FSV Dörnberg | 3:1 | Barockstadt II | |||||||||
Hes. Kassel II | 1:0 | TSV Mengsberg | |||||||||
SV 1910 Neuhof | 1:8 | SSV Sand | |||||||||
Reichenbach | 2:2 | FC Grimma | |||||||||
Rapid Chemnitz | 3:00 PM | VFC Plauen II | |||||||||
SG Alfbachtal | 2:0 | SV Windhagen | |||||||||
FV Morbach | 6:0 | SG Mendig | |||||||||
VfB Linz | 1:3 | SG 99 Andernach | |||||||||
MTV TB Lbg. | 1:0 | Hagen/Uthlede | |||||||||
BW Bornreihe | 5:3 | E. Lüneburg | |||||||||
VfL Westercelle | 3:2 | Teutonia Uelzen | |||||||||
SV Emmendorf | 4:0 | Eintr. Cuxhaven | |||||||||
Ottersberg | 1:3 | TSV Etelsen | |||||||||
VfL Oythe | 3:1 | TV Dinklage | |||||||||
Holthausen/B. | 2:5 | Kickers Emden | |||||||||
Blau-Weiß Lohne | 2:0 | GMHütte | |||||||||
BV Essen | 5:0 | Westrhauderfehn | |||||||||
Bad Rothenfelde | 6:1 | Heidmühler FC | |||||||||
TSV Oldenburg | 2:0 | SC Melle 03 | |||||||||
Goslarer SC | 1:3 | SSV Kästorf | |||||||||
Lupo-Martini II | 1:2 | Lehndorfer TSV | |||||||||
SC Hainberg | 1:2 | TSC Vahdet | |||||||||
BSV Ölper 2000 | 2:4 | SCW Göttingen | |||||||||
F. Heddesheim | 2:0 | FC Espanol | |||||||||
ASV Durlach | 1:3 | VfR Mannheim | |||||||||
VfR Gommersdorf | 2:3 | Friedrichstal | |||||||||
V. Kelsterbach | 3:2 | SG Kinzenbach | |||||||||
FC Eddersheim | 6:2 | FC Dorndorf | |||||||||
FC Waldbrunn | 1:2 | SV Zeilsheim | |||||||||
TSV Bicken | 2:3 | FV Breidenbach | |||||||||
Rielasingen | 3:0 | SV Stadelhofen | |||||||||
SG Mettlach | 2:4 | Auersmacher | |||||||||
FC Homburg II | 1:3 | Elversberg II | |||||||||
FV Schwalbach | 1:0 | FSG Bous | |||||||||
B. Neunkirchen | 2:1 | Quierschied | |||||||||
RWO Alzey | 2:0 | ASV Fußgönheim | |||||||||
Ludwigshaf. SC | 2:4 | FC Speyer 09 | |||||||||
Hassia Bingen | 4:0 | SV Herschberg | |||||||||
Türkgücü Münch. | 4:3 | Hallbergmoos | |||||||||
TSV Rantrum | 0:5 | Gettorfer SC | |||||||||
Independiente | 3:1 | Huracán | |||||||||
San Martín (SJ) | 2:0 | Patronato | |||||||||
Atl. Tucumán | 2:1 | Godoy Cruz | |||||||||
San Lorenzo | 1:1 | Racing Club |
|
||||||||
Boca Juniors | 3:0 | Olimpo | |||||||||
CD Cruz Azul | 1:1 | Monterrey |
|
||||||||
Tigres UANL | 3:2 | Lobos BUAP | |||||||||
León | 1:2 | Santos Laguna | |||||||||
Morelia | 2:0 | América |
|
||||||||
Necaxa | 2:1 | Atlas | |||||||||
Chivas | 0:0 | Querétaro FC | |||||||||
Toluca | 2:1 | Puebla FC | |||||||||
D.C. United | 1:0 | New England | |||||||||
Philadelphia | 2:2 | Atlanta | |||||||||
Columbus | 2:1 | Dallas | |||||||||
Orlando | 1:2 | Vancouver | |||||||||
Chicago | 1:2 | Minnesota | |||||||||
Salt Lake | 4:1 | Colorado | |||||||||
Montréal | 1:3 | Toronto | |||||||||
ADI Metapán | 2:0 | CD Audaz | |||||||||
Pasaquina | 2:1 | Chalatenango | |||||||||
CD Dragón | 4:3 | CD Águila | |||||||||
L.A. Firpo | 2:5 | Alianza FC | |||||||||
FAS | 0:0 | Sonsonate | |||||||||
Llaneros FC | 2:2 | Union Magdalena | |||||||||
Cúcuta Dep. | 3:1 | Bogotá FC | |||||||||
Real Santander | 0:0 | Real C. | |||||||||
Tigres FC | 1:0 | Jaguares FC | |||||||||
Once Caldas | 3:2 | Junior FC | |||||||||
Indep. Medellín | 1:0 | Atl. Nacional |
|
||||||||
Atlético Huila | 2:0 | Deportes Tolima | |||||||||
Ventforet Kofu | 2:2 | Kawasaki Front. | |||||||||
Shimizu S-Pulse | 1:2 | Urawa Reds | |||||||||
Avispa Fukuoka | 0:0 | Mito HollyHock | |||||||||
Ehime FC | 0:3 | Tokyo Verdy | |||||||||
V-V. Nagasaki | 1:0 | Kyoto Sanga | |||||||||
Roasso Kumamoto | 0:1 | Fagiano Okayama | |||||||||
Fukushima Utd. | 0:0 | a. cl. Numazu | |||||||||
Blaublitz Akita | 2:0 | G. Osaka Res. | |||||||||
C. Osaka Res. | 0:0 | Nagano Parceiro | |||||||||
Vanr. Hachinohe | 2:1 | Maru. Okazaki | |||||||||
ReinMeer Aomori | 2:2 | FC Imabari | |||||||||
Verspah Oita | 1:2 | Nara Club | |||||||||
FC Osaka | 2:1 | Veertien Mie | |||||||||
Yonago Kita HS | 2:1 | Vissel U18 | |||||||||
Kumamoto Ozu HS | 2:1 | Cerezo U18 | |||||||||
Avispa U18 | 0:9 | Gamba U18 | |||||||||
Prim. Fukushima | 4:1 | Morioka Zebra | |||||||||
Ni.St. Kamaishi | 1:0 | Fuji Club 2003 | |||||||||
Cob. Onagawa | 8:0 | Merry | |||||||||
Sendai Sasuke | 1:4 | Blanc. Hirosaki | |||||||||
Ganju Iwate | 5:1 | Bandits Iwaki | |||||||||
Kureha SC | 0:0 | Soma SC | |||||||||
Mikawa SC | 2:2 | Aizu Olympus | |||||||||
Ricoh Tohoku | 1:0 | Para. Yonezawa | |||||||||
aries Tokyo | 4:4 | Tokyo United | |||||||||
Hitachi BuilSys | 1:2 | Yokohama Takeru | |||||||||
Saitama SC | 1:4 | Tsukuba FC | |||||||||
Vertfee Yaita | 2:3 | Vonds Ichihara | |||||||||
Tokyo 23 | 1:2 | RKU FC | |||||||||
tonan Maebashi | 1:0 | Toho Titanium | |||||||||
Yokohama GS | 4:3 | Kanagawa Teach. | |||||||||
Kanagawa Teach. | 1:4 | tonan Maebashi | |||||||||
Waseda A-Style | 3:2 | Toin Univ. FC | |||||||||
Hokuriku Fut. | 1:0 | Teihens FC | |||||||||
Ueda Gentian | 7:0 | AS Jamineiro | |||||||||
CUPS Seiro | 3:0 | Niigata UoM FC | |||||||||
Artista Grande | 2:0 | Nakano Espe. | |||||||||
Artista Asama | 7:0 | Sakai Phoenix | |||||||||
JSC FC | 9:0 | '09 Keidai FC | |||||||||
Toyama Shinjo | 0:9 | Saurcos Fukui | |||||||||
Hokuriku FC | 2:0 | Ante. Shiojiri | |||||||||
Takasago Min. | 0:1 | Renaiss Koka | |||||||||
Cen.Cuo. Harima | 0:1 | Ococias Kyoto | |||||||||
ÍBV | 2:3 | Valur | |||||||||
Grindavík | 2:2 | KR Reykjavík | |||||||||
KA Akureyri | 5:0 | Víkingur Ó. | |||||||||
Fjölnir | 3:1 | Víkingur | |||||||||
Breidablik | 2:0 | ÍA Akranes | |||||||||
Stjarnan | 1:1 | Hafnarfjördur | |||||||||
Koyo FC | 1:3 | R.Ve. Takamatsu | |||||||||
KUFC Nankoku | 3:2 | llamas Kochi | |||||||||
Tadotsu FC | 2:0 | Lven. Niihama | |||||||||
FC Tokushima | 0:0 | Kochi Utd. | |||||||||
Brew Kashima | 2:5 | NIFS Kanoya FC | |||||||||
K'moto Teachers | 2:4 | Veroskr. Tsuno | |||||||||
FC Nakatsu | 1:4 | Teg. Miyazaki | |||||||||
KMG Holdings FC | 2:3 | Ni.St. Oita | |||||||||
FC Naha | 4:6 on pens | Kaiho Bank | |||||||||
Potros UAEM | 2:0 | Atlante | |||||||||
Celaya | 2:1 | Cafetaleros | |||||||||
Dorados Sinaloa | 1:1 | FC Juárez | |||||||||
FK MDK U19 | 1:4 | Sarajevo U19 | |||||||||
Banja Luka U19 | 1:3 | Sloboda T U19 | |||||||||
NK Vitez U19 | 2:2 | Zeljeznicar U19 | |||||||||
Bijeljina U19 | 0:1 | V. Mostar U19 | |||||||||
Zvijezda 09 U19 | 1:1 | Zr. Mostar U19 | |||||||||
Celik Zenica | 2:2 | Sloboda Tuzla | |||||||||
GOSK Gabela | 0:1 | FK Krupa | |||||||||
B. Banja Luka | 1:1 | FK Sarajevo | |||||||||
Celik U17 | 0:4 | Zr. Mostar U17 | |||||||||
FK MDK U17 | 2:2 | Krupa U17 | |||||||||
Slavia | 1:2 | Dynamo Brest | |||||||||
Dinamo Minsk | 4:2 | Gorodeya | |||||||||
Soligorsk | 0:4 | BATE Borisov | |||||||||
Panevezys | 0:1 | Vytis Vilnius | |||||||||
Jonava | 3:5 AET | Stumbras | |||||||||
Suduva | 4:1 | Riteriai | |||||||||
Ñublense | 3:0 | Cobreloa | |||||||||
San Felipe | 0:2 | La Calera | |||||||||
CD SM (Arica) | 3:0 | Cobresal | |||||||||
Coquimbo Unido | 1:0 | AC Barnechea | |||||||||
Puerto Rico FC | 0:2 | Miami FC | |||||||||
Indy Eleven | 2:3 | J'ville Armada | |||||||||
North Carolina | 2:2 | NY Cosmos | |||||||||
SF Deltas | 1:2 | FC Edmonton | |||||||||
Cape Town City | 1:0 | Bidvest Wits FC | |||||||||
Drava Ptuj | 1:1 | NK Dekani | |||||||||
NS Mura | 2:0 | NK Rogaska | |||||||||
Zarica Kranj | 1:3 | ND Ilirija | |||||||||
FC Dila | 3:0 | Kolkheti Poti | |||||||||
Daejeon Hana C. | 1:4 | Seongnam FC | |||||||||
Suwon FC | 3:3 | FC Anyang | |||||||||
Asan Mugunghwa | 0:1 | Busan IPark | |||||||||
KVC Westerlo | 4:0 | KSCT Menen | |||||||||
OH Leuven | 8:0 | KFC Turnhout | |||||||||
ASV Geel | 3:0 | KFC Duffel | |||||||||
Eendracht Aalst | 1:2 | RFC Lüttich | |||||||||
FC Knokke | 2:5 | KSK Heist | |||||||||
Ol. Wijgmaal | 0:1 | Bocholt VV | |||||||||
Sud América | 1:1 | Rampla Jrs | |||||||||
Danubio FC | 1:1 | Nacional | |||||||||
Plaza Colonia | 1:0 | Wanderers | |||||||||
Racing Club | 0:2 | Tanque Sisley | |||||||||
Luqueño | 3:0 | Rubio Ñú | |||||||||
Guaraní | 3:2 | Nacional | |||||||||
FC Elva | 2:0 | JK Welco | |||||||||
Kalev | 3:0 | Rakvere Tarvas | |||||||||
FCI Tallinn U21 | 1:3 | Kuressaare | |||||||||
Santos Tartu | 1:1 | FCI Levadia U21 | |||||||||
Sillamäe U21 | 0:8 | Keila JK | |||||||||
FC Joker | 2:1 | JK Järve | |||||||||
Kalju FC U21 | 5:1 | JK Tammeka U21 | |||||||||
Viimsi JK | 4:0 | Vändra Vaprus | |||||||||
Pescara | 5:1 | Foggia | |||||||||
Arezzo | 2:3 | Arzachena | |||||||||
Cuneo | 0:1 | Carrarese | |||||||||
Monza | 2:0 | Piacenza | |||||||||
Pro Piacenza | 3:1 | Giana Erminio | |||||||||
Viterbese | 3:1 | Prato | |||||||||
Livorno | 2:1 | Foll. Gavorrano | |||||||||
Pontedera | 1:1 | Alessandria | |||||||||
Siena | 1:0 | Lucchese | |||||||||
AJ Fano | 1:0 | Bassano | |||||||||
Mestre | 1:1 | Teramo | |||||||||
Santarcangelo | 0:1 | Pordenone | |||||||||
Südtirol | 1:0 | UC AlbinoLeffe | |||||||||
LR Vicenza | 3:0 | AS Gubbio | |||||||||
Ravenna | 1:0 | Fermana | |||||||||
Renate | 3:0 | Padova | |||||||||
Reggiana | 1:2 | Feralpisalò | |||||||||
Sporting Gijón | 2:0 | CD Lugo | |||||||||
Real Zaragoza | 1:1 | Granada CF | |||||||||
Reus Deportiu | 1:1 | Gimnàstic | |||||||||
Cádiz CF | 0:0 | Alcorcón | |||||||||
Racing CFF | 1:2 | Aubervilliers | |||||||||
OFC Les Mureaux | 0:0 | Paris FC B | |||||||||
Irkutsk | 1:0 | Irtysh Omsk | |||||||||
Chita | 1:1 | Dinamo Barnaul | |||||||||
Veles Moscow | 0:2 | Chertanovo | |||||||||
Znamya Truda | 1:0 | Kolomna | |||||||||
Energia V. Luki | 1:0 | Torpedo Vlad. | |||||||||
Saturn | 4:3 | Sokol Saratov | |||||||||
Ararat Moskau | 4:0 | Zenit Penza | |||||||||
Dinamo Bryansk | 3:0 | Rotor 2 | |||||||||
Energomash | 3:3 | M. Lipetsk | |||||||||
SKA Rostov | 0:3 | Legion | |||||||||
Spartak Nalchik | 0:1 | Spartak V. | |||||||||
Chernomorets N. | 0:3 | Angusht Nazran | |||||||||
Nosta | 3:3 | Syzran-2003 | |||||||||
Boavista | 1:0 | Desportivo Aves | |||||||||
Sporting CP | 2:1 | Estoril Praia | |||||||||
SC Braga | 0:1 | FC Porto |
|
||||||||
Istanbulspor | 0:1 | Giresunspor | |||||||||
Boluspor | 0:0 | Gaziantep FK | |||||||||
Elazigspor | 2:0 | Ankaragücü |
|
||||||||
Adanaspor | 2:1 | Ümraniyespor | |||||||||
FC Schaffhausen | 3:1 | FC Vaduz | |||||||||
Viktoria Zizkov | 1:1 | Pribram | |||||||||
Vlasim | 0:1 | Olympia | |||||||||
Varnsdorf | 0:0 | Vitkovice | |||||||||
Trinec | 0:0 | Hradec Kralove | |||||||||
C. Budejovice | 2:0 | Viagem Usti n/L | |||||||||
1.SC Znojmo | 2:1 | SFC Opava | |||||||||
Bohemians B | 2:1 | Teplice B | |||||||||
Slovacko B | 2:2 | FCZ Brno B | |||||||||
Zapy | 1:2 on pens | Usti nad Orlici | |||||||||
Benatky n/Jiz | 2:1 | Sokol Cizova | |||||||||
Esbjerg fB | 1:3 | Nyköbing FC | |||||||||
Vejle BK | 2:1 | FC Roskilde | |||||||||
FC Fredericia | 2:3 | Fremad Amager | |||||||||
HB Köge | 0:0 | Skive IK | |||||||||
Brabrand IF | 2:2 | Thisted FC | |||||||||
Molde FK | 2:1 | Kristiansund | |||||||||
Rosenborg | 1:2 | Vålerenga | |||||||||
DL Transcen. | 1:1 | BD Yingli ETS | |||||||||
ZJ FC | 0:0 | BJ BSU | |||||||||
BJ Chengfeng | 3:0 | QD FC | |||||||||
Hødd | 4:0 | Fana | |||||||||
Byåsen TF | 1:1 | Egersund | |||||||||
Notodden | 3:0 | Bryne | |||||||||
Skeid | 4:0 | Finnsnes IL | |||||||||
Lechia Tomaszow | 3:2 | Drweca NML | |||||||||
Pelikan Lowicz | 2:3 | Aleksandrow L. | |||||||||
LKS Lomza | 1:0 | Bielsk Podlaski | |||||||||
Swit N.D.M. | 0:1 | O. Zambrow | |||||||||
Pogon II | 1:0 | KKS Kalisz | |||||||||
Elana Torun | 2:0 | Baltyk Gdynia | |||||||||
GKS Katowice | 1:1 | Odra Opole | |||||||||
Chojniczanka | 4:3 | Ruch Chorzow | |||||||||
Olimpia Grudz. | 1:1 | Stomil Olsztyn | |||||||||
Gornik Leczna | 1:1 | Bytovia Bytow | |||||||||
Miedz Legnica | 0:0 | Stal Mielec | |||||||||
Spartakus Daleszyce | 1:2 | KSZO Ostrowiec | |||||||||
Unia Turza | 0:1 | Pniowek P. | |||||||||
Häcken | 3:1 | J-Södra IF | |||||||||
Norrköping | 0:2 | Östersund | |||||||||
Kalmar FF | 4:2 | Sirius | |||||||||
AIK | 1:1 | Djurgården | |||||||||
Elfsborg | 1:0 | Halmstads BK | |||||||||
Malmö FF | 2:2 | IFK Göteborg | |||||||||
GIF Sundsvall | 2:1 | Örebro SK | |||||||||
Varbergs BoIS | 3:1 | Syrianska FC | |||||||||
Brommapojkarna | 1:5 | Falkenbergs FF | |||||||||
Örebro SK U19 | 3:1 | IFK Lidingö U19 | |||||||||
FK Ibar | 0:2 | FK Berane | |||||||||
FK Lovcen | 0:3 | FK Podgorica | |||||||||
FK Jezero | 1:0 | OSK Igalo | |||||||||
Jedinstvo | 0:3 | FK Bokelj | |||||||||
Otrant-Olympic | 0:0 | Mornar Bar | |||||||||
FK Celik Niksic | 2:0 | FK Cetinje | |||||||||
West Ham U21 | 5:2 | Swansea U21 | |||||||||
Kiryat Shmona | 1:2 | M. Tel Aviv | |||||||||
Maccabi Haifa | 3:1 | H. Beer Sheva | |||||||||
Blekitni | 0:0 | Olimpia Elblag | |||||||||
Unión Adarve | 2:2 | Atl. Madrid B | |||||||||
R. Majadahonda | 6:2 | Valladolid Prom | |||||||||
Depor Fabril | 0:1 | UD Sanse | |||||||||
Navalcarnero | 2:1 | CD Toledo | |||||||||
CD Guijuelo | 0:1 | CCD Cerceda | |||||||||
Coruxo FC | 0:3 | RM Castilla | |||||||||
CD Ebro | 0:2 | Ontinyent CF | |||||||||
Formentera | 0:2 | Atl. Baleares | |||||||||
Villarreal CF B | 2:1 | At. Saguntino | |||||||||
CD Alcoyano | 1:1 | Hércules CF | |||||||||
Lleida Esportiu | 1:1 | Dep. Aragón | |||||||||
Elche CF | 5:1 | CF Badalona | |||||||||
CD Lealtad | 0:1 | Burgos CF | |||||||||
CA Osasuna Prom | 1:1 | SD Amorebieta | |||||||||
CD Tudelano | 0:0 | Barakaldo CF | |||||||||
CD Mirandés | 1:0 | Sporting B | |||||||||
Usak Spor | 2:1 | Tarsus IY | |||||||||
FCO Neugersdorf | 1:3 | BFC Dynamo | |||||||||
FSV Luckenwalde | 2:2 | Babelsberg 03 | |||||||||
Budissa Bautzen | 0:0 | VfB Auerbach | |||||||||
Energie Cottbus | 1:0 | ZFC Meuselwitz | |||||||||
E. Norderstedt | 2:0 | LSK Hansa | |||||||||
B. Dortmund II | 2:1 | M'gladbach II | |||||||||
K. Offenbach | 4:1 | SV Röchling | |||||||||
Saarbrücken | 3:0 | Stuttg. Kickers | |||||||||
Stuttgart II | 4:2 | SC Freiburg II |
|
||||||||
Hoffenheim II | 1:3 | Hessen Kassel | |||||||||
Schott Mainz | 1:2 | SV Elversberg |
|
||||||||
Wolfsberg II | 3:2 | Deutschlandsbg. | |||||||||
SV Wörgl | 4:1 | Hohenems | |||||||||
Naestved BK | 2:1 | Brönshöj BK | |||||||||
Lausanne II | 4:0 | Vevey-Sports | |||||||||
BSC YB U21 | 1:2 | Meyrin FC | |||||||||
FC Portalban | 3:1 | SC Düdingen | |||||||||
FC Münsingen | 2:0 | FC Black Stars | |||||||||
St. Gallen U21 | 3:3 | Winterthur U21 | |||||||||
Antigua GFC | 2:0 | Sanarate FC | |||||||||
CD Marquense | 1:0 | Malacateco | |||||||||
Cobán Imperial | 1:1 | Xelajú | |||||||||
Guastatoya | 3:0 | Naranjeros | |||||||||
Universitario | 3:0 | CA Veragüense | |||||||||
Tauro FC | 1:1 | Plaza Amador | |||||||||
Honduras Progr. | 2:3 | FC Motagua | |||||||||
Real Sociedad | 0:0 | Real España | |||||||||
Platense FC | 1:0 | CDS Vida | |||||||||
LD Alajuelense | 2:0 | Saprissa | |||||||||
Guadalupe FC | 1:2 | Pérez Zeledón | |||||||||
Liberia | 2:1 | AD Carmelita | |||||||||
Limón FC | 2:1 | La U | |||||||||
Grecia | 2:1 | Santos FC | |||||||||
Atl. Pantoja | 3:4 on pens | Atlántico | |||||||||
RW Koblenz | 3:2 | SV Morlautern | |||||||||
Ammerthal | 0:3 | TSV Großbardorf | |||||||||
Neu-Isenburg | 6:0 | FSC Lohfelden | |||||||||
Schwabmünchen | 1:1 | 1860 München II | |||||||||
Torgelower FC | 3:0 | GW Brieselang | |||||||||
Optik Rathenow | 4:0 | H. Rostock II | |||||||||
Altlüdersdorf | 2:0 | CFC Hertha 06 | |||||||||
FC Strausberg | 2:1 | FCM Schwerin | |||||||||
FSV Barleben | 0:5 | Bischofswerda | |||||||||
BTS Neustadt | 2:3 | BSC Hastedt | |||||||||
OSC Bremerhaven | 3:2 | ESC Geestemünde | |||||||||
Habenhauser FV | 6:1 | TSV Grolland | |||||||||
TSV Wankendorf | 1:3 | PSV Neumünster | |||||||||
SV Frisia 03 | 0:0 | SV Todesfelde | |||||||||
Eintr. Northeim | 3:0 | TB Uphusen | |||||||||
TuS Sulingen | 1:0 | MTVE Celle | |||||||||
TuS Bersenbrück | 1:4 | Spelle-Venhaus | |||||||||
Heeslinger SC | 1:1 | SVG Göttingen | |||||||||
SSV Vorsfelde | 1:1 | SV Atlas | |||||||||
MTV Gifhorn | 1:0 | Lupo-Martini | |||||||||
SKF Sered | 7:0 | Nove Mesto | |||||||||
U. Berlin U19 | 0:1 | Osnabrück U19 | |||||||||
Düsseldorf U19 | 2:1 | A. Kloster. U19 | |||||||||
Haitzendorf | 0:2 | Gaflenz | |||||||||
Scheiblingkir. | 0:4 | Leobendorf | |||||||||
Heidenheim U19 | 0:1 | FC Augsburg U19 | |||||||||
St. Valentin | 4:1 | SV Bad Ischl | |||||||||
St. Pauli U17 | 0:0 | Hamburg U17 | |||||||||
D. Dresden U17 | 0:1 | Holst. Kiel U17 | |||||||||
FC Augsburg U17 | 0:5 | Hoffenheim U17 | |||||||||
Köttmannsdorf | 3:0 | SVG Bleiburg | |||||||||
Reichenau | 5:0 | Völs | |||||||||
Dornbirner SV | 7:1 | Schwarzach | |||||||||
Rankweil | 2:3 | Andelsbuch | |||||||||
Höchst | 0:0 | Wolfurt | |||||||||
Röthis | 4:2 | A. Lustenau II | |||||||||
FC Egg | 0:1 | SW Bregenz | |||||||||
Bramberg | 3:0 | ÖTSU Hallein | |||||||||
CS Interstar | 1:0 | CS Chênois | |||||||||
FC Bulle | 1:1 | FC Farvagny | |||||||||
FC Genolier | 3:0 | Sarraz-Eclépens | |||||||||
FC Reinach | 0:2 | FC Liestal | |||||||||
SC Binningen | 1:0 | FC Prishtina BE | |||||||||
FC Altdorf | 4:2 | FC Lugano II | |||||||||
AC Taverne | 2:1 | AS Novazzano | |||||||||
Aargau U21 | 0:2 | FC Biberist | |||||||||
FC Dulliken | 1:1 | FC Dietikon | |||||||||
SC Schöftland | 2:1 | FC Olten | |||||||||
FC Wohlen U23 | 1:4 | Blue Stars ZH | |||||||||
FC Rüti | 1:3 | FC Buchs | |||||||||
AEK Larnaca | 2:0 | Olympiakos N. | |||||||||
Doxa Katokopias | 2:1 | Ermis Aradippou | |||||||||
Alki Oroklini | 0:1 | Anorthosis | |||||||||
Stomil U19 | 0:1 | Wisla U19 | |||||||||
Znicz U19 | 2:0 | Motor U19 | |||||||||
Lubin U19 | 2:3 | Arka Gdynia U19 | |||||||||
SC Gjilani | 1:1 | Feronikeli 74 | |||||||||
FC Besa | 2:0 | FC Drita | |||||||||
FC Urartu | 1:1 | Gandzasar | |||||||||
Arameisk SIF | 0:4 | Akropolis IF | |||||||||
Umeå FC | 3:1 | Sollentuna FK | |||||||||
Enskede IK | 1:1 | Team TG | |||||||||
Nyköpings BIS | 2:1 | IFK Luleå | |||||||||
Assyriska FF | 4:2 | Vasalunds IF | |||||||||
Landskrona | 1:0 | Kristianstad FC | |||||||||
IK Oddevold | 0:2 | FC Rosengård | |||||||||
Skövde AIK | 1:0 | Mjällby AIF | |||||||||
Utsiktens BK | 2:0 | Ängelholms FF | |||||||||
Huachipato | 0:1 | Union Española | |||||||||
Colo-Colo | 4:1 | U. de Chile | |||||||||
U. Concepción | 1:1 | Audax Italiano | |||||||||
O'Higgins | 0:2 | Antofagasta | |||||||||
C. Aystetten | 2:0 | SC Ichenhausen | |||||||||
TSV Gilching-A. | 0:1 | Nördlingen | |||||||||
Türk. Augsburg | 3:0 | FC Gundelfingen | |||||||||
SV Mering | 2:0 | Memmingen II | |||||||||
SpV Kaufbeuren | 1:1 | Bad Grönenbach | |||||||||
FC Stätzling | 0:2 | TSV Aindling | |||||||||
Bali United | 6:1 | Mitra Kukar | |||||||||
Persija Jakarta | 2:0 | Persela | |||||||||
Shkendija | 2:1 | Brera Strumica | |||||||||
FC Sheriff | 3:1 | Milsami | |||||||||
Toluca U20 | 1:2 | Puebla FC U20 | |||||||||
Veracruz U20 | 0:2 | UNAM Pumas U20 | |||||||||
Klub Kosova | 3:1 | Nettelnburg/A. | |||||||||
SC Condor II | 2:3 | Juventude | |||||||||
TuS Berne | 3:1 | SV Bergstedt | |||||||||
FC Elazig Spor | 3:4 | SV Altengamme | |||||||||
Mohammedan | 3:1 | BJMC | |||||||||
Farashganj | 1:2 | Sheikh Russel | |||||||||
Last goalscorers
Player/Club | Match | |
---|---|---|
Dylan Flores Cartaginés | 0:1 | |
C. Waterman Alianza Lima | 3:0 | |
J. Freytes Alianza Lima | 2:0 | |
Rocco Romeo Vancouver FC | 1:0 | |
Jair Reinoso Aurora | 2:3 |